Nasılsın yeğenim, iyi misin? Akşam üstü kahvede oturmuş bir yandan Çaykur Rıza'nın hürmetini göstermek için önüme koyduğu ikramları mideme indirirken öbür taraftan da emekli takımını taş konkende söğüşlüyordum. Birden son teknoloji telefonumun üstünde gizli arama yazdı. Kimden geldiğini biliyordum. Dürbün Necdet kod adlı eski dostum topladığı istihbaratı kriptolu gizli mesajla bana verecekti. Hemen kapının önüne çıktım. Bir sandalye çektim. Puromu yakıp ayak ayak üstüne attım. Bu defaki kriptolu mesajı çok açıktı. 

''Nalko, kılıcın keskin olsun. Yazdığın beygirler zirveye koşsun. Bugün hipodroma Arap Şeyhi Dazlak Süleyman geldi. Ona hiçbir saygısızlık yapılmadı, saygıda kusur edilmedi. O gelmeden önce gergin bir bekleyişin olması mümkün. Çiçekler önceden hazırlandı. Canı sıkıldığında sudoku oynadı. Giderken hepimize, bay bay, dedi. '' 

İşte yeğenim görüyorsun. Yancı Hikmet bile kriptolu mesajın ilk kısmını on iki dakikada çözdü. Bunu kabullenmem mümkün değil. İkinci kısmını çözmek için de benim gibi çok iyi gavurca bilmek lazım. Zor zamanlar için ceketimin iç cebinde taşıdığım Türkçeden gavurcaya olan lügatı çıkarıp hemen işi bitirdim. TJK Reisi'nin bir oyun yapması mümkün değil haberin ola. Onlar da bankolarımı yazacak. 

Sitedeki yeğenlerime acil koduyla gönderdiğim müthiş kurgumla cebini şişirmeyi hedefliyorum. Sen de üstün altılı bilgimi söğüşledikten sonra tıklamanı unutma. Yoksa bu değirmen dönmez, darabayı kapatır giderim bu böyle biline. Hher gün ganyanda ''Acaba dayım bugün kimi banko yazdı?' diye kara kara düşünürken ben elimdeki tutmuş altılı kurgularını ganyana yollayıp keyif kahvemi içerim. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.


Nalkapon Ankara At Yarışı Tahminleri 

2. ALTILI

5.8.1.3.4
1.10.9.6.5.4
2.4 // 5.10
1.6 // 7.4
6 REGARDLESS BANKO
9.7.6.2.10

42 TL // 168 TL