Süperim. Nasılsın yeğenim, iyi misin? Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenim istihbaratıyla şov peşinde. Onun gücü tartışılmaz. Her gün ahırların arasında dolanıp kapılarını dinliyor. Padoktan benim için at seçiyor. Sonra da dürümün yanında köpüklü ayranı götürüp bana yazdırıyor. 

Bana yaptığı gizli aramada ''Dayım her an her şey olabilir. Bugünkü İzmir'i bulmamız an meselesi. Üstün altılı bilginle hazırladığın müthiş kurgularını gözümü açar açmaz süper teknolojili telefonumdan oynuyorum. Her oynadığımda akşamı sabırsızlıkla bekliyorum. Yavuklumun benden hediye beklemesi söz konusu. Hissediyorum Dayı'm cebimin şişmesi an meselesi. Sana vereceğim istihbaratı değerlendirip kalan ayakları mayın dedektörlerinle tespit ettikten sonra bana da gizli bir mesaj atarsan, duacın olurum Dayım. Ellerinden öperim, şansın bol ola.''

Sene 1985 yeğen, o zamanlar tığ gibi delikanlıyım. Askerde en gözde erim. Bölük komutanı Yüzbaşı Kenan beni her gün koğuşun kapısından arabayla alıp ismini gizlediğim Tuğgeneral'in evine götürürdü. Onunla viskimizi açıp savaş taktikleri konuşurduk. Üstün askerlik bilgilerimden faydalanıp teröristleri bitirmenin yollarını arardı. Öğlen olunca da müthiş kurgumu çıkarıp ona verirdim. En korktuğum şey gücümü anlayıp askerliğimi uzatmasıydı. Benden istifade ettiğini biliyordum. Onu hiç zarar ettirmedim ama ihya da etmedim. En fazla kendine bir yalı, bir ev, iki araba, bir yat, bir helikopter, bir özel uçak bir de bisiklet alabilecek para kazandırdım. Daha çok kazandırsam, hala askerde olmam söz konusuydu. 

Resital yapmamın zamanı geldi de geçiyor bile. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

10.4.11.12.2.3.9.6
2.1.10.11.9.6.7.4
8.2.6.4.3.7
2 ALP DAĞI BANKO
6 ES ANADOLU // 7
1.9.6

80.64 TL // 161.28 TL