Velat Demir ve Halis Karataş'ın Son Durumu
Bugün Adana Yeşiloba Hipodromu'nda gerçekleştirilen KISA VADE 9 UMUTBEY Koşusu'nda Ateşbibi isimli safkana binen şampiyon jokey Halis Karataş ve Cibekoğlu isimli safkana binen başarılı binici Velat Demir meydana gelen üzücü kazada yaralandılar. 

Koşunun son virajına gelindiğinde Halis Karataş, Ateşbibi ile öne hamle yapmak isterken Remilikız - Dede Seydo ikilisinin arasında kaldı ve bir anda tökezleyerek devrildi. Ardından yarışı son sırada takip eden Cibekoğlu da Ateşbibi'ye takılarak yıkıldı. Yaşanan hadise sonrası sağlık ekipleri olay yerinde hemen müdahalede bulundu. İlerleyen saatlerde ise Türkiye Jokey Kulübü aşağıdaki açıklamayı yaparak tedirgin bekleyişi süren yarış severlerin için ferahlattı.
TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ'NDEN JOKEYLERİMİZİN DURUMUNA İLİŞKİN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

Göğüs ağrısı sebebiyle hastaneye sevk edilen Halis Karataş’ın, yapılan kontroller sonucu herhangi bir kırığı veya ciddi sağlık problemi olmadığı anlaşılmış, yalnızca dudağında meydana gelen yaralanmaya müdahale edilmiştir. Bu akşam gözlem amaçlı hastanede kalacak olan başarılı jokey, bir sorunla karşılaşılmaması halinde yarın taburcu edilecektir.
İlk anda bir şikâyeti olmadığı için hastaneye sevk edilmeyen jokey Velat Demir’in ise sağ gözünde şişme meydana gelmiş, kendisi de bu sebeple hastaneye sevk edilmiştir.
Jokeylerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.