14 Ocak Serkan Yaşar Bursa At Yarışı TahminleriAT YARIŞI TAHMİNLERİ


FIRTINA TOYNOK: Murat Gündüzeli'nin yeniden at binmesine sevinmedim, dersem yalan olur. Bursa yarışları eski rengine yavaş yavaş da olsa kavuşuyor. Fırtına Toynok da Ekim ayındaki önü kapanan yarıştan beridir ekip olarak takip ettiğimiz bir at ve de yanlış anımsamıyorsam, sitede banko olarak önerildiği koşuları kazandı. Üçüncü olduğu İzmir yarışında Pomalin, Boraltan gibi formda atlara geçilmişti. O gün İzmir pistinden midir bilinmez ama en dıştan yaptığı sprintinin ilk anlar pek içimi açmamıştı fakat sonlarda bir tempoya girmesine rağmen yarış öndeki atlar için çoktan bitmişti. Bir kez daha kendi grubunda koşacak ve de Murat Gündüzeli çalıştırdığı Boraltan'a binmemiş. İyi bir yarış yapmasını bekliyorum.

SURŞAHİNİ: Güzel koşup ikinci olan Bağrıyanık'tan inip kendi atlarına binen Murat Gündüzeli'yle Surşahini'ni burada da favori vereceğim. Geçen yarışında aprantisi atın üstünde çok fazla çalışmasına rağmen istediği yarışı yaptıramamış ve de iç kulvarda koşuyu dördüncü bitirmişti.  Ama bunda verdiği aranın etkisi fazlaydı. Bu kez iki yarış görmüş ve de 13 gün dinlendirilip daha hazır hale getirilmiş bir Surşahini olacak. Ki o at daha evvelinde Dedeseydo, Göldem gibi atlarla boy ölçüşüyordu. Bu yüzden ilk sıradan yazmanızı öneririm.

NİNOŞUN OĞLU: Bu mesafelerde en iyi koşan atlardan biri olan Ninoşunoğlu, bugün bu tip atlara iyi binen Çetin Canpolat'la birlikte yarışacak. Bugün kaçak atlardan Veliahtım var ama onu da son dönemlerde önlerde pek fazla göremiyorum. Ayrıca mesafenin de onun bitirmesi için kısa olduğu yorumunu yapabilirim. Ninoşunoğlu çok da arkalarda beklemeden sonlarda öne yaklaşıp her zamanki gibi son düzlüğe gelindiğinde rakiplerine üstünlük kurabilir. Daha önce daha iyi atları geçmiş olmasının da verdiği güvenle banko olarak yazılabilir.

TURGAYBAŞKAN: Maiden yarışta üçüncü olduğu gün arkalardan attığı harika sprintle dikkatimi üzerine çeken Turgaybaşkan, zaten sonrasında katıldığı ilk maideni kazanmıştı. Phanta Rhei gibi bir atın anadan kardeşi olan safkan tıpkı onun gibi kaba kumda iyi koşacağa benziyor. Daha henüz tam olarak kendisini ispatlayamamış bir at olduğundan bugünkü rakiplerinin birkaçıyla denk durumda görüyorum ve de sadece küçük kuponlarda alternatif tek yazılabileceğini düşünüyorum. 

ELFİDAM: Dişi atların bir arada olduğu beşinci ayağa baktığımızda gözümüze çarpan iyi atlar var ama onlar da bir müddet ara vermişler. Ben de bu sebepten bu ayakta istikrarlı koşan bir at durumundaki Elfidam'ı ilk at yazacağım. Elfidam'ın 11 yarışta dört birinciliği var ve de bunlardan biri kendinden büyük atların arasında kısa vade koşu. Hazırlıklarını İstanbul'da ve de bir kısa bir de uzun çalışma olarak yapan kısrağın bugünkü yarışın en şanslısı olduğuna inancım tam.

OĞLUM ALİ: Uzun mesafeden yana tecrübesi olan Oğlum Ali son yarışında Nakit kazanırken, formunu bulan Has'ı geçmişti. O günkü yarışın çok yavaş seyretmesi bir yana, koşunun başlarında kamçı gayretiyle adapte olabilmesi de dikkatimden kaçmadı. Yine de bugün ağır kilolu olsa da sprinter olan Oğlum Ali'nin şansı çok fazla. Bursa'daki 1000 metrede 1.04 ve de 600 metrede 26 - 38 çalışmaları da iyi durumunu gözler önüne seriyor. 

EDİTÖR: Sizlere yıllardır ücretsiz tahmin ve içerik hizmeti sunan, gelir sistemi olarak yarış severlerin ilgileri doğrultusunda tıkladıkları reklamlardan elde edilen kazancı seçen Sihirli Kantarma'yı desteklemek çok kolay. Reklam engelleyici uygulama kullanmayarak katkıda bulunma yolunda küçük bir adım atabilirsiniz. Teşekkür ediyor, bol şans diliyoruz.


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri 

3.4.11 // 5.6.10
2.3.1.4.8
3 NİNOŞUN OĞLU 
1 TURGAYBAŞKAN // 2
4.2.1.3
2.4.3.9.7.12.8.13

33.6 TL // 134.4 TL 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.