Cihangir Koşusunu Kenobi Özcan Yıldırım ile Kazandı
3 Mayıs Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda efsane aygır Cihangir adına tertiplenen koşu saat 19.30’da başladı. Yarışseverlerin heyecanla beklediği mücadele, 3 yaşlı erkek İngiliz taylarının kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 8. yarış gününde düzenlenen Cihangir Koşusu (KV-8), 1600 metre çim pistte koşuldu. Atlıhan, Melikşah, Kayarlı, Pikehan, Akkor ve Triple Crown galibi Minimo gibi Türk yarışçılığına adını altın harflerle yazdırmayı başarmış birbirinden değerli temsilcileri bulunan Cihangir adına düzenlenen koşuya, 12 İngiliz tayı katıldı. 93. Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı erkek safkan İngiliz atlarının keyifli mücadelesine sahne olan koşuyu, Hakan Kefoğlu'nun sahibi olduğu, Sebati Duman tarafından yetiştirilen doru erkek tay KENOBI (Kaneko - Çokşeker / Hoy) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı. Tarkan Şit antrenesinde, kariyerinin dördüncü birinciliğine ulaşan safkan ayrıca, 7 Ekim 2018 tarihinde katıldığı Şerafettin Gedik Koşusu'nu (KV-7) da Gökhan Kocakaya ile kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 85.500 TL olan ve 8 koşulu programın 4. koşusunu oluşturan mücadelede ikinciliği, KAYI OVASI (Pan River - Star Baby / Thunder Bolt 1) elde ederken, dış kulvara yakın etkili atakları ile GOLD POLAT (Kaneko - Tuğçe Hanım / Bullmarket) üçüncü, RAMPAGE (Toruc Macto - White Lily / Shining Wolf) ise dördüncü olarak Cihangir Koşusu'nu tamamladı.

Kazanan KENOBI için koşunun bitiriş derecesi 1.37.15 olurken, farklar 1/2 Boy - Burun - Boyun şeklinde sonuçlandı.
Yorum Gönderme

0 Yorumlar