24 Şubat Ahmet Oğuz Adana At Yarışı TahminleriKALİTESİYLE SUMELHAN


Bir yarış önce jokeyinin kantarmasını tutamayıp son günlerin en formda ismi Beceriklihan önünde aksiyon farkıyla ikinci kalıp daha sonraki yarışında ise viraj dönülür dönülmez yaptığı ataklarıyla çok kolay bir şekilde kazanan Sumelhan kilosu biraz ağır görünsede yakaladığı formu ve kalitesiyle ilk şanslı isimdir.İlk ayaktan riske girmek istemeyenler için adeta bom boş sikletle koşacak çok iyi bir aprantiye sahip olan Tekdalın İzi düzlükteki bitirici sprintiyle sonuca gidebilir.Son yarışını kazanırken beğenimi kazanan Shutka devam eden formuyla birinciliklerine bir yenisini ekleyebilir.Kısa bir istirahat döneminden geçen Spartacus hız kazandırdığı idmanlarıyla söz sahibi olabilir.Yaklaşık bir sene ara veren kalite isim Headman uzun süredir dereceli galoplarla hazırlandığı yarışta dinçlikle sonuca gidebilir.

ALWAYS FORTH GÜNÜN EN SAĞLAM BANKOSUDUR


Hayatının ilk yarışına çim pistte son iki yüz metrede yediği faule rağmen üçüncülükle başlayan Always Forth sonrasında Adana kumunda fena sayılmayacak bir ikincilik elde etti.Son yarışı 1500 metrelik mesafede ise virajı yedinci dönüp kuvvetli sprint atarken sürekli içeri yatmasından ötürü jokeyini uğraştırdı. Ne zamanki önü açılıp jokeyi kamçıyı sola alınca bir anda ayak değiştirerek attığı sprintle güzel bir dördüncülük elde etti.Bu koşudan sonra ilgilileri kapalı gözlük ve dil bağı takısı ilavesi yapmışlar.Bu takıların çok faydalı olduğunu düşündüğüm tayın uzun mesafeli rahat galoplarıda mevcut,mesafenin uzun oluşu lehine görünen isme fena sayılmayacak bir apranti olan Harun Çanakçı binecek, rakiplerine oranla üç kiloda bir avantajı bulunmaktadır. Sonuca gelecek olursak viraj dönülürken başlayacağı uzun sprintini fotoya kadar sürdürerek kazanan olmasını bekliyorum ve günün en sağlam bankosu olarak sizlere öneriyorum.

SERİ İSİM ARROW ALTERNATİF TEKİMDİR

Uzun mesafeli kupalı yarışta baktığım zaman önde numara götürecek iki isim var bunlar eküri koşan Arrow ve Flyıng Bırd. Bunlardan numaraya çıkacak olan isim Arrow olacak ekürisi yakın gidecek eğer Müslüm Çelik tempoyu iyi ayarlayıp düzlüğe istediği şekilde çıkarsa başlangıçta aldığı bayrağı kimseye vermeyerek kupaya uzanan olabilir. Önde numara götüren ekürisinin temposu düşerse şayet bu kez devreye yakın takip eden Flyıng Bird girecek.Uzun düzlük sprintiyle sonuca gitmeye çalışacak olan ismi alternatif banko olarak sizlere öneriyorum.Favorinin eksik koşması halinde ise her yarış üstüne koyarak gelen Malones hataları affetmez. Sonlarda çok etkili sprint atabilen Hafo gözlerimizin pasını silerek yapacağı ataklarıyla kupanın ucundan tutabilir.Kalitesi malum olan Vıctory Promıse ise bu ayağın sigortası olur.

ŞUBARTAY'A DİKKAT EDİLMELİDİRAradan sonra ilk defa çıktığı kum pistte fena sayılmacak bir üçüncülük elde eden Şubartay biraz idareli gidip düzlüğe iki boy önde çıkarsa geriden gelecek rakiplerine direnerek beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.Kalitesi malum Unzen bu grupları her daim geçebilecek güç ve kaliteye sahip.Eşgal olarak çok beğendiğim Doru Yiğit öndeki boğuşmalardan faydalanıp yerinde atacağı sprintiyle sonuca gidebilir.

DENK GÜÇTEKİ RAKİPLERİN MÜCADELESİ


Mesafenin uzaması lehine görünen Heymarja devam eden formu ile ilk şanslı isimdir. Etkili sprint atabilen Makakvı,uzun deneyimi olan Beybora,mesafe ters görünsede kalitesiyle üstesinden gelebilecek olan Baba Cuvee ve son olarakta uzunları iyi koşan Alexandrapolinin anne kardeşi olan Ametist bom boş sikletiyle bombayı patlatabilir.

GÖKKURT BUGÜN DAHA HAZIR DURUMDA


Mesafede en iyi dereceyi elinde bulunduran Gökkurt numaraya çıkacak isimlerin fazla oluşu ile yukarıLara çıkacak temponun ekmeğine yağ sürecek olmasıyla en dış kulvardan yapacağı acı sprintiyle kazanan olabilir ve kuponunu son ayağa getirmek isteyenler için güzel bir liman olmasıyla beraber alternatif banko adayımdır. El değiştirdikten sonra Adananın yolunu tutan Işkınhat adeta ikinci baharını yaşıyo formunu bir hayli yükselten safkan favorinin gölgesi olacaktır.Yarışı bir solukta bitirmeye çalışacak olan kalite isim Akağaç virajı önde dönebilirse şansı bir hayli yüksek olacaktır.Tabela içinde gezindiği yarışlardan sonra kazanacağı grubu bulan Ateş Krallığı yakın gidip düzlükteki ataklarıyla hasretine son verebilir.Ne zaman nasıl koşacağını kestiremediğim kalite isim Lokomotif'i de yazarak günü noktalayabiliriz.
KÜÇÜK KUPON

1.9.5.3.8
2 ALWAYS FORTH
6 ARROW
4.2.1
1.4.3.2.7
4 GÖKKURT

5.25 TL

GENİŞ KUPON

1.9.5.3.8
2 ALWAYS FORTH
6.8.7.9
4.2.1
1.4.3.2.7
4.1.2.8.5

100.50 TL

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.