Uğur Polat Neden Tutuklandı?
Dün akşamdan beri jokey Uğur Polat'ın neden tutuklandığı ile alakalı olarak birçok spekülasyon yapılıyor. Sağır duymaz uydurur misali herkes ağzına geleni konuşuyor ve başarılı jokey hakkında tecavüze varan suçlamalar yapılıyor.

Bazı siteler ve tanınmış gazetelerin köşe yazarları ortaya atılan iddiaları doğrularken, ünlü antrenör Engin Bekiroğulları bu sabah sosyal medya hesabından ''Konuşulanların hiçbiri doğru değil. Uğur Polat'ın avukatı gerekli açıklamayı yapacak'' şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Bunun üzerine siteniz Sihirli Kantarma sizler için küçük çaplı bir araştırma yaparak olayın aslını öğrenmeye çalıştı. 

Uğur Polat'ın Tutuklanma Nedeni


Yakın arkadaşlarından ve İzmir bölgesindeki aktif atçılardan edindiğimiz bilgilere göre; geçmiş yıllarda, kardeşinin ailelerine uygun olmadığını düşündüğü bir hanımefendiyle evlenmesine karşı çıkan başarılı jokey, bu ilişkiye mani olmak adına bahsi geçen kadınla bir münakaşa yaşamış. Ardından, kadının, darp edildiğini öne sürerek şikayetçi olmasıyla beraber de hukuki süreç başlamış. 

Uzun yıllardır devam eden hukuki sürecin sonunda ise -elimize ulaşan bilgiye göre- jokey Uğur Polat ceza almış. Daha kesin bilgiler için son durumun ayrıntılarını ve avukatının yapacağı açıklamayı bekliyoruz. 

İnsanlara tecavüzcü, sapık gibi yaftalar vurmadan önce binlerce kez düşünmekte fayda var. Belli ki gelenekçi ailelerimizde görülen ağabey rolü ile kardeşinin yanlış bir adım atmasını önlemeye çalışırken, kendisi kadına şiddet uygulamak gibi bir başka yanlışın içine düşmüş. Elbette bu çıkarımımızı da yargının vardığı karar üzerinden yapıyoruz. Ortada aksi ispat edilemeyen bir iftira da olabilir.  

Daha net bilgilere eriştikçe sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. 

4 yorum:

 1. ugur polat Bakırköy 9. ağır ceza mahkemesince 05.02.2019 günü yapılan karar druşmasında 5237. sayılı TCK.102/2-3 109/2-5, 53 ve 62 maddeleri ile toplam 20 yıl mahkumiyetine karar verilmiş kararla birlikte tutuklanmıştır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unknown olarak değil delikanlıca ismini vererek bu haberi paylaşsaydın.

   Sil
 2. Suçluysa cezasını çeksin.

  YanıtlaSil
 3. zaaflarına ve kadının kurduğu tuzağa düştü bence.. Namuslu onurlu bi kadın olsan eski sevgilinin abisiyle evlenmezsin, hadi evlendin diyelim abisiyle evlendiğin adamın evine gitmezsin.. Allah herkesi şerli belalı insanlardan korusun, yazık oldu çok başarılı bir jokeydi, Allah yardımcısı olsun inşallah yüksek yargıda bozulur bu karar...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.