En Son

Post Top Ad

24 Nisan 2019 Çarşamba

24 Nisan Selim Pusat İstanbul At Yarışı Tahminleri


Cangüven bir önceki yarışında Selim İpek ile potansiyeli sınırlarında mükemmel bir yarış ortaya koydu. Selim İpek acele edip öne erken yürümese en kötü bir ikincilik elde edecek belki de yarışı kazanacaktı. Yarım boy+ boyun bile 3. Olan Cangüven’in potansiyel olarak bu grubun üstünde olduğunu düşünüyorum. Anneden kardeşi Taliphan olan bu safkan, bu gruptan üstün bir kaliteye sahip. Sorunları tam olarak halledildiğinde çok daha iyi yerlerde göreceğimiz ismin bu yarış yeterli çalışmalara sahip olduğunu da düşünüyorum. Çok rahat bir şekilde elde 26,00 1000’i 1,04,30 yapan Cangüven rakiplerinden de kilo olarak avantajlı konumda. 53,5 kiloda start alacak safkanı günün bankosu olarak öneriyorum. Bu ismi yıkıp başka bir safkan yazmak isteyenler varsa Lady Stonehart da uygun kilosu ve formuyla ihmal edilmemelidir. Ben zor programda Cangüven limanına sığınmak gerektiği düşüncesindeyim.

Fahrenheit Turkish De Light yavrusu anneden kardeşi Başkan Nexia böyle dediğimde hatırlamayanlar olabilir. Başkan Nexia Matador Yaşar arkası Gazi 2. olan safkandır. Anneden diğer kardeşi Seddifi iken anne baba bir kardeşi Hıgh Cat’tir. Çim pistte 2 birincilik alıp 1 kere 2. Olan High Cat Makambo ve Akon gibi isimleri geride bırakmıştı. High Cat daha parlak bir yarış kariyerine sahip olsa bugün tek bırakacağım isimdi fakat bu grupta diğer orijinli isimlerin de değerlendirilmesinden yanayım. Ferhan idman pistinde hantal bir görüntüde olsa da orijin koşar dediğim isim. Bence safkanın biraz kilo problemi var. Elevato ile anne baba bir kardeş olan Ferhan’ın da dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Elevato 1,300,000 kazanmış bir safkan Zübeyde Hanım G2 galibi safkanın referansı ile kardeşinin dikkate alınmasından yanayım.

Mister Görkem Sihirbaz ile gaziden sonra uzayan her mesafede daha iyi konuma geldi. Mister Görkem şüphesiz Gazi kazanmayı hak eden isimlerden birisiydi. Bu safkan hakkında fikrim Ulan Bator ile de sevdiğim Yıldız ekürisinin hatası olduğu düşüncesindeyim. Safkanı ilk kazandığı yarışta tek öneren birisi olarak düşüncem safkanın birden uzuna gitmiş olması ve uzunu seven yapısı sprinti ile başlar da sırıtmasa da sonralardan bunun sıkıntılarını çektiğini gördük. Ulan Bator gibi mesafe mesafe bir yükseliş söz konusu olsa ben safkanın bu kadar yorulmayacağını gücünü kullanma konusunda da daha tasarrruflu olacaktı. Aradan sonra yarışa gelen kaliteli isimler arasında kendisini birden uzun mesafede zirvede bulan Mister Görkem’in daha şanslı olduğunu düşünüyorum zira dinlenmek en çok ona yarayacaktır.

Serdümen çim pistte geçen sene sınıf atlayan safkan Ankara Vali ile çok başarılı bir performans ortaya koymaya başladı. Ve 6 grup koşunun 3’ünü kazanırken 2’sinde 2. olup bir kere tabela dışında yer aldı. Kış sezonunda çok başarılı bir performans gösteremese de alıştığı çime geri dönünce koşma hevesi ile saldıracağını düşünüyorum.

Rubuco ve Proff Striker bu grubun üstünde gördüğüm iki isim ve ayrımsız yazılması gerektiğini düşüyorum. İnferno ile kardeş olan Rubuco’yu daha önce çok defa tek olarak önerdim ve beni yanıltmamıştı. Proff Striker ise kuma yatkın bir orijin ve Perfect Storm ile etkili bir kan hattına sahip oldu.

Selim Pusat tahmin yazar da alternatif teksiz bırakır mı okuyucularını? Tabii ki hayır, son koşuda dikkatimi çeken Es Es Walker mükemmel bir orijine sahip safkan sprinte kalkmadan önce elde 400’ü 23,80 ve 600’ü 36,60 yaparak idman pistinde muhteşemdi. Safkanın anneden kardeşi Katma Değer, Double Trouble ve Yiğiter orta ve kısa mesafe canavarları bu safkanın kardeş referansları benim alternatif tek bırakmam için en büyük etken oldu. Es Es Walker’in Ayhan Kurşun’un yürü dediği yerde yürüyeceğini düşüyorum. Son derece hazır safkanı alternatif tek olarak öneriyorum. En büyük rakibi ise bana göre Curtaralo ile anneden kardeş, Gına Montana ve Molto Bene ile anne baba bir kardeş olan Flying Face olacaktır.

NOT; Reklam engelleyici kullanmayıp, desteklerini esirgemeyen yarış sever dostlara teşekkür ederiz.Bol şans..

NORMAL ALTILIM
6 -CANGÜVEN
3-4-5
10-2-4-3-5-6-9
9-3-7-10-2-6
4-3
3-ES ES WALKER

ALTILIM
6 -CANGÜVEN
3-4-5
10-2-4-3-5-6-9
9-3-7-10-2-6
4-3
3-4-8-9-6


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar