06 Şubat Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı Tahminleri ( TUTTU 345 TL )AHMET OĞUZ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ1. Ayak: Koştuğu üç sentetik pist yarışında da geçilmeyen Kızıltüy harika dereceler çıkardı, geçilmesi zor görünüyor. Haklı olarak yarışın favorisidir. Fakat atmış günlük bir arası var; jokeyi Özcan Yıldırım yerine Ayhan Kurşun'un oluşu ve mesafenin de 200 metre uzayıp 1500 oluşu sebebiyle ben buraya Gökhan Gocakaya'nın son iki yarışında öndeki tempoya hiç karışmadan düzlük yarışı yaptırdığı ve harika sonuçlar aldığı Uğur Bubam yazarak bu iki isimle geçmeyi planlıyorum.

2. Ayak: Geldik bankomuza; uzun uzun analiz yapacağım bankomuz için bakalım; yarış başlar başlamaz Signora sert tempolarda liderliği alacak ve hemen arkasına bankomuz olan Pratik Nevzat sokulacak yarış bu şekilde devam edecek benim jokeyi Ali Kaçmaz'dan beklentim öndeki ata hiç karışmadan virajın başında Signora'nın içinden yani bariyere yakın olarak yavaş yavaş artırarak düzlüğe lider olarak çıkması ve geriden gelecek tüm rakipleri dışına alarak cevap vermesi. Eğer bu düşüncem gerçekleşirse, net kazanan olur. Tek bir soru işareti var kafamda Signora'nın yanına geldiğinde eğer Signora inat edip bırakmazsa, o zaman yarış zora girer ve geriden gelecek tüm atların şansı artar ama benim şahsi düşüncem Signora'nın yanına gelindiğinde öyle inatçı bir karekteri yok yarışı bırakıyor. Tekrardan geliyor ama o gelene kadar Pratik Nevzat'ın aldığı avans yarışı kazanmaya yetecek görünüyor. Her zaman olmasa da Signora'nın virajda dışarı saptığı yarışlar var. Böyle olursa ekmeğimize yağ sürer. En kötü senaryo ise Ali Kaçmaz'ın öndeki atın sert temposuna uyması olur bu sefer ikisi de dama diyebilir. Bunu yapacağını sanmıyorum. Bir detay söyledim jokeyinin içeriden gelmesi lazım diye aynı anlattığım taktiği Akın Sözen uygulamaya kalktı 2200 metrelik yarışta dışından atlamaya çalışınca bir anda dışarı doğru savrulunca net sonuncu olarak bitirdi yarışı. Bakalım bugün nasıl bir senaryo olacak. İstediğim şekilde geçmesi halinde net kazanan olacak ve bugün için günün en sağlam bankosudur.

3. Ayak: Hayatının ilk yarışında gayet tatminkar bir beşincilik elde eden Badesu son günlerin en formda jokeyi Uğur Polat idaresinde ilk şanslı isimdir. Son yarışlarında beraber koşup ikinci ve üçüncü kalan Perçin ile Bonjour El Semavi favorinin ilk olarak rakipleridir. İzmir'de yarış hayatına başlayan ve halen gerçek gücünü göremediğimiz It May Rain ilk defa çıkacağı bu pistte sürprizi yapabilir. Mavra'nın anne kardeşi olan Asil Renk ilk yarışında fazlaca sıkıştırılmadı bu koşuya daha hazır girecek olması ve bir start avantajının yanında kaçak atlara harika binen Danyel Kaya idaresinde çok iyi bir yarış yapmasını bekliyorum.

4. Ayak: Yakın takip ettiğim Madalyon, Kutup ve Karadalga gibi çok iyi atların ana baba bir kardeşidir.Bir önceki yarışında düzlüğe gelmeden yıkılma tehlikesi geçirip yarışı kendi halinde tamamladı.Son yarışında ise önde çok sert tempolara çıkmasına rağmen sonlara kadar bırakmayıp gayet tatminkar bir üçüncülük elde etti.Eğer bugün için biraz idareli gidebilirse kantarmasını çok iyi tanıyan binicisi ile kazanan olur ve alternatif bankomdur. Sert rakipleri ise ayrımsız olarak sonlarda sert gelecek Ulukaan ve yakın takip edip düzlükte atlamaya çalışacak olan Kayabert olarak görüyorum.

5. Ayak: Usta pilotu ile yarışa katılacak olan Grashof yarışın tempolu gidecek olmasından istafede edip en dış kulvardan yapacağı ataklarla net kazanan olabilir ve favorim.Rakipleri ise kısa ara ile bu yarışa katılacak olan Gold Polat, bir diğer aradan gelip ayağına seri isim olan Ömer In My Mınd, maiden yarıştan çıkarken pırıl pırıl görünen Invıncıble Baby ve son olarak yarışın süprizini yapmasını beklediğim Macchıato yazarak bu ayağı geçebiliriz.

6. Ayak: Burada size iki isimden bahsedeceğim. İlk olarak eşgaline hayran kaldığım ve bu pistteki son iki yarışı çok iyi olan Matchless bir Motivator temsilcisi olarak ilk atımdır. Diğer isim ise bu grupları her zaman geçebilecek kapasiteye sahip olan Aybars olacak. Diğer rakipleri sırasıyla şablonumda bulunmaktadır.Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı Tahminleri 

2.1 
4 Pratik Nevzat Banko
2.3.8.5.1
4 Madalyon // 2.1
3.2.5.4.6
16.2.1.14.3.5.13.11

28 TL // 84 TL

Altılı Ganyan; 345 TL vermiştir.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.