19 Ocak Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı TahminleriAHMET OĞUZ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


1.Ayak: Gemileri yakacağım yer bu ayak olacak; sizlere günün bankosunu gerçekten altılının en zor ayağı olan ilk ayakta önereceğim. Sebebini uzun uzun düşündüm ve sizlerle de paylaşacağım. Eğer siz de gidişatı benim gibi düşünürseniz, kazanamaması adına hiç bir sebep göremeyeceksiniz.

Öncelikle koşuya baktığımda 11 isimden sadece önde tempo yapabilecek olan iki safkan var; bunlardan biri Oğulcanım. Hışman Çizik idaresinde koşacak ve liderlik için ısrar edeceğini düşünmüyorum, diğeri ise benim bankom olan Pratik Nevzat. Bu gidişatla başlayacak olan yarışta beşinci startan çıkacak olan safkan bomboş kilosuyla ön tarafa gelecek ve bu sırada aprantisinin yapması gereken tek şey; kantarmada boğmadan, yani hafif hafif teşviklerle  yarışı olabildiğince ağırdan alıp sürüklemesi. Tabi ki bu sırada Oğulcanım yavaş yavaş mücadeleyi hızlandırmaya çalışacaktır. Ancak viraja kadar dediğim gibi biraz idareli gelirse düzlüğe çıkılır çıkılmaz alacağı üç boyluk avansı fotoya kadar sürdürebileceğine inandığım Pratik Nevzatı sizlere günün bankosu olarak öneriyorum.

NOT: İlk ayaktan riske girmek istemeyen dostlar olursa, rakipleri şu şekilde: 9.8.7.11.1.2
  
2. Ayak: Son yarışlarını kazanan ve dereceleri birbirine yakın olan 3 yaşlı İngilizlerin mücadelesi fotoda bitecek gibi gözüküyor. Son yarışını kazanış şekli çok hoşuma giden ve uzun mesafeyi daha da iyi koşacak olan Agera rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. Gökhan Gocakaya çok abartılı bekleme yapmayıp etkili sprintini yerinde atarsa kazanma olasılığı çok yüksek ve alternatif tek adayım olduğunun altını çiziyorum.

Rakipleri ise sırasıyla son yarışını istediği tempolara sokup adeta arka tarafı uyutan Rockabye, maidendan çıkarken iyi görünen ve uzunları sevecek olan Matbaacı, kuvvetini sonlara saklarsa, etkili gelecek olan Viareggio, Bursa'dan iyi durumda gelecek olan ve pisti yadırgamadığı takdirde iyi koşmasını beklediğim Katisfaction'dır. 

3. Ayak: Son yarışında erken yürüyünce sonlarda gelen rakibine teslim olan King Of The Sun bugün için biraz idareli giderse net kazanan olur. Alternatif tek adayımdır. Üstüne koyarak gelen Real Story favorinin adeta gölgesi olacaktır. Geçen yarışında pisti tanıyan ve bu kez çok daha iyi koşmasını beklediğim Torcularis, Kocakaya'nın kantarmasını seveceğini düşündüğüm ve kalitesine inandığım Gödek ve son olarak Da galoplarında çok daha iyi duruma geldiğinin sinyalini veren, son yarışı ölçü olamayan Haiwatha yazarak bu ayağı geçebiliriz.

4. Ayak: Çok zorlu bir yarış olan bu ayağı ben hepsi olarak değerlendireceğim. Elbette bir sıralamam olacak. Bütçenize göre istediğiniz sayıda ismi kuponunuza yazabilirsiniz. Koşu gidişatının kendisine yarayacağını düşündüğüm iki veya üç gidip bariyer dibinden yapacağı ataklarla gelecek olan Tiniz Beyi ilk atımdır. Geri kalan isimler şablonumda sıralı şekilde bulunmaktadır.

5. Ayak: Ben bu ayakta 2 ismi gruptan biraz önde görüyorum. Bu isimler son koşularını kazanan ve geçmişte daha iyi gruplarda kazanmış olan Eskayra ile Urashan. İki kalite safkan arasından en az hata yapan kazanacaktır diye düşünüyorum.

6. Ayak: Geldik son ayağa; yarış dereceleri ve idman pistindeki durumuyla favori olmayı sonuna kadar hak eden Invincible Baby normal şartlarda kazanmaya en yakın isimdir ve alternetif tek adayımdır. Favorinin eksik koşması halinde ise sonlarda etkili gelecek olan Başok, 154 günlük arası olmasına rağmen Ankara'daki ilk koşusunda iyi bir beşincilik elde eden Strata, kalitesine inandığım ve sürpriz beklediğim Creed Boy, son yarışı fena olmayan Brave Wolf ve son olarak da Kocaeli'nden morallenerek gelen Black Dragon yazarak günü noktalayabiliriz.Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı Tahminleri 

10 PRATİK NEVZAT BANKO
5 AGERA // 2.4.6.3
4 KING OF THE SUN // 7.8.1.2
7.2.1.6.3.4.5
3.1
8 INVINCIBLE BABY // 2.9.5.3.4

0.98 TL  // 147 TL 

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.