10 Şubat Gizli Eküri Adana At Yarışı Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


SILVER ARROW: İstanbul'da iyi bir hazırlık dönemi geçiren Silver Arrow iyi orjinli bir safkan. Adana'ya geldikten sonra piste çıkıp idman da yapmış. İstanbul'da 1000 // 1.02 ve Adana fazla sıkılmadan 26 // 40 rahat yapan safkan şampiyon jokeyi ile koşunun önde gelen ismidir.


ÇAKIRALİ: Hem kantarmasını sevdiği pilotuna hem de uzun mesafeye geri dönen Çakırali, daha önce Mücahit Bayır'ın hatalı binişleri sebebiyle birkaç kez kazanabileceği koşulardan ikinci olarak ayrılmıştı. Son startında viraja çok iyi gelen safkan aprantisinin dışarı açılmasının ardından iyi bir sprint attı ve bir boy farkla üçüncülükte kaldı. Form durumunun iyi olması ile bugün aprantiden jokeye dönüldüğünü düşünüyor ve ilk şansı veriyorum. 

ALICI KUŞ: Sert gruptaki üçüncülüğü çok değerli olan Alıcı Kuş orjin bakımından incelendiğinde annesi Şengülüm'ün şampiyon safkanlardan Baba Mevlüt ile anneden kardeş olduğunu görüyoruz. Bu da bende Alıcı Kuş'un uzayan mesafelerde de başarılı olacağı izlenimini uyandırdı. Aslında dünkü handikap mücadeleye kayıtlı olan safkan buradan Bildenhan ve Derin Mavi silinince tercihini bu yönde kullanmışa benziyor. Orada start alsa 60-63 kg arası bir sıkleti olacaktı ama bugün 52 kg gibi ideal bir kiloyla ve uygun gördüğüm rakipler arasında koşacak. Adana'nın başarılı jokeylerinden Ali Kaçmaz da binebileceği birkaç safkan varken Alıcı Kuş'u tercih etmiş. Ben ilk kez çıkacağı mesafeye yatkın olduğunu düşünüyor ve tam dişine göre rakipler arasında günün bankosu olarak öneriyorum.

BAY EMİR: Üç atın koştuğu, muhtemelen çok tatsız geçecek olan memleketim olan Tarsus Belediye Başkanlığı adına düzenlenen koşuya üç atın iştirak etmesi oldukça ilginç.  Buradan da Artuklu ve Cevher'in yanı sıra Bay Emir'i ekürisi Yetim Ahmet de silinmiş. Bu yüzden süratli bir başka isim olmamasından ötürü Yetim Ahmet'in de silinerek Bay Emir ile neticeye ulaşmayı hedeflediklerini düşündüğüm mücadelede form durumu iyi olan Bay Emir'in beyaz bayrak ayna yaparak koşudan birincilikle ayrılmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

ANKA: Son iki koşusu da iyi olan Anka bugün tam istediği grubu bulmuşa benziyor. Yamaklara mahsus koşuda en formda aprantilerden biri olan Danyel Kaya ile koşacak olan safkan iki yarış önce Beceriklihan'a çok az farkla kaybetmiş ardından Great Master ve Sefir Bey arkasından bir boy farkla bir üçüncülük elde etmişti. Bugün grup çok uygun. Ciddi rakip olabileceğini düşündüğüm safkan hakkındaki yorumumu da aşağıda yaptım. 


HEADMAN: King Serkan gibi klas bir ismi hiç zorlanmadan gerisinde bırakırken 1 saniyeden biraz fazla da fark atan Headman farklı orjini ile dikkat çeken bir safkan ancak taylığından bu yana sürekli sıkıntılarla boğuşuyor. Uzun bir arası olsa da kalitesi ve iyi ahırın usta ellerde hazırlanıyor olması ile favorinin en ciddi rakibidir. 


Günün son ayağında; son üçüncülüğünde kıpırdanan ve yarış boyunca dışarılardan dolanıp düzlük üzerinde iyi bir sprint atan Big Bet, Urfa'da gördüğü yarışların ardından Adana pistine getirilen Marmaray, son koşularındaki istikrarlı görüntüsünü bir türlü birincilikle süsleyemeyen Lord Commander, orjinini beğendiğim ve son startında benzer grupta önerdiğim Win Well, son ikinciliği iyi olan Basralı ve Amigra ile tam kardeş olup bir türlü istenilen yarışı yapamasa da hem kilo hem de grup bakımından şansı bulunan Crazy Boy benim tercihlerim olacak.

Değerli dostlar bugün biraz sürpriz arayacağız. Belirli ayaklarda enteresan atların kazanma olasılığı var. Şablonda zaten bu ayaklar bariz olarak görünüyor. Siteden ayrılmadan evvel destek olmayı da unutmazsanız sevinirim. Şansınız bol, bahtınız açık olsun. 


Gizli Eküri Adana At Yarışı Tahminleri

HEADMAN ve ekürisi koşmayacağı için Padrino eklenmiştir. 17:19

GENİŞ KUPON

2.1.9.3.4.8
3.4.2.8.9.10.7.5.6
7.5.2
2 BAY EMİR BANKO
2.4
7.8.11.12.6.10

136.08 TL 

KÜÇÜK KUPON

2.1
3.4.2.8.9
7 ALICI KUŞ 
2 BAY EMİR 
2.4
7.8.11.12.6.10

8.4 TL Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.