En Son

Post Top Ad

28 Nisan 2019 Pazar

Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu’nu BITCOIN kazandı


Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu’nu BITCOIN kazandıVeteriner Hekimler Günü, Dünya Veteriner Hekimleri Birliği'nin 2000 yılında, her nisan ayının son cumartesi gününü "Veteriner Hekimler Günü" olarak ilan etmesi ile kutlanmaya başlamıştır. 2002 yılında bu özel gün adına ilk kez koşu düzenlenmiş, bu güne kadar da kesintisiz devam ederek gelenekselleşmiştir. 2019 yılı itibariyle 18.’si koşulan Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu, 27 Nisan Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleşti. Bu vesileyle atçılık sektörünün en önemli unsurlarından biri olan veterinerlerimizin de gününü kutluyoruz.

Ankara İlkbahar-Yaz sezonunun 4. yarış gününde 7 koşulu bir program vardı. Saat 17.00’de günün 5. koşusu olarak düzenlenen 143.000 TL ikramiyeli (Açık-A3) mücadeleye 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atı katıldı. Gülnur Gülerce’ye ait başarılı safkan BITCOIN (Victory Gallop - Flashys Song / Songandaprayer) bilindik jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde son düzlüğe rakiplerinin gerisinde çıkmasına karşın her geçen metre farkı biraz daha azalttı ve son 100’e girerken liderliği alarak potoyu önde buldu. İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen 5 yaşındaki doru iğdiş safkan böylece dördü Grup seviyesinde olmak üzere üst üste beşinci galibiyetine ulaştı.

Kum pistteki 1500 metre mesafeli yarışta, son galibiyetini Ege Derbisi’nde (G1) elde eden KINOWA (Mountain Cat - October Baby / Eagle Eyed) jokeyi Ahmet Çelik’le ikinciliğe yerleşti. Piste Sadettin Boyraz idaresinde çıkan 2018 yılı İçişleri Bakanlığı Koşusu (A3) galibi ÖMER IN MY HEART (Artie Schiller - Patsy Ann / Yankee Gentleman) tabelanın üçüncü basamağında kendine yer bulurken, Akın Sözen ile start alan ve son galibiyetine 2018 Misis Koşusu’nda (A2) ulaşan HOT CHOCOLATE (Victory Gallop - Undercover Soldier / Lost Soldier) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Kazanan BITCOIN için koşudaki bitiriş derecesi 1.34.92 olarak sonuçlanırken, farklar da Boyun - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde oluştu.

Bu heyecan dolu mücadeleyi izlemek için tıklayınız.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar