26 Aralık Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri
Değerli dostlar herkese merhabalar,

Bugün programda eminim ki herkesin birden fazla banko adayı vardır. Açıkçası benim banko ve tek adaylarımdan daha güvenilir olduğu düşünülen isimler olabilir AGF tablosunda.

Dolayısıyla ilk ayaktan yatmayayım,  keyfim de kaçmasın diyen dostlarımın bugün beni dikkate almamasında fayda olur zira ben şahsen ilk ayakta banko deneyeceğim.

Bugün yorumlarımda dikkat çeken cazip isimlere de kısa kısa değinerek bir yenilik deneyeceğim.

Herkese mutlu bir gün ve keyifli bir İstanbul programı diliyorum... Şans sizinle olsun...

sevgi ve selamlarımla
salimkafa

BAŞOK

Win River Win temsilcisi safkanın annesi Shaylee olup biraz mesafe istediği açık bir gerçek... Babasını bilmeyen yoktur, annesi Shaylee ise maiden'dan 2000 sentetikte çıkmış bir Victory Gallop temsilcisidir.

Bunun yanısıra daha önemlisi Shaylee'nin annesi ise Fair Tail olup Bold Pilot'tan sonraki yıl 1997 Gazi Şampiyonu olmuş bir kısraktır.

Son yarışında gerilerde kalıp son düzlükte de bariyerde kapanmasına rağmen 1200'ü 1.12.93 derece gerçekleştirmesi ise bu grup için bana yeterli geliyor.

Bu defa 300 metre uzayan mesafede son düzlükte etkili sprintini atarak maidena veda edeceğine inanıyorum. Banko olarak değerlendireceğim.

MADRABAZ

Bu grubun çok üzerinde kaliteye sahip olduğu aşikar olan bir safkan Madrabaz.

Sıkleti ağır ancak 3 yarış önce 63 KG ile Atmaca Beyi ve Hergele Rodosto vs isimleri geride bırakmış olması ağır sıkletle koşabildiğine bir referans. Sentetikte de 3 koşusunun 2 sini kazanmış olması ayrı bir referans.

Tek tereddütüm 4 ay ara sonrası sert bir yarışı rahat kazandı ve sadece 11 gün dinlendi bu yeterli olur mu bilemiyorum.  Bugün için alternatif tek olarak değerlendireceğim.

ANANİYA

Safkan ara sonrası 2 yarış gördü ve kodisyonunu artırıyor. Kalite bir isim olduğunu düşünüyorum.

Son yarışında sert sayılabilecek rakipleri ile son 300 e kadar iyi gelen safkan tam artırmaya başlarken bariyer dibinde kapandı.

Akabinde tekrar düze çıksa da 5. liğe razı olmaktan başka çaresi kalmadı.

Burada Agf çıkması muhtemel Sırılsıklam 60 kg sıkletle start alacak. Taylar için bu sıkletin her zaman fazla olduğuna inanıyorum.

Bunu da dikkate alarak iç pistte 600'ü 42, 400'ü 28 Rahat işi ve artan koşu nefesiyle bu yarışı kazanacağını düşünüyorum. Tek önerimdir.

Dikkat Çeken İsimler

THE WORLD IS MINE : 800-46,8 400-22,5 Rahat işlerini beğendim idman pistinde enteresan bir durum sergililiyor.

VOLTA : Çimde performansını bu mesafelerde iyi bir noktaya taşıdı. Anneden My Billionaire (113 handikap) ile kardeş. Ve kardeşi sentetikte çok başarılı koşuyor dikkat.

WORLD FAST : Koşuda tempo verecek safkan gözükmüyor. Bu bir risk yarış bütününde tempo/derece düşük olursa her safkan eşit şansta olur. Bu safkan çok sert gruptaki son sentetik yarışında ilk 1000 i gruba yakın geçti, o koşuda ilk 1000, 59 saniye içinde çok sert geçti. Kafayı almayı tercih ederse bitirebilir.

HIAWATHA

Son yarışını çok beğendim, idman pistinde her çalışmasında 800'ü 47 400'Ü 23 içinde rahat tempoda gerçekleştiriyor. İhmale gelecek bir isim değil.

NOT; Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması için reklam engelleyici kullanmayıp destek olan dostlara teşekkür ederiz.. Bol şans..İSTANBUL NORMAL ŞABLON

BAŞOK (3)
5,6,11,13,7,10,1
1,4,2
MADRABAZ (1)
ANANİYA (4)
5,4,1,7,12,10

İSTANBUL ÖZEL ŞABLON

BAŞOK (3)
5,6,11,13,7,10,1
1,4,2
1,3,2,8
4,1,2,3
5,4,1,7,12,10

1 yorum:

  1. Sizi ilgiyle takip ediyorum , emekleriniz için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.