En Son

Post Top Ad

19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU 1.964 TL)TALANTAY // GİZEMNAZ: Her iki safkan da grubun başarılı isimleri. Talantay aprantisiyle aldığı yarışı vermişti. Bugün Ahmet Çelik idaresinde daha etkili bir yarışa imza atabilir. Gizemnaz'ın aprantisi yeni yeteneklerden biri. Az sayıda at bindi ancak genel performansı iyi diyebiliriz. Bugün müsait kilosuyla favorinin hatasını kollayacaktır.

EFESLİ: Geçtiğimiz yıl aynı pist ve mesafede apranti idaresinde iştirak ettiği koşuda Şahintepesi, Ruat, Despot ve Gökkale gibi isimleri geçerken Budakhan ve Tezcanlı'nın dibinde bitirmişti. Safkan bu yıl henüz yarış kazanmamış olsa da iştirak ettiği mücadelelerde sergilediği performansın tatminkar olduğunu söyleyebiliriz. Bugün yarışın akışını da düşünecek olursak, önde meydana gelecek olan olası bir Şükrü - Öncüpınar didişmesinden en iyi şekilde istifade edeceğini söyleyebiliriz.

KING OF THE SUN: King Of The Sun için burada birçok etken dezavantaj oluşturuyor; önde sert bir tempo beklentisi, öne yakın koşması ve ağır kilosunun yanı sıra ilk kez çim piste çıkacak olması. Ancak safkanın ilgilileri yatkın olduğu çim pistte denemek istiyorlar. Bursa'da yarın koşulacak olan Kısa Vadeli 8 mücadeleden silinip buraya gelmiş. Anne kardeşi Birdello İstanbul çiminde iki yarış kazandı. Bugün oldukça cazip durumda olan safkan ters bir neticeye imza atabilecek potansiyele de sahip.HÜRAT: Son startında neredeyse aynı grupta banko olarak önerdiğim Hürat, bu kez mesafenin uzamasının yanı sıra binicisi Kocakaya'nın da safkanla yakından ilgilenmesi ile bir kez daha bankom olacak. Yarış da beklediğim kadar süratli geçecek gibi duruyor. Kocakaya'nın soğukkanlı binişiyle sonlarda yapacağı güçlü ataklarla koşuyu lehine çevirmesini bekliyorum. 

BAYEZİD // AFTER FOREVER: Bayezid hâlâ beklenti içerisinde olduğum bir safkan. Çim piste geri döndüğü yarışındaki rakipler çok sertti. Bugün baktığımızda daha dişine göre bir grup var. After Forever için de tempo yine kazandığı yarıştaki gibi olacak. Bugün de benzer taktikle sonuca gidebilir. 

HURŞİT: Henüz maiden olan safkan geçtiğimiz yıl henüz kariyerine başlamışken şartlı koşuda benzer grupta beşincilik elde etmişti. Orjin bakımından mesafeyi çıkarabilecek atlar arasında olan Hurşit, Ankara'daki yedinciliğinde son 200 metreye kadar da mücadelenin içindeydi. Tırnağının ucuna getirildiği belli olan safkanın daha hazır gireceği bu mücadelede yine öne yakın giderek düzlük üzerinde koşuyu çalabileceğine inanıyor ve favori olarak öneriyorum.

ŞEKER HANIM: Form ve kalite bakımından birbirine üstünlüğü bulunmayan safkanlar arasındaki mücadelede geçen sezon bu mesafede Valencia'ya karşı net bir galibiyet elde eden Şeker Hanım'ın önde Funny Familiar'a takılmadan beklemeyi tercih ederse, yine iyi bir netice alabileceğini düşünüyorum.

ÖZGÜR FATİH //  ŞARLO: Ahmet Çelik idaresinde hazırlıklarını tamamlayan Özgür Fatih son startında jokeyinin kötü sevk ve idaresinin kurbanı olmuştu. Bugün daha farklı koşacaktır. Şarlo ise idman pistinde daima sağlıklı görünen bir tay ve son iki startında aprantisinin de acemiliğinden daha iyi bir yerde bitirebilecekken üçüncülükte kaldı. O da yeniden Mehmet Kaya idaresinde start alacak olmasıyla birinciliğin güçlü adaylarından biri. 

LONG RUNNER // PADRE PADRONE // FEARLESS ACTION: Erkek Tay Deneme bu yıl çetin bir mücadeleye sahne olacağa benziyor. Çaldıran Galibi Long Runner, kazanma özürlü olsa da Fearless Action ve Yarışseverler Koşusu'nda çok iyi durumda olduğunu göstererek rakiplerini alt eden Padre Padrone koşunun önde gelen isimleri olarak karşımıza çıkıyor. Annesi Kreacher ile kardeş olan Akgün ve sentetikte gördüğü yarışlarla buraya hazırlanan ancak çim piste de çok yatkın olan Kızıl Tüy de ihmale gelmeyecek safkanlardır.

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.7 // 2.3
4.5.1.3
1.2.8.4.5
4 HÜRAT BANKO
2.6.5.3
16.12.1.8.7.2

67.2 TL // 134.4 TL 

2. ALTILI 

4 HÜRAT BANKO
2.6.5.3
16.12.1.8.7.2
4.3.5.2.1.6
4.5 // 1
12.13.3 // 2.10

60.48 TL // 151.2 TL 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar