18 Ocak Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri (TUTTU 819 TL)

GİZLİ EKÜRİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1. KOŞU


BALAMİREFE: Grubun iyi dereceli atlarından biri olan Balamirefe oldukça istikrarsız bir görüntüye sahip fakat bugünkü rakiplerinin de ondan geri kalır yanı yok. Bu da safkanı grup içerisinde ön plana çıkarıyor. 


NAMZET: Formunu sürekli ilerleten safkan startta oyalandığı son maiden koşusunda genel olarak iyi bir görüntüye sahipti. İstanbul'da gerçekleştirdiği 27 // 1.11 hafif rahat galobu da burası için yeterli. Zaten gruptaki tüm safkanlar sıkıntılı ve istikrarsız isimler. 


ANADOLU POYRAZI: Orjin bakımından çok kaliteli olan safkan Enderefe, Yılmabaşar ve Dedesabri gibi isimlerle tam kardeş fakat bugüne dek ortaya koyduğu neticelerle onların yanından dahi geçemedi. Sorunları olduğu da aşikar, yoksa eşgal olarak da fena sayılmaz. 

Günün ilk ayağı bence her sonuca açık bir yarış; %1 AGF oranına sahip bir atın kazanması da beni şaşırtmaz, favori atın kazanması da. Bu yüzden kurgum doğrultusunda elimden geldiğince çok ata yer vermeye çalıştım. Fakat yine de küçük kuponlarda bu üç isimle şansımızı zorlayabileceğimizi düşünüyorum.


2. KOŞU


GRAN BLANCO: Whisper ile anneden ve Büyük Beyaz ile tam kardeş olan Gran Blanco ilk startında güzel bir birinciliğe imza atmış, ikinci koşusunda bence pistin durumundan olumsuz etkilenmişti. Zaten ilgilileri hemen tayı İstanbul'da hava koşullarından etkilenmeyen sentetik piste götürdüler. Bu kez de sert rakipler arasında zorlanan safkan beşincilikte kaldı. Ancak Kocaeli'deki rakiplerinin dişine göre olduğuna inanıyor ve favori hanesinde değerlendiriyorum. 

KING OF THE FIRE: Jettay ile anneden kardeş olan safkanın maidenden çıktıktan sonra foto finişe kadar mücadele ettiği Neyzen hemen akabinde İstanbul'da bir yarış kazandı. O gün bitiriş çizgisini yarım boy önünde bitiren Gray Tail ise Adana'da Açık 3 yarışta üçüncülük elde etti. Bugün karşılaşacağı rakipler arasında bu seviyede birkaç isim var. Bu yüzden kuponlardaki yerini muhakkak alması gerektiğine inanıyorum. 

HORON GÜZELİ: San Marino ile anneden kardeş olan Horon Güzeli tıpkı onun gibi sprinter yapıya sahip bir isim. Maidene veda ettiği koşunun son virajına dek en geride takip eden ve sonrasında iç kulvardan bulduğu yolu çok iyi değerlendirip bariyere yaslanarak liderliği alan Horon Güzeli ardından arayı açmış ve kolay bir birinciliğe imza atmıştı. Bugün yarışın önde gelen isimleri arasında gösterilebilir. 

3. KOŞU

KATMA DEĞER: 3 yaşlılığında Grup 1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nda %8 AGF oranıyla kendisinden yaşça büyük rakipler arasında banko olarak önerdiğim Katma Değer, o gün ikinci olarak hakkındaki olumlu düşüncelerimin boş olmadığını göstermişti. Elbette o ikinciliğin bir faturası oldu ve ardından sahaya çıktığı iki yarışta da beklentinin altında koştu. Bugün eğer önde Can Dadaş'a Behramkale ve Resurrection'dan düşündüğüm pres gelirse kalite safkan Katma Değer'in işinin kolay olacağına inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum. 

4. KOŞU


KIZIM AZRA: İstanbul'daki Rubuco arkası ikinciliğinden beri daha yakından takip ettiğim Kızım Azra rakiplerine göre kilo dezavantajına sahip ancak potansiyel bakımından buradaki kısraklarla baş edebilecek yapıda. 1000 metreyi 1.03 içerisinde bitirdiği son çalışması da kısrağın durumunun iyi olduğunu gösteriyor. Başarılı jokeyi Tolga Yıldız idaresinde koşunun favorisi olmayı hak ediyor. 

DADDY COOL: Geçtiğimiz günlerde uzun mesafeli mücadeleden silinen - bence pist koşulları sebebiyle- safkanı daha önce iki defa banko olarak önermiştim ve ikisinde de yüzümüzü güldürmüştü. İyi orjinli kısrak yaklaşık üç buçuk ay ara sonrası yeniden pistlere dönüyor ve Ocak ayı içerisindeki 1000 metre - 1.02 şeklindeki çalışmaları oldukça iyi. Araya rağmen hazırlıklarının kusursuz olduğunu söyleyebilirim. Anne Fi Fenomoni Grup 1 Çaldıran'ı tabelanın dibinde bitirmiş kısrak ve birçok grup koşuya iştirakiyle beraber bir de kısa vadeli 9 galibiyeti bulunuyor. Scarface - Unaccounted For'un koşan ikinci temsilcisi; orjin olarak hem çime hem de kuma yatkın. İlerleyen dönemlerde sağlıklı bir yarış hayatına sahip olursa dişi atlar arasında kendisine iyi bir yer edinebilir. 

MADAM ALYA: Anne Alya, kalite kısrak Doku ile anneden kardeş. Lion Heart - Kaneko eşleşmesinin koşan ikinci tayı ve umut vaat ediyor. Orjin bakımından ben uzun mesafelere daha yatkın olduğunu düşünüyorum ancak bu klasta kısada olumlu işlere imza atıyor. Ateşgeçirmez'i mağlup ettiği yarışta bu grupta söz sahibi olabilecek bir kısrak olduğunu da gösterdi.

5. KOŞU


BEYHANEFE: Hazırlıklarını İstanbul'da sürdüren safkan üst üste uzun galoplarla bu mücadeleye hazırlanmış. 1200 metre - 27 // 1.08 // 1.22 çalışarak şeklindeki dereceli işi de tatminkar. Tam kardeş olduğu Vakurkız uzun mesafeleri daha çok seviyor ve orjin olarak da yatkınlığı bu yönde olsa da bugün grubun uygunluğu ile koşuya ağırlığını koyabilir. 

LOKUM OĞLU: Şimdiye dek start aldığı koşularda sergilediği performans bu grupta birincilik mücadelesine ortak olmaya yetecek kadar iyi olan Lokum Oğlu, kazandığı yarışın ardından sert denilebilecek iki grupta start aldı. Babaarif'in foto finişi önde geçtiği koşudaki dördüncülüğü de Saygon ve Nizip Fırtınası arkası üçüncülüğü de oldukça başarılıydı. Aprantisinin de safkanı tanımış olmasıyla bugün bir öncekinden biraz daha iyi koşabileceğini düşünebiliriz. 

6. KOŞU


FREE POWER: Bu gruptaki birçok safkana ilaveten dengi rakipleri gerisinde bırakmayı başaran Free Power Quaviy arkası son ikinciliğinde yarışı ön grubun hemen arkasında kabullenmiş ve ağır kilosuna rağmen çok iyi bir yarış yaparak ikinciliği elde etmişti. Formunun çok iyi olduğunu gösteren safkan bugün dengi rakipler arasında ön planda değerlendirilmeli. 

MY WILL: Daha önce Akın Sözen idaresinde dört kez piste çıkıp bir Açık 3 ve bir de kısa vadeli yarış kazanan, Grup iki mücadelede üçüncülük elde eden My Will uzun süredir formsuz ve istikrarsız bir görüntü çiziyordu. Ancak son beşinciliğinde düzlüğe gelindiğindeki görüntüsü gayet iyi olmakla birlikte jokeyinin direktiflerine uysaydı, tabelada yer alması işten bile değildi. Safkanda kıpırdanmalar ve formunda yükseliş var. Bugün Akın Sözen'in binmiş olması da iyi bir işaret olarak değerlendirilmeli. 

JUAGO: Üst üste kazandığı yarışların ardından İzmir'de sulu pistin olumsuz etkilediğine inandığım Juago o gün bir ara mücadeleye ortak olmuş ancak sonrasında artıramayarak geriye düşmüştü. Kısrağın tabela şansı olmadığını gören jokeyi de enseye basarak yarışı kendi halinde bitirmişti. Daha önce üç kez kazandığı pistte etkili aprantisi ile koşunun önde gelen isimleri arasında gösterilebilir. 

Değerli dostlar, sitemiz her geçen gün biraz daha büyüyor ve Türkiye'nin önde gelen ücretsiz at yarışı sitesi olmaya devam ederken yerini de sağlamlaştırıyor. Bu yolda bizimle birlikte yürüyen, reklamlar için engelleyici uygulamalar kullanmayarak destekleyen tüm yarış sever dostlarıma teşekkürü bir borç biliyor ve şansınız bol olsun, diyorum. İyi ki varsınız. 


Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

KÜÇÜK KUPON

3.5.1
4.1.6
8 KATMA DEĞER BANKO
1.2.3              
3.1                İKRAMİYE; 819 TL 
3.4.2

11.34 TL 

NORMAL // GENİŞ KUPON

3.5.1.8.2.7.4.9
4.1.6 // 3.2.8
8 KATMA DEĞER BANKO
1.2.3
3.1 // 2.7 
3.4.2

30.24 TL // 120.96 TL 

5 yorum:

 1. Geçen yorum yaptınız alakasız atlar geldi günün favorisini yarışdan çıkardılar ben o yarışda 5 de kaldım efg bile yaptırmadılar birde son at geldi artık bu oyunlardan soğuduk kardeşim benim altılı sevdalısı insanlara yazık kardeşim birazda bizlerin hakkını savunun yarışsever olarak

  YanıtlaSil
 2. İlk ayak son ayak karakolluk ikinci ayakta HORONGÜZELİ geçilmez hişvan atı iyi tanıyor katmadeğer bugün bence olmaz aradan sonra 1900 yarışa giriyor candadaş bugün yine geçilmez CANDADAS HORONGÜZELİ tek olur herkese bolşanslar

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim dostum her zaman böyle tek isteriz

  YanıtlaSil
 4. Tebrikler başarılar diliyorum kardeşim

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.