03 Aralık Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri
NALKAPON BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Nerede kalmıştık yeğenim hatırlıyor musun? Yılan Dimitri, Sinsi Nikola bir de Tosun Darko'yu önümde diz çöktürmüş ayaklarıma kapanmalarını sağlamıştım, hatırladın mı? Sonra ne mi oldu yeğenim? Merakından çatladığını biliyorum. Dün ganyana gidip ''Dayım birkaç gündür ortalarda yok. Acaba bir şey mi oldu? Amerikalı Para Baronu Rotşiller ailesi yeniden kudurup ona kötü şeyler mi yaptı? Yoksa inzivaya mı çekildi?'' diye etrafındakilere sorduğun istihbaratı kulağıma geldi, haberin ola. Korkma yeğenim, Dayın ölmedi. İşini bitirmem gereken birkaç kişi vardı. Onların defterini dürdüm. Her ne kadar  her şeyden elimi eteğimi çekip evden kahveye, kahveden eve bir hayat sürmeyi seçmiş olsam da zaman zaman eski defterlerin yeniden açıldığı, düşmanlarımın pusuda beklediği, fırsatını bulunca hain planlarını hayata geçirdikleri söylentileri doğrudur.

Yeğenim, Sahte Kral Aleksandır'ı bitirmek için müthiş planım hazırdı. Etrafıma 40 yardakçıyı toplayıp bir gece ansızın şatoyu basacaktım. Sonra Sahte Kral Aleksandır'ı yatağından alıp köy meydanına önceden hazırlattığım çarmıha gerecektim. Günler günleri kovaladı, haftalar geçti. Sonunda kurduğum gizli teşkilat 40 yardakçıya ulaşmıştı. Makedonların ayva bayramı vardır yeğen. İşte tam o günü seçtim. Çünkü Sinsi Nikola bana iki hafta önce ''Nalko ayva bayramında şatodaki fedailerin çoğu köye inmesi, payduşka oynayıp dilberlerin gönlünü fethetmeye çalışması mümkün. Eğer o gün saldırıyı yaparsak, Sahte Kral Aleksandır'ın gardını hemen düşürebiliriz, haberin ola'' dedi. Her şey hazırdı yeğen. Bütün köylüyle beraber Nikola'nın dediği gibi fedailerin çoğu köy meydanında toplanmış ayva tatlısı yapıyor, payduşka oynuyordu. Bana katılan yeni yardakçılarım Tavuk Döner Andrea, Sarraf Doryan, Sütçü Ferdinand, Şef Julyen de gelmişti. Diğerlerini tam tanımıyordum, onları baş yardakçılarım getirmişti, ama bana sadık olduklarını üstün zekamla yaptığım birkaç testten sonra anlamıştım. 

Şatoyu kuşattık yeğen, şelale gibi yağmur başlamıştı. Gök gürültüsü, top sesi gibi ortalığı yıkıyordu. Şatonun ışıkları açıktı, ortalık sessizdi. Fedai sayısı azdı. İşimizin çok kolay olacağının farkındaydım ama temkinli olmam en beğendiğim özelliğimdir, bu böyle biline. O yüzden de planıma aynen uyulması emrini verdim. Önden ben gidip kapıdaki fedailerin işini sessizce bitirdikten sonra onlara haber verecektim. İçeri girenlerin görev dağılımı belliydi. Sahte Kral Aleksandır beni huzuruna çağırdığında kompiter gibi beynimi kullanarak şatonun bir krokisini kafamda çizip hafızama kaydetmiştim. 

Kapıdaki fedailere sinsice yaklaşıp yanımda getirdiğim kirişle ikisini de boğazladım yeğenim. Kapıdan içeri girdiğimde olması gereken yerlerde fedailer yoktu. Bu sessizlik tadımı kaçırmıştı ama artık geri dönemezdim. İşaretimle beraber herkes geldi ama Yılan Dimitri yoktu. İşte o anda beni neyin beklediğini anlamıştım yeğenim. Sahte Kral Aleksandır, Yılan Dimitri'den bütün bilgileri almıştı. Artık kendimi affetmem mümkün değildi ama etrafımdaki hiç kimse benim kadar zeki olmadığından bozuntuya vermedim. Baskın basanındır, diyerek yoluma devam ettim. Onlar da beni izledi. O gece ya Sahte Kral Aleksandır ya da ben gömülecektim. Gözümün karanlığı çevremdeki yardakçıları şaşırtıyordu.

Şatoya girdiğimizde hiç fedai yoktu yeğenim. Sahte Kral Aleksandır'ın odasının kapısını açtığımızda 100 fedai mızrağını bize doğrultmuş bekliyordu. Sahte Kral Aleksandır da topukları yağlamıştı. Her şey bitti, derken aslında yeni başlaması mümkündü. 

Yeğenim bugün ilk ayakta üstün altılı bilgimle bulduğum müthiş bankom Nizip Fırtınası geldiğinde koşa koşa ganyana gidip tam televizyonun karşısındaki yerini kap. Sonra da demli bir çay söyleyip yolda aldığın 200 gram tuzsuz çekirdeği çıkar. Ayak ayak üstüne attıktan sonra bir elinle çekirdek çitlerken diğer elinle çayını yudumla. Çevrene dolacak üç beş kişiye de ''Ne olsun birader, cebimde tutmuş altılı kuponu var. Yarışların bitmesini bekliyorum'' de. Bugün resital var yeğenim resital! Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

NALKAPON DAYI'NIN MAKEDONYA VE BULGARİSTAN ANILARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZNalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

11 NİZİP FIRTINASI BANKO
2.11.12.3.7.4.8.1
4.6.5.1.2.3
3 FIRTINA TOYNOK // 4
6.7.2.8.5
1.2.5.3.16.15.12.10

67.2 TL // 134.4 TL 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.