04 Mayıs Ankara İdman Pisti Programı

Günün idman pisti programına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:


Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün müthiş kalktım. Her an her şey olabilir. Cebim şiş, keyfim yerinde. Dün akşam emekli takımını iyice söğüşledim. Nefes alacak halleri kalmadı. 

Sene 1991, ortalık çok karışık. Rus Çarı Korbaçov zor durumda. Sovyetlerin doğusunda da batısında da isyan var. Eski dostum Mikail Kaleşnikof'tan gelen gizli bir aramayla ilk uçağa atlayıp Kıremlin Sarayı'na gittim. Korbaçov başı iki elinin arasında tahtında oturmuştu. Beni görünce ''Nalko, nerede kaldın? Günlerdir çaresizce oturuyor olmam söz konusu. Ülkemde herkes isyan ediyor. Beni kurtarsan kurtarsan sen kurtarırsın. Başka da çaremin olmaması mümkün'' diyerek üzerime koşup yıllardır görmediği kardeşini gördüğü gibi sarıldı. Ona yakın davranmadım. İki elimle omuzlarından tutup geriye ittim. Morali birden bozuldu. ''Bana bak Korbaçov, uzun yoldan geldim. Rus dilberler aklımı çeliyor. İyi düşünememem mümkün. Seninle dost olmam için benimle iki kadeh rakı içmen lazım'' dedikten sonra çantamda getirdiğim 70lik rakıyı çıkarıp masaya vurdum. Fedailer birden silahına sarıldı. Korbaçov eliyle onlara talimat verip sakin olmalarını söyledi. Odayı boşalttı. Önündeki zile tokmakla vurduğunda yan odadan bikinili Rus dilberler geldi. O gece beraberce keyif çattık. Sabah erkenden kalktım. Üstün resim yapma yeteneğimi kullanıp Rusya'nın yeni sınırlarını çizdim. Masasında kara kara düşünen Korbaçov'un önüne attım. Şöyle bir baktıktan sonra ''Nalko her ne kadar sana güvenim sonsuz olsa da bu haritanın beni ipe götüreceği söylentileri doğrudur.'' dedi. Pazarlık yapmak istediğini anlamıştım. Onu yemlemek için küçük yerleri özerk yapabilmemin mümkün olduğunu daha da aşağı inmeyeceğimi söyledim. İlk çizdiğim haritada bağımsız yaptığım Ukrayna'ya da özerklik verip istediğimde girme iznini aldım. Oranın dilberleri de bir başka oluyor yeğenim. Benim gibi güçlü kuvvetli Türkler'i görünce eriyip bitiyorlar haberin ola. Sonunda pes edip kabul etti. Türkiye'ye döndüğümde Dışişleri Bakanı arayıp büyükelçilik teklif etse de ülkem için yaptığım şeylerden menfaat beklemediğim söylentileri doğrudur. 

Haydi bakalım yeğenim Dayının gücünü göstermek için tıklamanı yap, sonra da ganyana koş. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 
Yorum Gönderme

0 Yorumlar