En Son

Post Top Ad

25 Şubat 2019 Pazartesi

At Yarışı İstatistikleri

Son 20 Yılın İstatistikleri

Son 20 yılın istatistiklerine göre hazırlanmış çim, kum ve mesafe ayrımlı at yarışı istatistiklerine her gün ve her programda sitemizden ulaşabilirsiniz. Tahmin ve görüşlerimize bakmayı da ihmal etmeyiniz. İyi günler dileriz.

,

 

At Yarışı İstatistikleri Nedir?At Yarışı İstatistikleri; yarış severler için önemli bir veridir. Son yıllarda gerçekleştirilen koşularda aynı mesafe, pist ve şartta kazanan safkanların ganyanlarını ve kilolarını bilmek yarışa ilişkin değerlendirme yaparken bazı kolaylıklar sağlamaktadır.

Sitemizde bu hususta günlük paylaşımlar yapılarak yarış severler bilgilendirilmekte ve o koşunun tüm koşullarını barındıran en son yarışı kimin kaç AGF oranı ile kazandığı bilgisi ulaştırılmaktadır. At Yarışı İstatistikleri için her gün sitemizi ziyaret ediniz. Gerçekten de geçmişe dönüp baktığımızda birçok koşunun kazananları benzer özellikler göstermektedir. Bu sebepten ötürü yarış severler istatistiki bilgiler tutarak bunu sistemli bir hale getirmiştir. Bununla ilgili bir kitap dahi yazıldığını bilmekteyiz. At yarışlarında sonuca etki eden birçok değişken olsa da at yarışı istatistikleri bilgisine sahip olmanın katkı sağladığı inkar edilemez bir gerçektir.

At yarışları ile içli dışlı olan, düzenli olarak müşterek bahislere katılan tüm yarış severlerin kendine has bir taktiği vardır. Mesela her gün aldığı bülteni saklayan ve bir yıl sonra dönüp o gün o yarışta kim kazanmış şeklinde bir araştırma yapanlar olduğu gibi, bunu TJKnın internet sayfasından yapanlarda vardır ki bu daha basittir. Ayrıca birçok kişi at yarışı istatistikleri konusunda çok bilgi sahibi olmasa da kendince bir sistem geliştirmiştir. Mesela handikap 16 yarışta hafif at gelir, şu koşu şartında bu at olur, 53.5 kilogram olanlar çok şanslı gibisinden düşünceler dilden dile, kulaktan kulağa dolaşır.


Her ne şekilde olursa olsun at yarışı istatistiklerinin önemi gözardı edilemez. Bu yüzdendir ki herkes bunun peşine düşmüştür. Yurtdışında bu iş o kadar ileri götürülmüştür ki atların numaraları ve hatta starttan çıktıkları baksın numarası bile göz önünde bulundurulur. 


Bizim çok ilgimizi çekmese de numeroloji yapanlar da yok değil. Örneğin ilk ayakta 5 geldiyse dördüncü ayakta da 5 gelir veya şu koşuda 3 kazandı demek ki bir sonraki yarışı da 3. kulvardan çıkan at alır, gibisinden temelsiz ama batıl inanç şeklini almış düşünce mevcuttur.


Bu sebepten ötürü göz ucuyla da olsa günlük olarak sitemizi ziyaret edip bu verileri incelemenizi öneriyoruz.

Hepinize iyi çalışmalar ve bol şans dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar