07 Aralık Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri
GİZLİ EKÜRİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Değerli dostlar, dün İzmir'de günün en önemli sürprizi olan SURKAPI'yı sosyal medya hesabımdan koşu öncesi yarış sever dostlarımla paylaştım ve birçoğu kuponlarında değerlendirdi. Yarış sonrası ise koşuda şaibe arandığını gördüm. Oysa ki Surkapı ara sonrası iki yarış görüp yeni el değiştirmiş ve daha öncesinde daha iyi gruplarla kafa kafaya girmiş bir isimdi. Biraz dikkatle herkesin fark etmesi gerekirdi. Şu dönemde bu ve buna benzer birçok sürpriz olacağını geçen haftaki tahminlerimde yazmış ve Ocak ayı sonrası ikramiyelerde meydana gelen belirgin düşüş öncesi son şanslarımız olduğunu belirtmiştim. Yani artık sürpriz avına çıkma dönemi. Dilerim ki tespitlerimiz bizi yanıltmaz ve yılı kapatmadan bir kez daha güzel bir ikramiyeye hep birlikte uzanırız. 


VİKONYA: Bugün Akın Sözen iki koşu için İzmir'e gelmiş ve ikisi de sürpriz safkanlar. Vikonya, taylığı döneminde üzerinde çok durduğumuz ve iyi orjinini sürekli vurguladığımız bir kısraktı. Mayıs ayından sonra ciddi bir form düşüşü yaşadı ve ilgilileri safkanı fazla sıkmamak adına son iki startında galop niyetine iki kısa mesafe yarışı yaptırdı. Bunun meyvelerini aldıklarını da son 1200 metrelik işinde çıkardığı 28 // 1.08 // 1.12 çalışarak şeklindeki derecesiyle görebiliyoruz. Uzun mesafeye daha yatkın olan Vikonya bugün yeniden ideal şartlarda start alacak ve hem jokey tercihi hem de idmanlarındaki olumlu görüntüsüyle hedef yapmışa benziyor. Kuponlardaki yerini almalı.


FREEDOM FLIGHT: Maidenden uzun mesafede çıkan safkan orta ve uzun mesafe atı olduğunu o gün göstermişti. Son üçüncülüğüne baktığımızda 1200 metreye rağmen ne kadar iyi koştuğunu ve ne denli istekli olduğunu da görebiliyoruz. Yamak koşusunda Mertcan Çelik ile start alacak ve geçtiğimiz haftalarda bu apranti kardeşimizle ilgili olarak da bir tespitte bulunmuştum. İdmanlarında tatlı tutulan safkanın boş kilosunun avantajıyla şansının çok yüksek olduğunu düşünüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum. 

BEYAZ KULE: Safkan son beşinciliğinde düzlüğe kadar dolu kantarma gelmiş ve tam jokeyi kamçı gösterdiğinde tökezleyerek yarıştan kopmuştu. Sonuç hakkında net bir kestirimde bulunmak doğru olmasa da bence kazanacağı bir yarıştı. Bugün burada 49 gün arası bulunan Tumbulzele dışında çok sert bir rakip görünmemekle birlikte kısrağın forum durumu da çok iyi. Uygun grupta kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum. 


OBRADA: İstanbul'daki Açık 3 Preveze Koşusu ikinciliği bu grup için referans olan Obrada ilginç bir şekilde biraz geri planda tutuluyor. Bugün önde sert bir tempo olma ihtimali çok yüksek ve buradaki rakiplerinden Alpdağı, Phanta Rhei, Anzas ve Harunhan bir şekilde bu temponun içinde olmasını beklediğim safkanlar. Obrada ise bu grubun hemen arkasına yatarak düzlükte neyi var neyi yoksa ortaya koyacaktır. Son üç haftadır Erhan Yavuz'un bizzat ilgilenip çalıştırdığı safkanın buraya kusursuz hazırlandığını da görebiliyoruz. Birbirine denk isimlerin mücadelesi koşuyu sürprize açık hale getiriyor ve benim ilk tercihim Obrada. 

Sizlerin reklamlara göstermiş olduğu alakayla yayın hayatına devam eden sitemize katkıda bulunmak adına engelleyici uygulamalar kullanmayan ve bu kapsamda sitemizi destekleyen tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun. Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri

7.3.8.5.10 // 1
11 FREEDOM FLIGHT // 2.6.12
5 BEYAZ KULE BANKO
7.3.1.8 // 2.6
5.6.3
3.7.6 // 11.12

12.6 TL // 151.2 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.