At Yarışı Galopları

At Yarışı Galopları

İncelemek istediğiniz koşu numarası üzerine tıklayarak at yarışı galoplarına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada cep telefonu kullanıcılarının ekranı yan konuma getirmeleri önerilir.


03 HAZİRAN İSTANBUL YARIŞ GALOPLARI

At Yarışı Galobu Nedir?
Her gün iki farklı ilde onlarca safkan birbirini geride bırakıp ikramiyeye uzanmak için piste çıkıp mücadele ediyor. Gece ve gündüz yarışları olmak üzere düzenlenen bu koşular şu anda dokuz farklı ildeki hipodromlarda yapılmaktadır. Ancak bu hipodromların hiçbirinde safkanların at yarışı galoplarını gerçekleştirmeleri için ayrı bir pist yoktur. Atlar at yarışı galoplarını yarış pistlerinde yapmaktadır. Belki de yarış atçılığı konusunda Türkiye'deki en büyük eksiklik budur ve bu aksaklığı düzeltme yetki ve imkanı da Türkiye Jokey Kulübü'ndedir. Umarız ilerleyen dönemlerde bu hususta girişimlerde bulunulur ve her ilde yarış pistinden ayrı olarak bir atyarışı galobu için pist inşa edilir. Böylelikle atlar at yarışı galobunu buralarda gerçekleştirme imkanı bulur.
Elbette ülkemizin tek eksiği at yarışı galopları için gerekli olan idman pisti değil. Ahırların yetersizliği sonucunda yüzlerce atın iç içe yaşamaya mecbur bırakılması, yarışlar içerisinde gerçekleşen ve ceza gerektiren konulara ilişkin tutarsız kararlar, TJK e-bayi sistemi, toplanan para üzerinden yapılan yüksek kesintiler neticesinde dağıtılan ikramiyenin düşüklüğü gibi birçok sorun daha masaya yatırılıp tartışılabilir. 
At Yarışı Galobu Nedir?
Asıl konumuz olan ''At yarışı galobu nedir?'' sorusuna dönecek olursak, bunu kısaca şöyle özetleyebiliriz; yarış atları koşulara hazırlanmak için düzenli olarak at yarışı galopları yaparlar. Bu at yarışı galopları 200, 400, 600, 800,1000, 1200, 1400 metre ve üzeri mesafelerde gerçekleştirilebilir. Yurtdışında 1600 metrelik galoplara sık rastlansa da ülkemizde bu at sahibi ve yarış atı antrenörleri tarafından pek tercih edilmemektedir. Bazı atlar da yaşadıkları sıkıntılardan ötürü kenter çalışmalar yapmaktadır ve bu yarış bültenlerinde ya kenter olarak gösterilmekte ya da hiç yer bulmamaktadır. Düzenli koşan bir ata ait galop görmediğimizda aklımıza ilk gelen kenter çalışmalar yaptığı olmalıdır. 
At Yarışı Galoplarına Güvenilir Mi? 
At yarışı galoplarına güvenilir mi? şeklinde bir soru yöneltecek olursanız bu konudaki kesin cevabımız ''Hayır'' olacaktır. İstanbul Veliefendi Hipodromu dışındaki yarış atlarının gerçekleştirdiği at yarışı galoplarına ilişkin bir bilgi Türkiye Jokey Kulübü tarafından yarış severlere ulaştırılmadığı için (ki bu da safkanların son yarış galobuna ait görüntülerin yayınlanması şeklinde gerçekleştiriliyor) bu konuda birçok kesim huzursuzluk yaşamakta. Geçtiğimiz dönemlerde galop tutma işi ile meşgul olan yarış bültenlerinin at sahibi, antrenör ve saatçilerle yaşadığı büyük sorunlara hepimiz şahit olmuştuk. Galopların saklanması, derecelerin farklı girilmesi, atın isminin galobu tutan kişilere farklı söylenmesi ya da hiç söylenmemesi gibi birçok hadise bugün yarış pistlerinde kirliliğe yol açmaktadır. Bu konuda güven derecesi yüksek iki yayıncı mevcut; hipodromx ve liderform. Biz size sitemizde Hipodromx'in verilerini ulaştırıyoruz. Umarız faydalı olur ve kazanmanıza destek sağlarız. 
İyi çalışmalar, şansınız bol olsun. 


15 yorum:

 1. Mukemmel olmus emeklerinize saglik kardesim

  YanıtlaSil
 2. murat kurnaz26 Mart 2018 11:15

  sayfa güncel değil ?

  YanıtlaSil
 3. sayfa saçmalamış koşu başka il başka ne bu?

  YanıtlaSil
 4. 3 mayıss diyorr

  2 mayıs bakacaz ama nasıl

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Anasayfadaki Galoplar bölümünde bugüüne ait içeriklerimiz duruyor. İyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 7. İzmir galoplarini boşa yayınlamayın 2. Ay İn galoplarini veriyor şunu.

  YanıtlaSil
 8. sayfayı çok beğeniyorum,,arkadaşlarıma tavsiye ettim,,izmir galoplarıda bir gün önce görünsün lütfen

  YanıtlaSil
 9. Sayfaya amatör yorumlar yapalım

  YanıtlaSil
 10. sayfaya kendi amatör köşelerimizde yorumlar yazalım murat özdikmen

  YanıtlaSil
 11. ANKARA 6,9,7,3,5
  1,2,3,5,6,7
  4,5,6,1
  2
  2,1,4
  2,3,7,10,5

  YanıtlaSil
 12. GALOP BÖLÜMÜNDE.URFA ELAZIĞ ADANA DETAYLARI NEDEN YER ALMIYOR. BU BİLGİLERLE OYUN YAPIYORUZ.

  YanıtlaSil
 13. Emeklerinize sağlık, ancak galop bilgisi yok diye koşulları vermemezlik yapmazsanız çok memnun oluruz. Çünkü asıl baktığımız at istatistikleri bülten deki atların nerede nasıl hangi jokey le nasıl bir derece aldığını rahatlıkla görebiliyoruz ve çoğu tahminciden daha fazla bizi bilgilendirdiğini bilmenizi isterim. Saygılarımla

  YanıtlaSil