01 Aralık Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri
SERKAN YAŞAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Bugün İstanbul'da genişçe yorumlayacağım iki bankolu bir şablonum olacak. İnşallah Aralık ayına güzel bir başlangıç yapıp hedefe doğru yürürüz.

Son koşusuna tek dişi olarak katılıp 2200 metre sentetik pistte sonlarda iç kulvardan yaptığı ataklarla çok az farkla dördüncü olan Blane Girl bu defa Gökhan Kocakaya gibi bir jokeyle yarışacak. Kocakaya'nın böyle sprinter atlara ne kadar iyi bindiğini hepimiz biliyoruz. Bu defa dış kulvardan gelerek yarışı lehine çevirebilir. Ben yine de dişi atların koşusu olduğundan sürpriz arayacağım ve tüm atları yazacağım. Satış koşusunda ikinci olduğu Saadettin Boyraz'ın yeniden bindiği Altın Kafes, hatırlarsanız bu sene Red Rebel ve de Power Love'ın arkasından üçüncü olup Honey Rider , Goldiniadis, Rekor gibi atları geçmişti. İç pistteki 1200 metrelik 25 - 1.03 - 1.16 ve sentetikteki 600 metrede 23 - 35 rahat dereceli galopları da çok iyi. Ankara, Bursa ve İzmir'de çim pistte istikrarlı yarışlar yapan Analux daha önce sentetik pistte iki kere koşup başarısızlıkla dönmüş olsa da Bursa'daki son 1000 metrede 25 -1.03 rahat galobunu çok beğendim. Sert bir jokey olan Hışman Çizik'le hafif kilosunun da avantajını arkasına alıp kazanabilir. Ay başında fotoda üçüncü olduktan sonra biraz daha iyi atlar arasında beşincilikte kalan Gölalan'a da bu yılın göze batan aprantilerinden Burak Akçay'la şans tanınabilir. Takibimdeki atlardan biri olan Miss Tudor, sentetikte koştuğu tek yarışı tabelanın dibinde ve de yedinci bitirmişti. Bugün o da hafif kilosuyla koşuya ortak olabilir. 

Buradaki atlardan çok daha iyi olduğuna inandığım Gina Montana dört hafta dinlendirildi ve de çok nadir tercih ettiği ama böyle bir grubu daha önce geçtiği sentetik piste kayıt yaptırıldı. Ahmet Çelik atını iyi tanıyor. 1000 metrede 1.01, yine 1000 metrede 1.00 ve de 400 metrede 24 çok rahat şeklindeki son üç çalışması da çok hazır olduğunu gösteriyor. Uygun grubu geçeceğini düşündüğüm safkanı ilk banko olarak öneriyorum.

Ağır kilolarla daha iyi atları geçen Crimian Wind koştuğu yedi yarışta hiç tabeladan çıkmadı ve de dört kez kazandı. Safkana Hışman Çizik bir kere binmişti, onda da ikinci oldu ama ben hatalı bir biniş olduğunu düşünüyorum. Son birinciliğinden sonra Aracılar safkanı biraz dinlendirmişler ve de sadece bir tane o da kısa çalışma yaptırmışlar. Önde tam beklediği tempoyu bulacak olan safkanın bugün bir kere daha kazanmasını beklediğim safkanı ikinci banko olarak öneriyorum. 

Şahpazlı, Doludizgin, Zatışahane, Bahtışahane gibi atların anadan kardeşi olan Varlıklı nihayet çok uzun süredir beklediğimiz iyi yarışlarını yapmaya başladı. Tüm bu kardeşleri her mesafede koşabilen safkan Temizkaan'ı geçtikten sonra daha kötü safkanlara geçildi ama ben bunun bir strateji olduğunu düşünüyorum. Çünkü sene başında sahiplerinin koşmayı hedeflediği yarışlar olmalı ve de handikap puanı olarak çok yükselmek istemiyor olabilirler. Bugün eğer kazanmak için koşarsa, 1200 metrelik 1.25 hafif çalışarak ve 600 metrelik 26 - 41 rahat çalışmalarını yarışa yansıtarak bu rakiplerini rahat bir şekilde geçmesini bekliyorum. 

Mahmut Sav şu aralar yarış kazanmasını beklediğim bir jokey ve de bu yarışta hazırlayıp getirdiği Tumbul Şen'e binecek. Ana - baba bir kardeşi Amazonik İstanbul'da ikinci olduğu grup yarışta dopingli çıkınca bir sene ceza almıştı. Geri döndüğünde sadece bir yarış kazanabildi ve de yarış hayatı uzun sürmedi. Onun öncesinde taylığı çok iyi geçmişti. Kocaeli'de ıslak pistte birlikte yaptıkları 27.5 - 56.9 rahat galobu da bence yeterli. Daha önce Gökhan Kocakaya'nın altı kere bindiği ve de sürekli tabelada gezinen Buğrahan da maidenden çıkmaya yakın olan taylardan biri. O da sürekli olarak iç pistte kısa işler yapan bir at. Start verilir verilmez liderliği alıp yüksek tempolarda götürdüğü koşunun sonlarında teklemesine rağmen üçüncülüğü bırakmayan Cihanım da bugün yine aynı yarışı yapıp bitirmeye çalışacaktır. Son günlerde Kayalar Doğu, Batı demeden her ilde yarış kazanmaya başladılar. Ayabakan'ın bir tayı olan Karadağlı da son koşusunu burunla kaybetmişti. Bu yarış için iç pistte çok da sıkılmadan hazırlık yapmış. Formda jokey Gökhan Gökçe'yle o da değerlendirilebilir. Bana bu yılın en dikkat çekici jokeyi kim? diye sorsalar cevabım doğrudan Tolga Yıldız olur. Bence 2019 yılında daha fazla şans bulacak. Mağrurkız'a uzun zamandır Zülfikar Karabulut biniyordu fakat bugün Tolga Yıldız binmiş ve grupta en istikrarlı şekilde çalışma yapan at olduğu söylenebilir. Birbirine denk atlar arasında koşulacak yarışın sürprizini de Rönesans'tan bekliyorum. Kaizbertlerin ne zaman nasıl koşacağı bilinmiyor ve de Burak Averbak yine sürprizlere başladı. 

Son ayakta ilk atım Çılgınmürdas olacak. Henüz çok fazla yarış koşmamış olsa da yarışlarında bana yeterli derecede güven verdi. Kasım ayının başından beri de çalışmalarına düzenli olarak devam ediyor ve de 1000 metreyi 1.10 içinde yaptığı iyi derecelere sahip. Nevzat Avcı da zaman zaman İstanbul'a gelip sürprizler yapmayı seven bir jokey. İkinci at olarak üçüncü olduğu koşuda jokeyinin çok da sıkmadan üçüncülüğü kaptığı, iyi orjinli Camgöz var. O da 800 metrelik  son çalışmasındaki 27 - 55 rahat işiyle formda olduğunu gösteriyor. Gökhan Kocakaya bugün en az bir yarış kazanmasını beklediğim bir jokey; çünkü hep şanslı atlara biniyor. Burada bindiği İlknaz ise Karaçizmeliler'in bir atı ve geçtiğimiz günlerde yine bu ekürinin bir başka atıyla kazanmıştı. 62 kilo altında 600 metrelik 27 - 41 rahat galobu da bize olumlu şeyler söylüyor. Kurtellerin bir atı olan Yerebakan İstanbul'daki son koşusunda Furkan Karakurt'la 14 ganyana kazanmıştı ama bu defa kaliteli bir jokey olan Ahmet Çelik binmiş. Bursa'da hazırlanan safkan her piste uyumlu görünüyor. Büyükaşk en son olarak Tolga Yıldız'la kazanmış, onun arkasından Yerebakan'a geçilmiş ve de sonrasında çim pistte altıncı olmuştu. Bu yarış için bir tane uzun galop da yapmış. Dengi atlar arasında şanslılardan biri. Hatırlarsanız bu sezon size çok büyük sürpriz yapan Nizip Fırtınası'nı iki atta vermiştim. İşte onun anadan kardeşi durumundaki Nizipli Kız'ın da artık zamanının geldiğine inanıyorum. Bugün yarın o da sürprize imza atacak gibi duruyor. Bugünden itibaren gözümüz üstünde olsun.

Reklamların site için önemini kavrayarak engelleyici uygulamalar kullanmayan ve emeğe saygı çerçevesinde her gün bize destek vermekten imtina etmeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol olsun.Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1.3.7.2.10 // 9.4.8.5.6
2 GINA MONTANA BANKO
3 CRIMIAN WIND BANKO
4.2.3 // 5.1
6.1.2.3.8.5
6.3.7.2.5.13

37.8 TL // 126 TL 
1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.