En Son

Post Top Ad

12 Ağustos 2019 Pazartesi

12 Ağustos Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

GRAFİN: Bay Jak'ın anadan kardeşi olan Grafin için, grup içinde çalışmalarını en beğendiğim at diyebilirim. İki tane uzun galobunun derecesi de pek iyi görünmese de yarışın çim pistte yapılacak olması çok önemli bir faktör. Orjini de çim piste çok fazla uyumlu. Ben bu ayakta sizin için sürpriz yapabilecek, iyi çalışma yapmış atları da seçtim.


ANGEL HORSE: Bir yıl kadar sonra iki yarış görüp üstü üstüne ikincilikler alan Angel Horse, bugünkü yamak koşusunda en iyi aprantilerden biri olan Danyal Kaya ile katılacak. 800 metrelik çalışmasındaki 24-51 rahat şeklindeki derecesiyle de yeşil ışık yakan safkanı tam dengi grupta kuponumda banko olarak değerlendireceğim. 

KING OMER: Bursa pistini çok seven King Ömer ardı ardına dört birincilik almıştı. Son koşuları İstanbul ve de Ankara'da olan safkanın şimdi sevdiği şehirde koşacağını unutmamak lazım. En önemli rakibi gibi görünen Apophis de iddialı bir at ama ben King Ömer'in sevdiği pistte ona da hakim olacağına inanıyorum. 


TEKFORDTEYFİK: Tekford Teyfik peşi sıra kazandığı iki yarıştan sonra sezonun en iyi atlarından bir tanesi olan Mega Star'a kaybetti. Bugün ise sert jokey Hışman Çizik biniyor. Rakiplerinin Baba Medet ve de Vitara olduğu da çok net ama biz yine de koşunun koşulma şeklinin de işine geleceğine inandığım Tekford Teyfik'i tek olarak yazabiliriz. 


UĞUR BUBAM: Bursa'da koştuğu tek yarışta tabelaya giremeyen Uğur Bubam, bu defa Bursa'da kendi jokeyi olan Gökhan Kocakaya'yla koşacak. Son 1900 metre çimdeki yarışında ağır kilonun etkisi altında etkisiz kalan safkan bu kez yarıştaki favorilerden biri olmasını beklediğim Balballı'ya göre 7 kilo daha avantaj sahibi olacak. Bu şartlar altında grubun da en iyi atı konumuna yükselen Uğur Bubam'ın hızlı geçmesini umduğum koşudan atacağı sprintle birincilik çıkarmasını bekliyorum.
HE İS MİNE // MISS SUNSHINE: Bu koşuda iki at bende öne çıkıyor: He İs Mine, Miss Sunshine. İlkinin anası She İs Mine kısada çok iyiydi. Çalışmalarını da beğendim bu safkanın. İkincisi ise Tomiris'in ana-baba bir kardeşi. Onun da çalışmaları tıpkı rakibi gibi iyi. Her ikisinin de sahipleri bu alanda uzman ekiplerden oluşuyor. Bu sebepten küçük kuponlarda her ikisi de mutlaka bulunmalıdır. 


PERÇİN // SEVER: Gruptaki tüm atların istikrar bakımından kötü durumda olması beni son beşinciliği ile dikkatimi çekmeyi başaran ekürili Perçin'e yönlendirdi. Ona ilk rakip olarak takip listemde yeri sağlam olan Sever'i önereceğim. Çünkü bu ayakta sürpriz bir at kazanacaksa onun en güçlü adayının Sever olduğuna inanıyorum. Hem orjini hem de son yarışlarının beni bu düşünceye ittiğini söylememde de fayda var. 

Bayramın ikinci günü geldi çattı. İlk gün ne de çabuk geçti. Kurbanları kestik, ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Gönlümüz huzurla doldu. Herkesin duaları da hayırları da kabul olsun. Şansınız bol olsun. 


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

7.2.4.5.6
4 ANGEL HORSE BANKO
1 KING OMER // 2.5.3
7.3.4.10.8.5
2.3.1.8.7
3.1.5

126 TL 

2. ALTILI

7.3.4.10.8.5
2.3.1.8.7
3.1.5
2 UĞUR BUBAM BANKO
2.6.3 // 5.7
1.13 // 2.4

37.8 TL // 126 TL 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar