Bugün sadece bankom hakkında yorumlarımı paylaşacağım. İlk ayakta alacağımız risk eğer düşündüğümüz gibi sonuçlanırsa, bu altılıyı elimizden kaçırmamız lazım. Geçen sene Bursa'da çok yüksek bir ikramiye yakalamıştım. Bu sene de benzer bir biçimde çim yarışları tam başladığında aynı hedefe sahibim.

KIZILDEV Üç defa start aldığı yarışlarında üçüncülük elde eden safkanın tek sorunu aradığı mesafeye bir türlü çıkamaması olduğunu düşünüyorum. Aslında performans açısından kötü neticeler almadı. Koşularını takip edebildiyseniz, yarışlarında binicileri rakiplerine göre daha geride konumlanıp, sprint mesafelerini uzun tutarak yarışa ortak olmaya çalıştılar. İlgilileride atlarının stilini çözmüş olmalılarki, uzun mesafeye direk kayıt yaptırıp, ikramiye alma konusunda adım attıklarına inanıyorum. Dallas'ın muhtemel olarak yarışa koyacağı hafif tempoya, koştukça açılan sonlarda cevap verecek Kızıldev'i günün bankosu olarak öneriyorum.

MONTEVERDE Beş aydır start almayan safkanın Ankara çimini beklemesinin nedeni, kış sezonu açılınca Adana kum pistinde gördüğü bir koşuda kumu yadırgaması olduğunu düşünüyorum. 1600 mesafeli ve üzeri çim yarışlarında Kısa vadeli koşularda bu yıl adını sıkça duyacağımız Monteverde'nin rakipleride dinçlikle start alacağı koşuda çok uygun.Halis Karataş'ın tercih etmesiyle güvenim bir kat daha arttı. Yarışın favorisi Oradınarıo katıldığı son 7 Ankara çim koşusundan birincilik çıkartamamış. Sihirbaz'la sezonun ilk kaydından galibiyet çıkartacağını düşündüğüm Monteverde'yi günün bankosu olarak öneriyorum. Son Galobu;1000'i 1.03, 800'ü 48, 400'ü 24 rahat.