19 Ocak Gizli Eküri Adana At Yarışı TahminleriGİZLİ EKÜRİ ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Dün Kocaeli altılısını 11 TLye iki misli olarak bulduk ve 820 TLyi hanemize yazdırdık. Değerlendiren herkese hayırlı olsun. Güzel günlerde harcamanızı diliyorum. Umarım geçtiğimiz yıl olduğu gibi daha büyük ikramiyelere hep birlikte uzanırız. 


1. KOŞU

FALEZ: Son startında düzlüğe en geride çıkan safkan sonrasında gerçekleştirdiği diri sprintle üçüncülüğü kurtarmıştı. Bugün yarışın Darkholm ve Trasher ikilisi tarafından süratlendirileceğini düşünürsek, düzlükte yine bir sprint şansı doğacak. 1200 metre - 25 // 1.04 rahat şeklindeki son çalışması da ilgimi çeken safkanın bugün o kadar geride beklemeyip son viraj dönüldükten sonra birincilik mücadelesinin içine dahil olacağına ve koşunun da en şanslı ismi olduğuna inanıyorum. 


BOGDANOVİC: Bogdanoviç'in Akdeniz Derbisi'ni hedeflediğini söyleyen birkaç kişi var. Şöyle bir düşünüyorum da kimlerle koşacak acaba? Her at açık grup 1 yarış koşabilir. Adı üstünde grup 1 yarış. Çok fazla kayıt olursa handikap puanına göre bir sıralama yapılır. Ama her atta açık grup 1 yarış kazanacak potansiyel yoktur hatta tabelaya girmek bile büyük bir başarıdır. Ben de Bogdanoviç'in bunlardan biri olduğunu düşünüyorum. Seviyesi belli. Yanılırsam, özür dilerim ve sadece bu tip gruplarda söz sahibi olabileceğine imzamı atarım. Son iki koşusundaki performansıyla da bunu gösterdi zaten. 

2. KOŞU

ÇELİKKARDEŞLER: Uzun süredir maidenden çıkamamasını mesafe arayışına bağladığım Çelikkardeşler nihayet uzunu buldu. Anne Gamzelim de anne kardeşleri Oğlumejder ve Becene Gülü de uzun mesafede iyi koşan isimler. Satış koşusunda pistin durumundan olumsuz etkilendiğini düşündüğüm safkanı lehine şartlarda koşunun favorisi olarak görüyorum. 

ATLIKAN: Son koşusunda sürpriz konumdayken sosyal medya hesabımdan önerdiğim ve o gün düzlüğe çıkıldığında bir ara kendisinden bahsettiren safkan sonlarda geriden gelen rakiplerine dayanamayarak dördüncü olmuştu. Orjin bakımından incelendiğinde mesafe de ayırt etmeyeceğini düşünüyorum. 

DİREKTÖR: Hafo, Canodin, Typhoon gibi safkanlarla anneden kardeş olan saflan için uzayan mesafe demek ekstra performans demek. Kısa mesafedeki istikrarlı koşularının ardından 1900 metrede biraz daha farklı bir görüntü ortaya koymasını bekliyorum.

3. KOŞU

ALKANDROS: Distant Shining gibi kalite bir ismin tam kardeşi olan Alkandros'un son koşusuna bir anlam yükleyemedim. Yarışın hiçbir yerinde jokeyine cevap vermedi ve talimatlarına uymak konusunda güçlük çıkardı. Oysa ki bir önceki ikinciliğinde çok etkileyici bir sprinte imza atmış ve fotoda birinciliği bırakmıştı. Bugün rakipleri ile arasında kilo farkı yok ancak son dördüncülüğü beni tedirgin ettiği için tek ya da banko olarak değerlendirmeyi düşünmüyorum. 


4. KOŞU


HAFO: Şimdiye dek kum pistte üç kez koşup 3-1-2 şeklinde toto elde eden Hafo uzun süredir ve çoğu zaman ekürileriyle devam ettirdiği hazırlıkları ile pişkin duruma gelmiş görünüyor. İştirak ettiği koşularda karşılaştığı sert rakipler göz önünde bulundurulduğunda bugünkü rakiplerinin tam dişine göre olduğunu söyleyebiliriz. Önde Panta Rhei ve Jamala ikilisinin birbirine rahat yüzü göstermeyeceğine inandığım mücadelede dinçlik yarışı yapacak olan Hafo'nun etkili sprintiyle neticeye gitmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum. 

5. KOŞU

DORSA: Çok sık koşturulmayan Dorsa üst üste kazandığı koşularda bu ve benzeri rakipleri gerisinde bırakmıştı. Annesi Suflör, şampiyon safkan Taykut'la tam kardeş olan Dorsa, Ankara'daki gösterişli birinciliğinin ardından bir süre geri alındı ve toparlanması da zaman aldı. Pedigri bakımından iki şampiyonun tayı olarak görebileceğimiz safkanın sorunlarından ötürü eksik koşmasına rağmen bu tarz zayıf grupları bir şekilde geçtiğine şahit oluyoruz. Tam kapasite koşması halinde bu grupta rakibi olmadığı da çok aşikar. Buraya 28 // 1.11 rahat ve 27 // 40 rahat şeklinde iki iyiy çalışma ile katılacak olan Dorsa'nın ağır kilosuna rağmen bu grupta bir kez daha risk edilebileceğini düşünüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum. 

6. KOŞU

ÖZAYBERK: Günün son ayağı zorlu bir mücadeleye sahne olacak gibi duruyor. Yine her sonuca açık bir yarış olduğunu söylemek mümkün. Ben burada Özayberk'i favori hanesinde değerlendireceğim. Son yarışında 600 direğini 12. olarak dönen safkan daha sonra aprantisinin tüm teşviklerine olumlu cevap vererek üçüncülüğü elde etmişti. O gün Bilginkadir'in tempoyu çok düşük tutmasının sprinter yapılı bu safkan için dezavantaj teşkil ettiğinin altını çizmek lazım. Bugün en azından Hacivat'ın varlığı temponun yükselmesine vesile olacaktır diye düşünüyorum. Bu da Özayberk'i ağır kilosuna rağmen yarış içerisinde en şanslı isim haline getirecektir. 

Değerli dostlar, lütfen sitemizden ayrılmadan önce bizi desteklemeyi ihmal etmeyin. Yanımızda olan herkese teşekkürlerimi sunuyor ve bol şans diliyorum. 
Gizli Eküri Adana At Yarışı Tahminleri 

8.4.3.7.6
4.2.5.3.1
1.4.2
3 HAFO BANKO
1 DORSA // 6.7.3
1.3.2.5.7.9.12

36.75 TL // 147 TL 9 yorum:

 1. Hayırlı günler sihirli kantarma ekibi öncelikle sizlerin yorumlarınızı begeniyorum Ve de değerlendiriyorum abi biraz önce verdiğim adana altilisinda bahsettigin 2.ayaktaki çelik kardeşleri fovori olarak veriyorsunuz ama siralamanda 3.at olarak yaziyorsun bu anlamını öğrenmek istiyorum.once yorumlarına bı bak sonrada siralamana bak teşekkürler saygılar.bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 2. 25 yıldır takip etmediğim site bülten gazete kalmadı lakin en doğru. isabetli yorumlar bu sitede her şey o kadar net ki emeğinize yüreğinize sağlık

  YanıtlaSil
 3. Adam seni bekliyoruz gecen adana superdi

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. bu altili para verir enaz1000tl

  YanıtlaSil
 6. Emeklerinze sağlık,çok güzel tahminler yürekten inandığınızı yapmaya devam ediniz.Teşekkürleri hakediyorsunuz.Selemlar...

  YanıtlaSil
 7. Süpersin abiemehine şahlık senin şahinde kocaeli altısı yakaladım

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.