17 Kasım Tay Analizleri
Bundan böyle Maiden koşulara ilişkin tay analizlerimizi sizlerden gelen talep üzerine genişletmeye karar verdik. O gün yapılan Maiden yarışta yarış hayatına 18 Eylül'den önce başlayan ve birkaç yarış koşmuş bir tay varsa analizini yapacağız. 18 Eylül ve sonrası sitemizdeki tay analizleri bölümünde yer almakta. Tayın ilk yarışının tarihine bakarak sitemizdeki o güne ait tay analizini okuyabilirsiniz.

ŞANLIURFA TAY ANALİZLERİ


İNGİLİZLER

ÇÖL ASLANI: Annesi Şemsenur orta ve uzun mesafeye daha yatkın. Daha önceki Country Reel- Royal Abjar eşleşmesinden İzmir'de üçte üç yapan TRIPLE CROWN'ın alındığı göz önünde bulundurulursa iyi koşması beklenebilir.

FIRST CHANCE: Bu eşleşmenin ilk tayı. Anneden kısa mesafede başarılı yarışları bulunan PONCİK ile kardeş.

SON OF SOUL: Annesi CHER kısa ve orta mesafe çim koşularında başarılı olmuş bir isim olmakla beraber Dişi Tay Deneme, Kısrak, Nene Hatun ve Nadas koşularını çok az farkla kaybeden LADY EXTRA ile anneden kardeştir. Lady Extra ise Powerscrout'dan İzmir kumunda G3 koşu kazanan EXTRA POWER'ı vermiştir.

ADOLFHA: Doğu illerinde başarı sağlayan Toms to Toms, Karagözlüm ve Velokızı ile anneden kardeştir.


ARAPLAR

EMRANBABA: DEHA'nın SADUN'dan ELMASOR'u verdiği düşünülürse bu pistte başarılı olması beklenebilir.

MATADOR YAŞAR: Anneden doğu illerinde yarış kazanan GADDARINOĞLU ile kardeştir .Tam kardeşi DAĞNUR vasat yarışlar yapmış.

DEVACI: Ankarada iyi yarışlar yapan BÜYÜKBEREN ile anneden kardeştir .

SERCANSULTAN: Adana'dan tanıdığımı DEDE ÖMER ile tam kardeştir. Dede Ömer ise Menderes Avşar idaresinde iyi yarışlar yapmakla beraber 1400 metre ve üzerinde başarı sağlamış bir safkan.

6. KOŞU

BARANBABA: Aygırlık da yapan MERKÜR ile anneden kardeştir. Anne kardeşleri çim kum ayırt etmeden başarılı yarışlar yapıyorlar.

ÇETOAĞA: Anne kan hattı kuma yatkın olan safkan ilk startına çim pistte çıkıp etkisiz kaldı.

KAFKASLIDEVRANI: Annesi SELVİNAZ kısa ve orta mesafe kum pist koşularında başarılı koşuları bulunan GÖKTUĞ ile tam kardeştir.

İZMİR TAY ANALİZLERİ

CAPSICUM: Anne kardeşi CATOMATIC Maiden'den 2000 metre kum pistte çıkmış.

KÜÇÜKOĞLUM: Annesi LILA HATUN İzmir ve Bursa çiminde kısa mesafede etkili olmuş. Dai Jin tayı olması sebebiyle pist ayırt edeceğini düşünmüyoruz.

İZMİR GÜLÜ: Annesi Goldvine;  VERDASKO ve WINTER GREEN gibi isimlerle anneden kardeştir. Tayın anneden kardeşi TIBO ise kum pistte iki koşu kazanmıştır.

VICTORY TIMES: Mesafe ve pist ayırt etmeksizin iyi koşmasını beklediğimiz bir isim. Tek handikapı yarış hayatına üç yaşında başlıyor olması. Bu durum şüpheli yaklaşmamıza sebep olmakla beraber son dönem idmanlarına hız vermesi  gözümüzden kaçmadı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar