01 Haziran Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri


Dün ikramiye verdiren Canberçin'i iki atta önerirken Lizas'ı da üçüncü at olarak kuponumda işaretlemiştim. Bankomuz Red Tornado da yanıltmadı ama ilk iki ayakta sürpriz arama hatasına düşünce altılıyı bulamadık.

TURKISH RANSOM: El değiştirdikten sonraki ilk startında oldukça sürpriz durumda koşan ve yarışın sonlarında etkili gelerek üçüncülüğü kurtaran safkan aynı denklikte rakipler arasında mücadele edecek ve bu kez öne daha yakın takip etmesi halinde şansının da artacağına inanıyorum. İyi durumuyla koşunun önde gelen ismidir. 


SEBAHAT: Annesi Safiyet, Tamerhan'la tam kardeş. Baba deseniz Kafkaslı'nın tam kardeşi. İki şampiyon pedigrinin birleşmesi neticesinde ortaya kalite bir safkanın çıkmasını bekliyorsunuz ama bazen bu olmuyor. Fakat her şeye rağmen bu isimler taşıdıkları potansiyeli kariyerlerinin belirli dönemlerinde ortaya koyarak sert gruplarda iyi neticeler alarak izleyenleri şaşırtan performanslara imza atıyorlar. Bugünkü rakipleri bahsettiğim şekilde çok sert filan değil. Piste ilk çıktığı günden bu yana aralıklarla koşuyor olması da ufak tefek sıkıntılarla boğuştuğunu gösteriyor. Benim ilgimi çeken şey; son startında düzlükte attığı sprint. Kısrak tırnağının ucuna getirilmiş. Vermiş olduğu 1 aylık arada da idman pistinde kısa ve uzun işlerle iyi hazırlanmış. Bugün önde tempoya binmesini beklediğim koşuda düzlük üzerinde yapacağı benzer bir sprintle bu grubu geçmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum. RUN FOR DERYA: Bugün Mustafa Çiçek binmemiş. Bunun iki sebebi olabilir. İlki Gazi için Yamanlarbeyi ekibinden söz almıştır ve Kurtel'in atlarına binmeyecektir ve bu yüzden de Kadir Tokaçoğlu tercih edilmiştir. İkinci olarak da War Reason'a inanıyordur. Çünkü o da son koşularında benzer gruplarda iyi neticeler almıştı. Ben burada bu iki safkanı yazacağım ancak kalitesine inadığım Run For Derya alternatif tekim olacak. 

ACIDİLLİ FATİH: Son dönemde önemli bir form sıçraması yaşayan safkan değişik illerde yaptığı etkili yarışlarla ilgi çekiyor. İstanbul'daki birinciliğinin ardından Ankara'daki ikinciliği de çok başarılıydı. Bugünkü rakipleri denk ve yarış da bence sürprize açık. Bu yüzden favori olarak işaretleyeceğim.

ERBABAM: İki yarış gören safkan geçtiğimiz yıl Bursa ve İzmir'de benzer gruplarda başarılı olarak birincilikler elde etmişti. Bu kez hazırlık bakımından da son yarışına ölçüyle daha iyi denilebilir. Yine sürprize müsait bulduğum bir yarış olduğundan burada da çok at yazma hakkımı kullanacağım.

RED SUN: Bu grup için uzun mesafenin başarılı isimlerinden biri olarak gösterilebilir. Orta mesafedeki son yarışında tempo çok fazla yükselince etkili olamamıştı. Bugün sanki biraz daha yavaş sürüklenecek bir mücadele var ve bu da bu safkanın şansını çok artırıyor. 

Herkese teşekkür ediyor ve bol şans diliyorum. Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri

5.7.2 // 8.10.3
7 SEBAHAT BANKO
10 RUN FOR DERYA // 5
4.5.6.7.1.3
4.7.1.8.3.6
12.11.6.3.10

37.8 TL // 151.2 TL 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar