01 Ocak - 20 Şubat At Yarışı İstatistikleri

At yarışı istatistikleri sayfamıza hoş geldiniz. Dilerseniz, günün koşu istatistiklerine bakabilir ve ardından sizler için hazırladığımız 01 Ocak - 20 Şubat arası at, jokey, sahip, antrenör, at sahibi, aygır ve yetiştirici istatistiklerine bakabilirsiniz. 


EN ÇOK İKRAMİYE TOPLAYAN JOKEY

2019 yılında 01 Ocak - 20 Şubat tarihleri arasında jokey Özcan Yıldırım, 68 farklı at ile katıldığı toplam 80 koşudan 32 birincilik,15 ikincilik, 10 üçüncülük, 9 da dördüncülük çıkararak kendisine güvenen at sahipleri ve menajerlere 2.319.075 TL toplam ikramiye kazandırmıştır. Onu 74 ayrı safkanlar iştirak ettiği 101 koşudan 25 birincilik elde ederek 2.261.875 TL ikramiyeye uzanan Ahmet Çelik takip ediyor. Özcan Yıldırım geçen yıl en çok yarış kazanan jokey olmuştu.
EN ÇOK İKRAMİYE TOPLAYAN AT

Sınıf mücadelelerin henüz başlamadığı 2019 yılında 20 Şubat tarihine dek geçen süre zarfında Aytuğ Atalay'ın sahibi olduğu Lead Soldier isimli safkan 301.950 TL kazançla en çok ikramiye toplayan at listesinde zirveyi tutuyor. Onu ise kalite isimlerden Kinowa toplam 277.200 TL kazançla takip ediyor. At yarışı istatistiklerinde bu alanda tablo yıl içine oldukça değişkenlik göstermektedir. 


EN ÇOK KAZANAN AT SAHİBİ

Şu ana dek en çok kazanan at sahibi ise oldukça dikkat çekici; Suat Kutlu 9 atıyla girdiği 24 koşudan çıkardığı 7 birincilik, 7 ikincilik, 1 üçüncülük ve 1 dördüncülük ile elde ettiği 771.335 TL ile liderlik koltuğunda oturuyor. Türkiye'nin en başarılı ve en büyük ekürilerinden birinin sahiplerinden olan Deniz Kurtel ise 32 atıyla bulunduğu 58 koşuda 11 birincilik, 7 ikincilik, 6 üçüncülük ve 1 dördüncülük ile topladığı 632.225 TL kazançla at yarışı istatistiklerinde bu alanda ikinci sırayı elinde tutuyor. 

EN ÇOK KAZANAN ANTRENÖR

En çok kazanan antrenör listesinde başı, Suat Kutlu'nun atlarını antrene eden Mehmet İnal çekiyor. Başarılı antrenör, bu yıl antrene ettiği 14 atla 32 koşuya katılıp 8 birincilik, 8 ikincilik, 3 üçüncülük ve 3 de dördüncülük ile kendisine inanan at sahiplerine 805.750 TL kazandırdı. İkinci sırada ise Türkiye'nin en iyi antrenörlerinden biri olup Gülerce Ekürisi ve Kızılca Ekürileri'nde bulunan kalite safkanları çalıştıran İbrahim Bekiroğulları bulunuyor. 


TAYLARI EN FAZLA İKRAMİYE TOPLAYAN AYGIR

Bu yıl da bu kategoride başı çeken ve tayları en fazla ikramiye toplayan aygır Victory Gallop olarak görünüyor. İkinci sıra da değişmemiş ve Kaneko da buradaki yerini sağlam tutuyor. Victory Gallop 2015 yılından bu yana liste başı aygır olarak dikkat çekerken, Kaneko da o yıldan bu yana bir defa ikinciliği Lion Heart'a kaptırdı. 


YETİŞTİRİCİ İSTATİSTİKLERİ

2014 yılında Karacabey Tarım İşletmesi'nden yetiştiricilik alanında liderliği alan ve hiçbir işletme ya da kişiye kaptırmayan Anadolu Tarım İşletmesi bu yılda liderliğini sürdürüyor. Karacabey o yıldan beri bir gerileme içerisinde ve Sultansuyu Tarım İşletmesi yükselişte. Daha önceki senelerde Anadolu en az 7-8 milyon TL fark yaparken geçen yıl Sultansuyu bu farkı 4 milyon TLye düşürdü. Bu yıl Anadolu farkı açsa da ilerleyen bu alandaki at yarışı istatistiklerinde günlerde neler olacağını biz de merak ediyoruz.Elbette bu tablolar sınıf koşuların başlamasıyla değişecek ve at yarışı istatistikleri tabloları farklı bir şekil alacaktır. Her ay sizlerle düzenli olarak paylaşacağımız istatiksel bilgilere sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Teşekkür ediyor ve bol şans diliyoruz.

Sihirli Kantarma Ailesi


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.