En Son!

6/recent/ticker-posts

08 Haziran Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri


Celaliye evvelki senelerde çok daha iyi atlarla koşmuştu. Üç aydan fazladır pistlere uzak ama daha evvelinde iki kere aradan sonra katıldığı yarışlarında iyi yerlerde bitirmişti. Hatta birini kazandı. Çalışmalarındaki nizam da bu koşu için yeteri kadar hazır olduğunu görmemize yetiyor. Son 20 günde üç tane uzun çalışma yapmış ve de bunların ikisi 1200 metrede. Halis Karataş'ın da binmesiyle ilk sıradan yazılabilir. Kısada bir yarış gören ve de evvelki senelerde uzunda üstü üstüne yarışlar kazanan Kralarslan da bu defa daha hazır olacağından rakip olarak düşünülebilir.

Atardamar, Budakhan'la ana baba bir kardeş. Diğer ana baba bir kardeşleri Dadaşcan ve de Mira Mira'yı incelediğimizde onların da iyi atlar olduğunu görebiliyoruz. Üstüne üstlük hem Budakhan hem de Mira Mira ilk koşularında kazandılar. 27 - 55 çok rahat galobundaki derecesiyle de çok hazır olduğunu belli eden safkan kalite jokeyiyle günün bankosudur.


Erkek Tay Deneme ikincisi Akgün'ün uzunda çok daha iyi koşacağı aşikar. Orjin bakımından tam da bir uzuncu. Bu sebepten bugün ilk sıradan yazılması gereken bir at. Scoutleo üstü üstüne birinciliklerinden sonra tüm gözleri üstüne çekti. Gazi için en önemli prova olan ve de son yıllarda Gazi birincileri çıkaran Mehmet Akif Ersoy'dan da birincilik alırsa, Gazi'nin favorisi olarak koşabilir. Varanefe de uzunda ne kadar iyi koştuğunu gösteren atlardan biri ve de Halis Karataş ona binmiş. 

1600 metrelik Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu'nda geçilen Altınbaşak bu defa daha uzunda yani sevdiği mesafede rövanşa çıkacak. Selim Kaya'nın ikinci kez binmesi de önemli çünkü atı daha iyi tanımış durumda olacak. Son çalışmasındaki 24 - 37 çok rahatlık derecesi de ne kadar hazır olduğunu göstermeye yetiyor. Bu defa her şeyin kendi lehine olmasıyla kazanan olacaktır. 

Storm Girl'ün anadan kardeşi olan Fırtına Leman bu yarışa çok iyi çalışmalarla hazırlanmış. Hışman Çizik de formda olan jokeylerden. Aynı şekilde hazırlıklarında dikkatimi çeken ve de süratli safkan Pirsus'la anadan kardeş olan Adilinoğlu da küçük kuponlara yazılması gerekenlerden.

Herkese bol şans.


Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.6 // 2.5
2 ATARDAMAR BANKO
4.6.3.7.1
11.1.5.4.2
7.3.10.8
2.10.12 // 13.7

42 TL // 140 TL 

2. ALTILI

11.1.5.4.2
7.3.10.8
2.10.12 // 13.7
2 ALTINBAŞAK BANKO
6.1 // 5.9
5.7.1.2.3

42 TL // 140 TL Yorum Gönderme

0 Yorumlar