11 Ocak Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1. KOŞU

Safir Kız, sert rakibi Cambodia'ya çok az farkla mağlup olduğu yarışında gruptaki rakiplerine nazaran mesafe biraz kısaydı ancak yine de yükselen formuyla ikinciliği kaptı. Bugün yeniden ideal şartlarına dönen kısrak grubun denkliği ile benim favorim olacak. 

5 yaşında olmasına rağmen toplamda 21 yarış koşan Aza Lea, anneden şampiyon kısrak Suzi Gold ile kardeş. Ancak bu kadar az yarış koşmuş olması da sorunlu bir yarış hayatı olduğunun göstergesi, aksi halde bir üst grupla rahatlıkla başa çıkabilecek bir potansiyele sahip. Uzak farkla kazandığı koşu bana umut verdi. Aynı şekilde yarışlarına devam etmesi halinde sene sonunda daha iyi yerlerde görebiliriz. 

2. KOŞU

Pişkin Kız, anne kardeşi Gülşeker kadar iyi bir performans ortaya koyamasa da aynı mesafede ıslak pistte kazandığı koşuyu çok beğenmiştim. O gün kilo kiloya koştuğu ve burada da rakibi olanCan Hümeyra'nın yanı sıra Feyat Baba, Kral Artur, Demirpoyrazım gibi safkanları da gerisinde bırakmayı başarmıştı. Bugünkü rakiplerinin şimdiye dek ortaya koydukları mücadele örneklerine baktığımızda bir alt grup olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden hemcinsleri arasında ağır kilosuna rağmen kuponuma ilk olarak işaretleyeceğim safkan olacak. 

Dinamik'le tam, Canyiğit ve Yalı Güzeli ile anneden kardeş olan Esenkır, Kocaeli'deki ilk yarışını çok kolay kazanmıştı. Fakat sonrasında iştirak ettiği iki mücadelede de o günkü taydan eser yoktu. Bir müddet ara veren safkan aprantisi Enes Emre Doğru ile iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş. Çalışmalarını noktaladığı 800 metre - 28 // 54 rahat ve 1000 metre - 29 // 1.11 rahat şeklindeki dereceli işleri de çok iyi bir formu olduğunu gösteriyor. Dinçlikle ters bir yarışa imza atabilir. 

3. KOŞU

Son startında uzun mesafede, son metrelerde önde istediği tempoyla gidip sonlara diri gelen Candadaş'a saldıran safkan bu kez kendi mesafesinde rövanşı alacaktır. Ayrıca o gün iç kulvardan gelmesinin de performansını olumsuz etkilediğine inanıyorum. Süratli isimleri bir araya getiren mücadelenin düzlükte sprinte kalacağını düşünüyor ve eski formunu yakalama yolunda önemli aşamalar kaydeden Kinowa'nın kazanarak yeniden yükselişe geçeceğine inanıyorum. Günün bankosudur.  

4. KOŞU

Sert gruptaki beşinciliği ölçü olmayan Reflex, bugün yavaş tempo seyretmesini beklediğim mücadelede ağır sıkletinin yükünden kurtulabilir. Bu koşu için yapmış olduğu çalışmalar göz dolduran tay 1000 metre - 25 // 1.02 rahat ve 600 metre 23 // 35 rahat dereceleri ile oldukça iyi durumda olduğunu gösteriyor. Ölçü değil, dediğim koşusundaki gibi önlerde yer tutarsa, bugün bu grubu mağlup edebilir. 

Perfect Storm - Victory Gallop eşleşmesinin koşan ilk temsilcisi olan Perfect Runner'ı son startında banko olarak değerlendirmiştik ve çok kolay bir birinciliğe imza atmıştı. Bugün yarış tempo olarak beklediği seviyelere çıkmayacak gibi dursa da ön grubu fazla kaçırmadan düzlükte birincilik mücadelesine ortak olacağına inanıyorum.

5. KOŞU

Günün beşinci ayağı zorlu bir mücadeleye sahne olacak gibi. Safkanlar genel performans olarak birbirlerine çok yakınlar. Ancak ben burada favori olarak 1600 metre kum pistte kazanırken uzayan mesafelerde başarı şansının artacağını gördüğüm Bahtiyarlı'yı önereceğim.

Burada dipnot düşmek istediğim tay ise Urla Güneşi olacak. Kariyerine sürdirek favori olarak başlayan ancak o gün beşincilikte kalıp 3 ay geri çekilen Urla Güneşi aralarla yarış görse de daha yatkın olduğu uzun mesafeye çıkıyor. İkinci annesi Sun Shine East'ın taylarından sadece ikisi dişi. Bunlardan biri Sunny Girl ve diğeri de Sun Cat. Sunny Girl'ün daha önce koşan tek tayının pek bir başarısı olmasa da Sun Cat pistlere Runner Bull ve Sun Burn'ü kazandırdı. Babası Pleasently Perfect ise ülkemizde North Valley isimli safkanla tanındı ve aygırlık kariyerine de henüz başladı. North Valley ise tam bir orta - uzun mesafe atıydı. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kuponlarımızın sürpriz hanesinde işaretleyip takip listemize eklemenin fayda sağlayacağını söylemek doğru olur. 

6. KOŞU

Kariyerine 6 yaşında başlamış olmasına rağmen start aldığı gruplarda elde ettiği neticelerle dikkatleri üzerine çeken Bubona, Kızılhan ve Garanti arkası üçüncü olduğu yarışa göre 11 kilogram daha düşük bir sıkletle piste çıkacak. Bugün ayrıca bu koşuda Karaca Ekürisi'ne ait dört safkan var. Ekürisi Agenor ön grubu, diğer ikisi de arka grubu karıştıracaktır. Özetle; bugün bomboş kilosuyla ilk birinciliğini alabileceği grubu ve şartları bulduğunu söyleyebiliriz. 

%3 AGF oranıyla banko önerdiğimiz gün yüzümüzü güldüren Kürşatbaba, bugün eküri avantajıyla piste çıkıyor. Uzayan mesafeleri seven safkanın galoplarında birçok boşluk olması ufak tefek sorunlarla koştuğunun da bir göstergesi ancak buna rağmen genel performansı bu gruplar için iyi. İki gün sonraki orta mesafe yarışından kayıt sildiren safkanın eküri avantajıyla şansının fazla olduğunu düşünüyorum.

Değerli dostlar sitemizin sizlerin reklamlara gösterdiği teveccühle ayakta durduğunu unutmaz ve bu kapsamda engelleyici uygulamalar kullanmazsanız çok sevinirim. Destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.
Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri

2.4.3 // 1.7.6
2.3.1.9 // 4.6
3 KINOWA BANKO
1.3
3.7.4.2.5
8.2 // 6.4.3

16.8 TL // 126 TL Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.