08 Şubat Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı TahminleriKara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

Yeni yılda geçen 37 günlük yarış programında özellikle İzmir'de dikkat çeken Yüksek Komiser Kurulunun verdiği yanlış kararlar, Adana'da ise genellikle son dakika çıkan yarıştan çıkartılan favori atların olduğu koşularda sürpriz isimlerini. kazanması. 

Tjk;  Beyaz Masa diye bir bölümü yarış severler için ayrı olarak anasayfa da yer açmış, giden şikayetlerden sonra bizlik bir durum yok, Tarım Bakanlığı'na şikayetinizi iletebilirsiniz diyerek geri bildirim mesajı atıyor. 

Peki Bu Beyaz Masanın amacı nedir. Yarış severi korumak mı ? Yoksa Tarım Bakanlığı'nın avukatlığını mı yapmak ? Yada yaptıkları yanlışların üzerini örtmek için bizim ulaşamayacağımız başka adresi hedef göstermek mi. 

Gerek sosyal medyada, gerekse çevremiz de 40-50 yıl gibi uzun zamandır bu işe gönül vermiş insanların söyledikleri; TJK tarihi böyle beceriksiz, böyle iş görmez ,ne karar verebilen, nede gördüğü yanlışı düzeltmek için çaba göstermeyen yönetim görmüştür diye serzenişte bulunuyorlar. 


Yazılacak çok şey var ama, İnşallah tez zamanda tek temennimiz bu yanlışların düzeltilmesi olur. 

Benden tavsiye olarak ise; Beyaz Masa bölümünüzü, bugünden sonra KARA LEKE olarak değiştirmeniz.

PARLAKMÜCAVHER Yarış hayatının ilk startına çıkacak Kaizbert temsilcisi safkan , İstanbul'da son koşusunu kazanan ve kısa mesafeli koşularda zaman zaman etkili olabilen bir isimle Güldürgüldür ile tam kardeş. Binicisi Burak Akçay ile 1000'i 1.14, 400'ü 31 hafif çalışarak ve 400'ü 29 rahat yapan Parlakmücevher ilk atımdır. 

Özmihrace arkası ikinciliği dikkat çekili olan Sarıbeyza formda ekürisi Sensu ile birlikte ilk rakiptir. Bursa pistinde ikinci olduktan sonra formunu aynı şekilde devam ettiren Yörükhanı, Dördüncü olduğu koşusunda biraz da olsa kıpırdayıp, 600'ü 44, 400'ü 31 çok rahat yapan Sarayaçiçeği geniş oyunlarda değerlendirilebilir. 

MADAMALYA  Kalitesini son iki koşusunda ortaya kıyan kısrağın annesi Alya şampiyon Doku ile kardeş. Bu pistte son koşusunu 53.5 KG ile kazanırken, rakiplerinden Kızım Azra'yı gerisinde bırakmıştı. Bir önce ki koşusunda ise 1200 kum da bir diğer rakibi olan Ateşgeçirmez'e üstünlük kuran Madamalya, 1200'ü 1.14, 1000'i 1.04, 400'ü 25 rahat işi işi ile ilk atımdır. 

Rakipleri Yukarıda da belirttiğim Madamalya'ya 60 KG iken yarım boy farkla teslim olan Kızım Azra, altı gün önce uzak farkla 1800 kum koşudan kazanarak ayrılmıştı. Bugün denkleşen kilosu ve 400'ü 25 rahat kısa galobuyla favorinin ilk rakibidir. Yeniden Tolga Yıldız ile start alacak olup Bursa pistinde iki ciddi işe imza atan Ateşgeçirmez, 1000'i 1.03, 800'ü 50, 400'ü 25 rahat yaptı. En az rakipleri kadar şanslı olacağını düşünüyorum. 

OBRADA Gruptaki en büyük şansı üç rakibinin de seri isimler olması. Son birinciliğini Ankara pistinde sert grupta yapan safkan, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru aralıklı olarak İzmir'de iki koşu görüp birisinde üçüncü olurken yine sert rakiplere takılmıştı. Altıncı olduğu koşudan sonra ise 1.5 aylık ara verip iki hafta önce Bursa'da bir koşu daha göre kötü performans ortaya koymuş gibi görünse de bugün için hazırlıkları daha tatminkar. 600'ü 38, 400'ü 24 rahat, 800'ü 50, 400'ü 23.7 rahat işleriyle seri rakiplerine üstünlük kuracağını düşünüyor, günün bankosu olarak öneriyorum. 

Günün son ayağında kısa mesafeli koşu olması ve bir çok seri rakibinin bulunmasından dolayı sprinter isim Rıch Cat İstanbul'da gerçekleştirdiği 800'ü 52, 400'ü 26.5 çok rahat işiyle sonuca ulaşabilir. Kötü koşularının ardından bir aylık bir süre geriye çekilen Horoz uygun grupta sürprizi gerçekleştirebilir. Bursa'da 1300 kum ve sert grupta ki üçüncülüğü bulunan Cool Bullet, Mıss Balkan gibi seri isime az farkla geçilen Sevdaluk ve koşu için ciddi hazırlıklara sahip olup son olarak 600'ü 36, 400'ü 23 rahat yapan Bıg Lıghınt sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

NOT; Sizler için her türlü zorluğa karşı ücretsiz şekilde paylaşım ve tahminlerimizi, devamlılık adına sağlamamız için  tek isteğimiz, reklam engelleyici kullanmayıp desteklerinizi esirgememeniz.. Teşekkürler Bol şans..NORMAL ALTILIM

7,6,4,10,9
6,8
4,2,3
3 OBRADA
1,5,8
3,12,5,9,10

31.5 TL 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

7,6,4,10,9,1
6,8,12,7
4,2,3
3 OBRADA
1,5,8,6,2
3,12,5,9,10

126 TL 

7 yorum:

 1. Beyaz Masa için yazdıklarınızdan dolayı çok Teşekkür ederim.TJK hiç bu kadar kötü yönetilmedi.Bende defalarca yazdım ama hiç bir şey umurlarında değil.

  YanıtlaSil
 2. Tebrik ediyorum yorum lafınız mükemmek

  YanıtlaSil
 3. Sade burası mı ? ülkenin her tarafı aynı..

  YanıtlaSil
 4. Emekleriniz için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 5. So ayak 11 ACIKTEPE bu kadar cazipken değerlendirilmesi gerekir

  YanıtlaSil
 6. Oyunları bulabilmek için tjknin kurduğu oyunu bulmak gerekir. Maalesef ki her şey kurgu kimin gelmesi gerekiyor onlar ayarlıyor bence. Kanaatimce bu beyaz masa falan sadece göz boyamak için, biz çalışıyoruz havası yaratmak tepki almamak için. Yarışta faul var deyip jokeye ceza verip protestoyu red ediyor nasıl bir çelişki. O zaman cezayı da verme faulde yok de. Alay eder gibiler!!!

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.