27 Şubat Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri
UYGUN GRUPTA CROCHET BANKOM


1. AYAK

BİR ÖMÜR'ün bu tip gruplar için kendini ıspatlamış bir isim olduğunu düşünüyor ve başta değerlendiriyorum. İZTAN ise bir önceki BİR ÖMÜR mücadelesinde 4 KG sıklet dezavantajı ile sahadaydı ve 2. oldu, kilo kiloya BİR ÖMÜR'le eşdeğer nitelikte olup atlamak yanlış olur.

Ancak handikap koşularda sıkletler arası ciddi farklar olduğunda şansların da eşitlendiğini dikkate almakta fayda olacaktır.

Son yarışını çok beğendiğim GÖRÜKLE biraz daha sıklet düşerek sert gruba geliyor. Sıklet avantajıyla 2.17 gibi dereceleri zorlayabilecek potansiyeli olup 1200'ü 1,24 içindeki işi ve akabinde 600'ü 41 içindeki rahat işleri ile ihmale gelmeyecektir.

İdman pistinde enteresan işler çıkarabilen ancak koşularına yansıtamadığını düşündüğüm Şanslı Kafkas ve Deniz Köpüğü ile pedigrisinde BİLGİN - CAŞ eşleşmelerine sahip Beyhanefe'de ilk kez çıkacağı uzun mesafede değerlendireceğim diğer isimler olacaktır.

2. AYAK

İlk startını çok iyi koşan ve 2. Olan ALEGRO FIDDLE son iki çalışmalarında da makul dereceler ile hazırlanarak bu koşuya geliyor. Gökhan Kocakaya idaresindeki safkana kısa araya rağmen ilk şansı veriyorum.

Size daha önce bomba iken önerdiğim ve Pancar gibi kalite bir isimle anneden kardeş olan PANCAKE 1200'ü 1.15 rahat işiyle ve güçlü kan hattıyla iddalı olmasını beklediğim bir isimdir.

Melodica, Love Again, Lieserl ve Suvla Point bu koşuda değerlendireceğim diğer isimler olacaktır.

ŞAHİNTER TEKİMDİR 


Ara sonrası çıktığı koşuda ters mesafeye rağmen çok iyi bir yarış koşan ŞAHİNTER bu pist ve bu mesafelerde geçen yıl 2 kez Gümbür Gümbür'ü ve Artuklu, Akkula'yı da 57-60 kg sıkletlerle ve bugünkü binicisiyle geçmiş bir isim.

800'ü 53 ve 400'ü 26 içindeki rahat son işini de beğendiğim ŞAHİNTER'i uygun sıkletiyle alternatif tek olarak değerlendireceğim.

UYGUN GRUPTA CROCHET BANKOMDUR


Açıkçası taylarda 60 ve üzeri sıkletlerde mesafeli olduğum bir gerçek. Ancak CROCHET'nin de şu an pistlerimizdeki en güçlü pedigrilerden birine sahip olduğunu düşündüğümü de ifade etmeliyim.

Annesi bir SADLERS WELLS kızı ve Excellent Art gibi önemli bir ismin 1/2 kardeşi.

Koşu stiline baktığımızda kısa ve orta mesafelerde dahi grubu gerilerde takip eden ve sonlarda yürüyen bir yapı ile biraz da mesafe ister bir görünüm sergiliyor.

Bugün sıkletine rağmen uygun grupta klasına yakışır bir koşu beklediğim safkanı banko olarak değerlendireceğim.

5. AYAK

Yamak 3 koşu olup açıkçası biraz da zor bulduğum bir koşu olduğunu da belirtmek isterim.

Makul bir grup denk getirdiğini düşündüğüm BELEKI'yi ilk sırada değerlendirirken, 3 koşu önce 63 kg ile 1200 metrede neredeyse pist rekoru kıracak olan CEP DURAK her ne kadar 1500 m üzerinde kazanamamış olsa da kalitesi ile ilk rakip olacaktır.

Ashraqa, River Girl, Blane Girl, Dirty Woman ve iyi hazırlıklarıyla Life Time sırasıyla değerlendireceğim isimlerdir.

KAZANACAK KIVAMA GELEN ASHERA 


Ravens Pass gibi önemli bir aygırın kızı olan ASHERA yarışlarında istikrarlı ve aynı zamanda Maiden bir grup için yeterli koşu dereceleri çıkarıyor.

Annesi Zaeemah ise 1600 mesafede Grup 2 kazanmış ve SHANE'in kızı, aynı zamanda Shamardal gibi önemli bir aygırın kızı.

ASHERA'nın artık kazanacak kıvama geldiğini düşünüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum.

NOT; Sizlerin desteği ile ayakta duran siteniz için, ayrılmadan önce destek paylaşımı ve tıklaması yapan herkese teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun. 

İSTANBUL NORMAL

1,3,12,9,11,8
1,13,11,9,8,14,7
ŞAHİNTER (7)
CROCHET (1)
2,4,1,8,6,3,5
ASHERA (1)

20 TL 

İSTANBUL ÖZEL

1,3,12,9,11,8
1,13,11,9,8,14,7
7,1
CROCHET (1)
2,4,1,8,6,3,5
1,6,5

123 TL Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.