06 Ocak Gizli Eküri Gulfstream Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ GULFSTREAM TAHMİNLERİ

1. KOŞU

BLUE MAGIC: Günün ilk ayağında öne düşmesini beklediğim tek isim Blue Magic ancak Brenda's GLP de hemen onun kuyruğunda olacaktır. Padrinoneverquits de bu iki safkanın ensesinde bitecektir. Blue Magic gereğinden fazla tempoya zorlanırsa, yarış çok karışır ve birçok safkanın kazanma şansı artar. Bu yüzden biz kısa mesafeli sprint koşusunda Blue Magic'i ilk at olarak kuponumuzda işaretleyelim ve gidişatın farklı  olmasını göz önünde bulundurarak rakiplerini şablona sırasıyla yazalım. 

4. KOŞU

DUNK: Stakes ve Allowance mücadelelerde boy gösteren ve taylığında Florida Sire Dr. Fager Stakes'te yakın ara bir ikincilik elde eden Dunk, son koşusundan önce idman pistinde kıpırdayarak 1.01.30 rahat dereceli bir galoba imza atmış ve görünen o ki formunu bir üst seviyeye taşıyarak 400 metre 23 // 35 işi ile bu koşuya gelmiş. Jokeyi Jefrey Sanchez safkanı iyi tanıyor ve daha önce birçok kez bir araya gelip hiç kazanamamışlar. Bugün ise ilk kez kazanmaya yakın duruyorlar. 

5. KOŞU

DOSWELL: Kariyerine İngiltere'nin Newmarket Hipodromu'nda başlayan safkan o gün Godolphin'in Being There isimli safkanına foto finiş önünde mağlup olmuş. Anne kardeşleri Secretary At War ve Entracht ise grup koşularda boy gösteren isimler. Geçtiğimiz günlerde uzun süredir start almayan ve favori koşan atların kazanma olasılığının çok yüksek olduğunu yazmış ancak bahsi geçen atı banko vermeme hatasına düşmüştüm. Bu kez aynı yanılgıya düşmeyeceğim. Safkan uzun süredir çalışmalarını hem çim hem de kum pistte sürdürüyor. Ayrıca Usta Antrenör Chad Brown idaresinde hazırlanıyor. Brown'ın kariyer kazancı yaklaşık olarak 150 milyon dolar ve Amerikan'nın en iyilerinden biri. Jokeyi Jose Ortiz de aynı şekilde en başarılı ilk üç jokey arasında. Tüm bu verilerin yan yana gelmesiyle bu safkanı banko olarak önermemek hata olur.

6. KOŞU 

EBULLIENT: Yarış hayatına Philadelphia Park Hipodromu'nda başlayan ve 1200 metre mesafeli koşuda ekürisine fedailik edip startla birlikte öne düşen Ebullient, bugün önde gitmeyi seven atlara çok iyi bindiğine inandığım Luis Saez ile start alacak. 800 metre - 49.75 rahat şeklinde bir çalışmayla bu koşuya iştirak edecek tayın stili rakip görünmeyen mücadelede çıktığı gibi bitirmeye çalışacağına inanıyorum. Zaman zaman tay koşularında olduğu gibi stili dışına çıkıp beyaz bayrak ayna yarışı yapmaya çalışan bir isim olmazsa birincilik konusunda çok iddialı olacaktır. 

ANGELIA: Ünlü antrenör Todd Pletcher'ın antrene ettiği sprinter kısrak son ikinciliğinin ardından iki uzun galop gerçekleştirerek 1000 metre - 1.00 ve 1.01 şeklinde dereceler elde etmiş. Bugün bir de Velazquez - Pletcher ikilisini bir araya getirmiş, ki ben Castellano o gün at binmiyorsa, bu durumu ''Süper İkili'' olarak açıklıyorum. Çünkü yıl içerisinde birçok koşuda başarı sağlıyorlar. Bugün de burada hazır durumdaki tayla şansları çok yüksek. 

Bugün sadece bankomun yarışına ve kum pist koşularına yorum yazdım. Çünkü yarışlar bir anda kuma alınıyor ve çim yarışlarına yorum yazmak için harcadığım vakit çöpe gidiyor. Bunun yerine her atı tek tek inceledim ve çimle beraber kumda da iyi koşabilecek safkanları tespit ettim. Umarım faydalı bir paylaşım olur. 

Çıkan at ve pist değişikliğini beklesem de açıklanmadı. Bu yüzden şablonumu olduğu gibi paylaşıyorum. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun. 

Son ayak 12 Koşmaz. (18.50)
Bankomuz DUNK'ın jokeyi Luis Saez olarak değişmiştir. 


Gizli Eküri Gulfstream Tahminleri

6.2.4.5.1
4.2.3.8.10.5.6.9.11.1
6 DUNK BANKO
2 DOSWELL BANKO
1.4.3.2
5.12.11.6.7.9.8.10.1.4

100 TL 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.