04 Mayıs Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri


LOZAN: İlk startında 1.13 gibi etkileyici bir derece gerçekleştiren Lozan ikinci koşusunda biraz geç kalmıştı. Bugün özellikle Steel Runner ve İnnovation gibi iki süratli safkanın varlığında etkili sprintiyle sonuca gitmesini beklediğim safkanı günün bankosu olarak öneriyorum. Safkanın annesi Kızım Melike'nin kalite safkan Temelhan'la tam kardeş olduğunun da altını çizmekte fayda var.

FRESH YOUR SELF: Akın Sözen idaresinde iki kez foto finiş çizgisini önde geçen Reach The Top ile anneden kardeş olan Fresh Yourself, orjin bakımından hem çime hem de kuma yatkın bir tay. İzmir'de gerçekleştirdiği son sprintinde 23 // 35 rahat yaparken o gün çalışan 108 safkan arasında en iyi dereceyi gerçekleştiren safkan ilerleyen formuyla bu kez birinciliğe yakın olup günün de ikinci bankosudur.

Günün ilk ayağında start alan Dizlieri Gogona vermiş olduğu araya rağmen çok iyi hazırlanmış olmasıyla favorim. İyi orjinli Karaşeker ve son üçüncülüğündeki görüntüsüyle Sakura San küçük kuponlarda bulunması gereken safkanlar.

Günün ikinci ayağında favori olarak önereceğim safkan Winner Face olacak. 4 ay ara sonrası piste çıktı ve Borantay'ın 5 boy gerisinde kaldı. Safkanın geçtiğimiz yıl Pendragon, Harunhan gibi isimlerle iyi yarışları mevcut. Bugün daha da ilerleyen formuyla sürpriz bir neticeye imza atabilir.

Gülüşlü arkası ikinciliğinden sonra dişine göre bir grup bulan Mavizafir, kariyerinin ilk yarışını kazandığı binicisi İlker Soyad ile koşunun favorisi olmayı hak ediyor. Çim piste daha yatkın olduğunu düşündüğüm Reisin Gülü, sürekli takibimde olan ve bu şartlarda sürpriz beklediğim bir safkan. Serdümen ve Karamıh'la anneden kardeş olup çim piste yatkınlığını bilinen Cukka, 1800 metre mesafeli koşusu yok sayılırsa, bu mesafelerde bu tip gruplarda söz sahibi olması beklenebilecek bir safkan olan Kızılçakır ve yarış hayatına başladığında beklenti içerisinde olduğumuz bir safkan olan Galiçya küçük kuponlar için yeterli duruyor.

Giallo Ragazza daha önce banko olarak önerdiğim ve beni yanıltmayan bir safkan. Şimdiye dek sadece kum pistte başarılı olsa da orjin olarak çim piste yatkın olduğunu söyleyebilirim. Bugün apranti Mürsel Kayiş favori ve plase atlarla şans bulmuş ve içlerinde kazanmaya en yakın gördüğüm isim Giallo Ragazza. Eğer kusursuz binerse, şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. Binici faktörü bu yarışta neticeye yüksek oranda etki edeceğe benziyor.

Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri


5.7.11 // 4.2.8 
8.1.5.2.3
10.12.13.2.14 // 1.4.5
6 LOZAN BANKO
5 FRESH YOURSELF BANKO
1.3.6.7.13.4 // 2.16

31.5 TL // 134.4 TL

Yorum Gönderme

0 Yorumlar