Gazi Koşusunun Favorisi Long Runner Sezonu Açıyor


Geçtiğimiz yılın ‘Şampiyon 2 Yaşlı Erkek Tayı’ seçilen Karayel ödülü sahibi Long Runner (Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), 3 yaşlı olarak ilk yarışını 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşacak.

Bugüne dek start aldığı 3 yarışı da kazanarak geçilmezliğini koruyan klas tay, At Yarışı Yazarları Derneği’nin önerisi ile çok uzun aradan sonra bu sene yeniden ihdas edilen A3 Yarışseverler Koşusunda, geçen sene G1 Çaldıran Koşusunu kazandığı başarılı jokeyi Ahmet Çelik ile piste çıkacak. Gazi Koşusunun en büyük favorilerinden biri olarak gösterilen Long Runner, 1600 metre mesafeli çim pistteki koşuda 11 rakibi ile birincilik mücadelesi verecek.

Yarış hayatına 10 Ağustos 2018 tarihinde Halis Karataş ile kazandığı Sabırlı Koşusu (Şartlı-1) ile başlayan safkan, 21 Eylül’de start aldığı G2 TYAYSD Koşusunu Tolga Yıldız ile kazanmış, sezonu 21 Ekim 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus yılın en önemli mücadelesi olan G1 Çaldıran Koşusunu jokeyi Ahmet Çelik ile bir kez daha kazanarak kapatmıştı.

Kış sezonunu Adana’da geçiren Long Runner, yaz sezonu öncesi İstanbul’a getirildi ve klasik koşular öncesi son hazırlıklarını Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirdi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar