Bugün ilk tahminim olduğu için garanti kupon yapmayı seçtim. Bana sitesinde şans verip kendimi tanıtma imkanını sunan Sihirli Kantarma yöneticilerine teşekkürü bir borç bilirim. İlk günün günahı olmaz ama bir sonraki tahminlerimde daha sürpriz ve yüksek oranı olan maçlarla karşınızda bulunacağım. Bol şanslar.

Sivasspor-Beşiktaş (156)
--Sivasspor küme düşme potasının hemen üzerinde yer alan takım olarak bu maça ayrı bir motivasyonla çıkacak. Son beş maçının tamamında gol atmayı başarırken, 4 puan toplayabildi. İç saha maçlarında altı galibiyet,5 beraberlik ve 3 mağlubiyetle ligin iç saha performansı açısından gayet iyi konumdalar. Attıkları 19 gole karşı, 13 gollede liginde en az iç sahada gol yiyen takımlarının arsına girmeyi bildiler.
--Beşiktaş cephesindeyse işler son haftalarda yolunda gidiyor. 11 haftadır mağlubiyet yüzü görmeyen beşiktaş, sekiz karşılaşmayı da galibiyetle kapattılar. Dış sahada toplam 32 gol atarlarken, 20 gol yediler. Kaybetmeselerde en azından bir gol kalelerinde göreceklerini hesapladım.
Karşılıklı gol en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkıyor.
Tahmin-KG
Oran: 1.25

Wolsburg-E.Franfurt
Ligin bol gol atan takımlarının karşılaşmasında yine aynı seçenek değerlendirilmelidir.
Wolsburg'un iç sahada oynadığı 14 maçın toplamda 10 tanesi üst bitmiş. Geneldeyse 29 maçın 19 tanesi üst biterken %66'lık gol ortalamasına sahip. Yüzdelik dilime vurduğumuzda iç sahada alt maç oranıysa %13 gibi çok zayıf bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

E.Frankfurt Bu yıl ligde fark yaratan takımların başında gelen Frankfurt, şuan ligin dördüncü sırasına demir atarak Şampiyonlar ligi potasına girmeyi başardı. Oynadığı son beş deplasman maçında gol atmayı bilen Frankfurt'un, açık futbolu benimseyen rakibi karşısında bu sıkıntıyı yaşamayacağını hissediyorum. Ligin ilk yarışında oynanan maçı Wolsburg 2-1 kazanmıştı. Ben iki takımında gol atacağını, ayrıca üst yada 4-6 gol seçenekleriin daha maul olduğunu düşünüyorum.
Tahmin-üst
Oran-1.45

Napoli-Atalanta
Napoli 3 yıldırligi domine eden Juventus'un ensesinde. Atalanta'ysa bu sene Uefa kupasında mücadele etme şansını yakaladı. Copenhag'la iki maç berabere kaldığı maçlardan penaltılarla bir üst tura çıkmayıda başararak tarihinde önemli bir başarıyada adım atmış oldu.
Napoli'nin İç saha performansına göz attığımızda oynadığı 16 maçın 9'u üst bitmiş bir takım. Alt%44'e, üst %56 birbirine çok yakın oranlara sahip.
Atalanta ligin bol gol üreten takımlarından. Özellikle dış saha performansı çok daha iyi. Dış sahada oynadığı toplam 16 maçın 11 tanesi üst bitmiş. %69 gibi çok öenmli yüzdeye sahipler. Çıtayı yükseltip bu sene Şampiyonlar ligini kovalayan Atalanta'nın en azından bir gol bulacağını düşünüyorum.
Tahmin- Karşılıklı Gol Var (KG)
Oran-1.30

Chelsea-Burnley
Chelsea inişli-çıkışlı grafiğinde dolayı kendini bir anda Uefa Avrupa Ligi potasında buldu. Şuan averajla Arsenal'ın bir basamak altındalar. Alttan gelen M.United'le birlikte üst sıraları kovalayan takım, geçen hafta Liverpool'a 2-0 mağlup olarak büyük yara almıştı. Bu maçta telafi edecek güç ve kaliteye sahip olduklarınıda unutmamak gerekir.
Burnley cephesinden bakılacak olursa son haftalarda küme düşme potasının hemen üzerinde yer alıyorlar. Diğer rakipleri maçlarını tamamlamasıyla en yakın rakibinin 8 puan önünde ve bir maçlarıda eksik. Dış sahada 23 gol atıp, 28 gol yediler. Güçlü rakibi karşısında pek şanslarının olmadığını düşünüyorum.
Tahmin-Handikap-1
Oran-1.40