08 Aralık Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


ALEMİN KRALI: El değiştirdikten sonra sentetik pistte yarış kazanan safkan daha önce Ahmet Çelik'le dört kez bir araya gelip 1-3-2-1 şeklinde toto gerçekleştirdi ve bu pist ve mesafede kazandığı son koşusunda da üzerinde aynı jokeyi vardı. Son dönem çim koşuları ve kaba kum yarışını ölçü almıyorum. İdman durumu iyi ve çok uzun zaman sonra Ahmet Çelik'in yeniden tercihi de dikkat çekici. 


SCIFO: 7 boy farkla kazandığı gün jokeyinin komutlarına mücadelenin her metresinde olumlu cevap vererek ''yürü'' dediği yerde yürüdü ve çok rahat bir birinciliğe imza attı. Devam eden formuyla birinciliğin en güçlü adayı ancak kurgumun diğer ayaklarını ve koşudaki safkanların bir H17ye göre oldukça düşük handikap puanına sahip olmalarından ötürü bu ayakta sürpriz arayıp sıklıkla tercih etmesem de hepsi diyeceğim. 

UMUTLU: 2017 yılında yedi kez piste çıkıp beş kere kazanan safkan ardından yaklaşık olarak bir yıl ara verdi. Sonrasında üç yarış görüp hemen toparlanan Umutlu üst üste iyi sonuçlar alarak Kasım ayında birincilikle tanıştı. Son startında gerilerde bitirmiş olsa da o gün sert rakiplerden oluşan kalabalık grupta 800 m - 26 // 38 // 51 gibi sert bir tempoya girmesinin faturasını düzlük üzerinde ödediğini söyleyebiliriz. Bugünkü rakipleri arasında önde çok ciddi rahatsızlık verebilecek bir isim bulunmuyor. Bu yüzden beyaz bayrak ayna yapma ihtimali üzerinde durarak küçük kuponlarda tek olarak değerlendirebiliriz. 

SERENITY: Kayıtlara baktığımda bugün bu koşuya kayıt yaptırmış olan süratli bir safkan daha vardı ve ben Kızıltüy'ün işinin kolay olacağını düşünmüştüm ancak onun ilgilileri koşmamayı tercih etmiş. Hatırlayacak olursanız; Serenity'yi dört ay ara sonrası ilk startında banko olarak önermiştim ve hakkındaki olumlu düşüncelerimi de paylaşmıştım. Bugün yine önde istediği tempolarda sürükleyeceğini düşünüyorum ve sonlarda yanına gelmeye çalışacak olan Kızıltüy'le zevkli bir birincilik mücadelesine girişeceklerine inanıyorum. Az hata yapan kazanacaktır. Ben bu rekabette Serenity'yi bir adım önde görüyorum.


NEVRESTE: Bugün bu ayakta önerdiğim safkanlar arasında en sürpriz isim olan Nevreste'ye yorum yazmak istiyorum. Diğerleri hakkında üç aşağı beş yukarı fikriniz vardır. Babası Kocabey; Uçan ve Uçanbey'in anneden kardeşi. Annesi Fahriye ise Serhantay gibi bir safkanı pistlere kazandıran Kevserim'in anneden kardeşi. Orjin olarak pist ayırt etmemesini beklediğim bir safkan ve bu yarış için yapmış olduğu iki adet 1000 m - 1.10 şeklinde çalışması var. Günün bombalarından birine imza atabileceğine inandığım kısrağı kuponların sürpriz hanesinde değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

GÖRÜNMEZ: Kum piste çok yatkın bir safkan olan Görünmez taylık döneminde iki kez banko olarak önerdiğim ve bizi yanıltan bir isimdi. Sıkıntılı bir süreçten geçen safkan son ikinciliğinde Thor arkası bitirirken Şahin Tepesi ve Uçanbilgin gibi isimleri gerisinde bırakmıştı. O koşudan sonra geçtiği iki safkan da yarış kazandı. Her şey bir yana o gün viraja kadar elde gelen safkan düzlükte hızlı bir şekilde öne geldi ve belki aprantisi kantarmasını toplayıp aksiyonlarını düzeltse Thor'u da geçecekti. O günün ardından idman pistinde düzenli hazırlıklarına devam eden Görünmez'in bugün bir aksilik yaşamaması halinde bu rakiplerini geçememesi benim için sürpriz olur. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

EDİTÖR: Bildiğiniz üzere sitemiz Sihirli Kantarma sizlerin reklam tıklamalarıyla yayın hayatına ücretsiz olarak devam ediyor. Ancak bazı yarış sever dostlarımız reklam engelleyici uygulamalar kullanıp kendilerine uygun reklamlar gösterilmesini engelliyorlar. Lütfen bu hususta duyarlı davranalım. Teşekkür ederiz. 


Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

8.6.4.7.3.1
5.3.8.4.10.2.9.1.7.6
5 UMUTLU // 4.3
1.2
5.8.7.6.4
8 GÖRÜNMEZ BANKO

42 TL // 126 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.