08 Aralık Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU)Değerli dostlarım yeniden merhabalar,

Öncelikle herkese süper bir Veliefendi programı ve süper bir haftasonu diliyorum.

Bildiğiniz üzere kişisel twitter hesabımı gerekçesini de açıkladığım son bir veda twiti ile şimdilik kapattım. Veda twitimde de belirttiğim üzere bir gün "sihirlikantarma dışında bir mecrada" salimkafa adıyla ve şu an kapalı olan @salimkafa1 dışında bir hesap ile birisi karşınıza çıkarsa ben olsam dahi inanmayınız ;)

Lakin sizlerin son twitime yaptığı duygusal dönüşler samimi söylüyorum beni ağlatmıştır.

Sizleri çok özlediğimi özellikle bilmenizi isterim.

Bu sebeple sizlerle nadir de olsa, sadece sihirlikantarma üzerinden paylaşım yaparak selamlaşmayı devam ettirmeye gayret edeceğim.

"Sonradan kötü sözler söyleyecek olanlar varsa buradan sonrasını okumamasını ve değerlendirmemesini önemle rica ediyorum"

Sevgi ve Selamlarımla
salimkafa

THOR

10 yaşına merdiven dayayan bu safkan hem yarış hayatına 4 yaşında başlamış, hem de ilk yılının ardından 1 yıl ara vermiş akabinde 1 yıla yakın bir ara daha vermiş olması sebebiyle sağlıkla doya doya izleyemedimiz güzide bir isimdir.

Yarış hayatında nedenini anlamasan da 1900 ve üzeri sadece 5 koşu koşan safkan, 2 Grup 1, 1 Grup 2, 1 Açık 3 ve KV olmak üzere hiçbirinde tabeladan düşmemiştir.

Sentetik pisti seven kalite isim THOR bu grupta favori olmayı sonuna kadar hak ediyor.

TİNİZ BEYİ - SCİFO

Scifo veya Tiniz Beyi teki koşsa tek atacağımız bir ayak olur. Ancak nedense böyle olunca yanına yazmaya devam ediyoruz ve sonunda üzülüyoruz.

Ben bu iki formda ismi ayrım yapmadan değerlendireceğim ve normal şartlarda ikili biteceğini düşünüyorum. Belki bşr ihtimal rakibe göre koşan ve son koşu derecesini ölçü almadığım formda isim Kaynarca'yı da sıkıştırabilirim. Bu safkanların dışına çıkarsa bana erken veda olur dostlar ;)

SALVO

Yine 3 ismin ön planda olabileceği bir yarış olduğunu düşünüyorum. Ancak üzerine koyarak gelen ve son yarışında da bugünkü rakiplerine göre daha güçlü gözüken Salvo'nun 800'ü 55 içindeki Rahat galobu ile bir adım önde olacağını düşünüyorum.

Rişvanoğlu ve Umutlu ile kuponları rahatlatabiliriz.

Ancak Botan ise son dönemde idman pistinde enteresan işlere imza atıyor, 1000'i 1.07 içinde 400'ü 26 içindeki çalışmaları göz ardı edilesi değil. Yeri olan dostlar sürprizde değerlendirebilir.

SERENITY - KIZIL TÜY

Sezonun 2 flaş ismi bir araya geliyor. Açıkçası zamanında tek başına tevziyi bulmuş rahmetli bir büyüğümün sözünü sizlere iletmek istiyorum;

"Yeğen 2 atla kapatacağın yerde tek atacağına git paraları sokağa at"

Ben bu ayakta büyük sözü dinleyip tercih yapmayacağım ve 2 kalite ismi birlikte değerlendireceğim.

RAYİHA

Safkan son yarışında da oyunumda yer verdiğim bir isimdi. Akharman ve Karadağlı gibi formda 2 isimle mücadelede son 200 e kadar ensede ve önlerde geldi ancak gücü yetmedi 3. oldu.

Bugün gruba baktığımda, evet dostlar 2 rakibi var ancak 1000'i 1.10 içinde ve son 400'ü 27 saniye içindeki rahat çalışmasını, yeterli bir süre dinlendirilmesini de dikkate alarak, biraz da risk alarak günün bankosu olarak değerlendiriyor ve kolay bir şekilde maidena veda etmesini bekliyorum.

PEXUSS

Safkanı son yarışında da oyunlarımda değerlendirdim. Uzun ara sonrası yarışlar görerek geldiği koşuda, sıralama olarak gerilerde kalmış olsa da yarış içinde oldukça iyi gördüğümü ve yarış derercesini çok beğendiğimi ifade etmek isterim.

Bursa'da düzenli idmanda olan safkan 26 Kasım tarihli çalışmasında kaba kumda 800'ü 56 saniye içinde çalışarak işiyle bu koşuya hazır gözüküyor.

Değerli dostlar ben kendi kontra kuponumda  PEXUSS'u tek deneyeceğim ancak ana oyunumda aşağıda göreceğiniz üzere bu koşuya çok safkan yazacağım.Not : Sentetik son kısa işi enteresan olan Çalışkankız sürprize imza atabilir yeri olan dostlar değerlendirebilir.

İSTANBUL ÖZEL ŞABLON

2,1,7,3,4,6,5,9,8
7,5,2
3,4,5,2
2,1
RAYİHA (7)

5,8,7,1,3,2,4,6,10,9


İSTANBUL NORMAL ŞABLON

2,1,7,3,4,6
7,5
3,4,5,2
2,1
RAYİHA (7)
5,8,7,1,3,2,4


2 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.