En Son

Post Top Ad

25 Nisan 2019 Perşembe

23 Nisan Koşusunu Civantay Sürpriz İmza Atarak Kazandı


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuza armağan ettiği milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına düzenlenen 23 Nisan Koşusu, 24 Nisan Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. Arap atlarının sezon içerisindeki önemli sınavlarından olan koşuya, 4+ yaşlı 11 safkan katıldı.

İstanbul yarış programının İBB Başkanlığı Koşusu ile birlikte en önemli mücadelesi kabul edilen 23 Nisan Koşusu (Açık-G3/DHT) için start kapakları saat 17.00’de açıldı. Sonucu heyecanla beklenen bu önemli koşuda birinciliğe uzanan isim, Mücahit Yıldızhan'ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi 5 yaşındaki al erkek safkan CİVANTAY (Ayabakan -Kamercan / Sakaryaoldu. Jokeyi Hışman Çizik ile bu önemli randevuya katılan CİVANTAY, üst üste 3., toplamda ise 9. birinciliğine uzandı. Safkan ayrıca, 4 Nisan tarihinde katıldığı Muhittin Ekiz Koşusu'nu (KV-8) kazanmayı başarmıştı.

CİVANTAY’ın soy kütüğü bilgileri için buraya, 2019 yılı 23 Nisan Koşusu’nu izlemek içinse buraya tıklayınız.

Çim pistte gerçekleştirilen 1400 metre mesafeli koşuda ikinciliği, Halis Karataş idaresindeki geçen yılın ikincisi BATMANASLANI (Tamerinoğlu - Kırsultan / Demirkır) elde ederken, tabelanın üçüncü sırasında yer alan isim, jokey Mehmet Kaya ile bu önemli müsabakaya katılan 2018 Plevne (G2)galibi ŞAHİNTER (Tamerinoğlu - Elasay / Özgün) oldu. Ahmet Çelik ile piste çıkan DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) ise dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

152.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan CİVANTAY için bitiriş derecesi 1.30.27 olurken farklar 1,5 Boy - Burun - Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde gerçekleştirilen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Bedri Akbulut'a kupasını, İstanbul Vali Yardımcısı Hulusi Doğan verdi.Törene, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Genel Sekreterimiz Sadettin Atığ, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner,  Kulübümüz Asli Üyesi Nedim Akagündüz ile davetliler de katıldı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar