12 Ocak Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri
Tüm dostlara merhaba,

Dün ilk kez yabancı yarışlarla ilgili bir paylaşım yapayım dedim bu defa aksiyon farkı ile 7 atla yüklendiğimiz yerde oyunu bıraktık...

Yerlisi, yabancısı şanssızlık yakamızı bırakmıyor veya biz bir yerlerde hata yapıyoruz.

Ben cazip iken oynadığım atların ufak farklar veya hatalar ile kaybetmesinden sonra atlara kinleniyor ve yazmıyorum veya banko oynadıysam da devirmeye çalışyorum.

Bu defa bu hatayı yapmayıp AGF vs bakmadan takibe edeceğim. Umarım keyifli ve sonu güzel bir gün olur...

Sevgi ve Selamlarımla
salimkafa

GÜLDÜRGÜLDÜR

Daha önceki yorumlarımda da hep detaylandırdığım bunlez kısa geçeceğim safkan hep yakın ara 2. 3. kalmıştı.

Çaşışmalarını bugünkü binicisi ile yapan Güldürgüldür'ün gerek galop dereceleri gerekse yarış derecelerini yeterli görüyorum.

Bu defa benzer grupta önemli sıklet avantajı, artan formu ile grubu yakın takip ederek sonlarda etkili sprinti ile yine favori olarak değerlendireceğim isimdir.

DALİCİM

Agf'de gerilerde olacağını düşündüğüm safkanın gerek son uzun mesafeli yarışı gerek ise bir önceki 1500'ü 1.39 gibi önemli bir derece ile bitirdiği yarışını çok iyi buluyorum.

Ulukız, Sahipbey gibi isimlerin varlığı nedeniyle temponun yüksek olmasının doğal olacağı yarışta sonlarda çok güçlü gelebilen Dalicim bu sert grupta dahi kendisine şans yaratabilir. Yarışın olabildiğince tempolu geçmesini diliyor ve ihmale gelmeyeceğini belirtmek istiyorum.

BENNATO

Bu safkana aşağıda göreceğiniz hayli detaylı yorumu geçtiğimiz koşusunda paylaşmıştım. Jokeyinin anlamsız aralara girme ısrarına rağmen kazanıra girmişti.

Çalışmalarında formunu koruyan ve bu grupların atı olmadığına inandığım BENNATO'da AGF vs takılmadan ısrarımı sürdüreceğim.

Bir önceki yarışında cazip banko olarak önerdiğim BENNATO o gün sprinti yetiştiremeyince 4.'lükle yetinmek durumunda kaldı. 1 yıl ara sonrası 3 koşu ile üstüne koyarak gelen bir isim.

Baba Henrythenavigator 2 yaşlılığında Grup2, 3 yaşlılığında 4 kez Grup 1 kazanmış önemli bir aygır. Onun babası King Mambo Grup 1 yarışları Dubai dahil kazanmış önemli bir diğer aygır. King Mambo'nun babası Mr.Prospector yakın tarihin en önemli safkan ve aygırlarından biridir. Anne şampiyon Ribella'yı çoğumuz  biliyoruz.. Şampiyon bir familyanın temsilcisidir BENNATO.

DİP NOT; Bennato bu mesafede ne yapar?

Pedigree teknik analizine girersek Dozaj Indeksi 1.08 Dağılım Merkezi 0.27 olup detayında Dozaj Profili 26 dır. 26 dediğimiz 4 kuşak soy hattında Dünyaca Chef De Race kabul edilmiş atlar çerçevesindeki puandır. Bu 26 nın 13'ü Classic kategori şampiyonlardan oluşuyor Bennato pedigrisinde. Tüm bu rasyolar ideal klasik koşu (2000-2400) adayı safkanları işaret ediyor. Hatta dozaj profilinde 6 puan Solid kategori yani 2600- 3000 e kadar başarılı ataları mevcut.

Sonuç olarak hazır hale gelen safkanı günün alternatif teki olarak görüyor ve artık kalitesine yakışır bir koşu bekliyorum. Eskayra yüksek AGF çıkacaktır cazipleştirmek istersek değerlendirmeye çalışalım, 2019 da çok iyi yerlere gelebileceğine inanıyorum bu safkanın.

NOT; Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması için tıklamalar konusunda desteğini esirgemeyen yarış sever dostlara teşekkür ederim.. İSTANBUL NORMAL

12,4,3,1,6,10,11
2,7,3,11,14,9
3,8,4,1
GRASHOF (3)
4,10,2
BENNATO (2)

ISTANBUL ÖZEL

12,4,3,1,6,10,11
2,7,3,11,14,9
3,8,4,1
3,2,4,1
4,10,2
BENNATO (2)
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.