10 Aralık Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

2. KOŞU

Yaramaz Çocuk ile anneden kardeş olan ve Wind Power'a burun farkıyla geçilirken formunu bulduğunu gösteren Gece Mavisi, 1000 m - 24 // 1.02 rahat çalışmasını sahaya yansıtması halinde denk grupta müsait kilosu ile birinciliğe uzanabilir. 

Takibimde bir isim olan Last Princess, son dönem çalışmalarında formunu epey iletlettiğini gösterse de beklenen performansı sergileyemiyor. Anne kardeşleri Colonels Love ve Luçika oldukça etkileyici isimlerdi. Bugün bir kez daha Erhan Yavuz'la buluşmuş ve son altıncılığı da iyiydi. Uzayan mesafede iyi jokeyi ile ters bir sonuca imza atabileceğine inandığım kısrağın kuponlardaki yerini muhakkak alması gerektiğine inanıyorum.

3. KOŞU

Birçok süratli ismin bir araya geldiği mücadelede son koşusunda düzlükte çok düzgü aksiyonlarla iyi bir sprint atarak potoya kendinden emin fulelerle uzanan Karadamar grup biraz sertleşmiş olsa da lehine gidişatta koşunun en şanslı ismidir. 

İstanbul'da grubun üstünde isimlerle mücadele eden Andiamo daha önce de ara sonrası piste çıkmış ve White Heart Lane - Kris Angel ikilisinin arkasında 1 boy farkla üçüncü olmuştu. Dinçlik koşularında başarılı olan safkan, zaten sağlıklı bir yarış yaşamına sahip olsaydı, çok daha iyi yerlerde olurdu. İstanbul iç pistinde yaptığı kısa ve uzun işlerini yeterli gördüğüm Andiamo'nun bugün buradan birincilikle ayrılması beni şaşırtmayacak. 

4. KOŞU

1800 metre mesafeli son koşusu ölçü olmayan Ninoşunoğlu, bir önceki startında 1400 metrede Gülenyüz ve Oğlumkayra gibi isimleri gerisinde bırakmıştı. Bugün de yeniden ideal şartları bulan safkan üç haftalık istirahat dönemi sonrası iki uzun işle start alacak. Grubun uygunluğu göz önünde bulundurulduğunda sezon sonuna geldiğimiz şu dönemde Şartlı 4 mücadeleyi ıskalayacağını zannetmiyorum. Uyum sağladığı binicisi ile günün bankosudur. 

5. KOŞU

Son startında sert grupta son 300 metreye iyi gelen ancak binicisi tabela şansı görmeyince enseye basan Baba Dino, o gün de şans verdiğim bir safkandı. O koşusundan sonra çalışmalarında formunun ilerlediğini göstererek 1000 m - 25 //  1.03 rahat yapan safkan bugün tam dengi grubu çok uygun bir kiloyla yakalamış durumda. 

İzmir'deki Kısa Vadeli 7 koşudaki ikinciliğini beğendiğim Lord Of Time mesafe uzadıkça daha iyi koşan bir safkan. Mustafa Çiçek idaresinde start aldığı iki koşudan da ikincilikle ayrılan Lord Of Time bugün ideal şartları bulmuş durumda. Hafif kilosu ve gidişatın da lehine işlemesiyle, bu binicisinin idaresinde ilk birinciliğine imza atabilir. 

6. KOŞU

Şimdiye dek sürekli çim pistte start alan ancak çalışmalarında çıkardığı iyi dereceleri bir türlü sahaya yansıtamayan Atakan Ağa, ilk kez kum piste çıkıyor. 7 Aralık'ta gerçekleştirdiği 1000 m - 24 // 1.01 rahat işi oldukça tatmin edici ve pisti de ıslak bulursa şansı çok fazla. 

Murat Gündüzeli ile birçok yarışta başarılı işlere imza atan Türütcan ile tam kardeş olan Türütoğlu, orjin bakımından çim piste biraz daha yatkın ancak kumda bu tarz gruplarda iyi yerlerde bitirebileceğini düşünüyorum. O da özellikle pisti ıslak bulursa, farklı bir sonuca imza atacaktır. Rakibiyle aynı gün yaptığı galobunda sergilediği 800 m - 24 // 49 rahat galobu da hazır olduğunun bir başka işareti.

7. KOŞU

Madrabazla tam, Hergele ile anneden kardeş olan Mazlumzülfikar henüz tam kapasite koştuğuna inanmadığım bir safkan. Bursa'daki kısa vadeli 6 birinciliğinin ardından Kocaeli'deki aynı ayardaki KV6 mücadelede elde ettiği dördüncülük de tatminkar. Dörtlülüğünde daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ayrıca bu koşu için yapmış olduğu 1000 m - 27 // 1.09 rahat işi de yeterli duruyor. 

Annesi Vildan iyi bir hattın temsilcisi olan Surşahini kariyerine iyi bir başlangıç yapmış kısa vade ve grup mücadelelerde boy gösterdikten sonra bir süre geri alınmıştı. İdman pistinde 600 m - 26 // 40, 800 m 27 // 55 ve 1200 m - 30 // 1.11 // 1.25 rahat işleri de bu koşu için yapmış olduğu hazırlıkların ne denli iyi ve yerinde olduğunu gösteriyor. Uzun süredir cezalı olan ve Bursa yarışlarındaki performansını özlediğimiz jokeyi Murat Gündüzeli idaresinde koşunun şanslılarından biridir. 

Sitemizi desteklemek adına reklam engelleyici uygulamaları kaldıran ve emeğe saygı çerçevesinde duyarlılık göstererek bizlere katkıda bulunan tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.
Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri

10.9.5.8.4 // 7.2
4.6 // 2.1
6 NİNOŞUNOĞLU BANKO
8.6.7.2.5
1.7.2.8.3
1.4 // 3

35 TL // 147 TL 1 yorum:

  1. Kardeşim emeğine yüreğine sağlık kardeşim bol sanslar çok teşekkür ederim

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.