30 Kasım Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

SERKAN YAŞAR KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ 

Dünkü İzmir tahminlerim bu zamana kadar ki en kötü paylaşımımdı diyebilirim. Ne kadar emek vermiş olsam da yaptığım tercihler çok yanlış çıktı ve başarısız oldum. Herhangi bir bahanenin arkasına saklanmayacağım. Hatamı telafi edeceğimi düşünüyorum. Herkesten özür diliyorum. 


Nalan Sultan gibi süratli bir atın anadan kardeşi olan Batman ilk koşusunda çok kötü koşmuş olsa da bu defa 62 kilo altında 800 metre sentetik pistte yaptığı 23 - 47 şeklinde bir galobu var ve de Mehmet Kaya'nın binmiş olması benim için önemli. İlk ayak bence zor bir yarış, umarım Mehmet Kaya, Görkem ve de Lady Aliye'deki hatalarını tekrarlamaz. Kocaeli kumunda daha iyi koşacağını düşündüğüm safkan favorim olacak. King Of Fire ve ekürilerden Torcularis son yarışlarında kafa boyun girmişlerdi. King Of Fire Bursa'da 58 kilo altında yaptığı 800 metrelik 24 - 49 rahat şeklindeki çalışmasında formunu daha da ileriye taşıdığını gösteriyor. İlk ayakta bu üç atı küçük kuponlara yazabiliriz. 

İkinci ayakta favorim yaptığı sürprizden sonra kötü bir yarış koşan Fıratın Öfkesi olacak. Kumda çime göre daha iyi koşan safkan bu yıl Şubat ayında aprantisi Halil Kaplan'la ikisi Kocaeli ve de biri Bursa'da kum pistte üç yarış kazanmıştı. Zaten çalışmaları kumda olan ve de çok iyi neticeler alan safkanın çimde iyi koşmasını beklemiyordum. Kazandığı yarış herkes gibi bana da sürpriz oldu. Bursa'daki son galobunda 600 metrede 26.9 - 40.9 rahat derece yapan safkanın son çim yarışı ölçüye alınmamalı. Erenbilge'ye neredeyse bir yıl sonra ilk kez bir jokey biniyor. Üstelik Mahmut Sav son çalışmasını da yaptırmış. Zaten sürekli olarak tabelda gezinen safkan bugünkü bu grupta şanssızlığını kırabilecek durumda. Burada aprantiden vazgeçilen diğer at ise Kılıçsoy. Gençtaha'nın arkasından ikinci olduğu gün dikkatimi çeken safkanın son dördüncülüğü de çok yakın aralarla Bursa'daki 800 metrelik 26 - 57 rahat galobunu da beğendim. Ağır kiloyla koşacak olsa da 54 ganyanla kazandığında binen Çetin Taş'la koşacak olan ve de hazırlıklarını düzenli yapan Zeus bu ayak için bana göre yeterli.

Üçüncü ayaktan sürpriz çıkma olasılığı fazla ama Thor'un arkasından üçüncülüğünde beğenip notlarımın arasına aldığım Uçanbilgin bir adet uzun çalışma yaptığı aprantisi Doğukan Sav'la koşacak. Daha önce ikili Reşitbey ile Canyoldaş'a fotoda kaybetmişlerdi. Bugün birincilik yapmaları beni şaşırtmayacak. Zaten bu yarışın her sonuca açık olduğunu da düşünüyorum. Bu ayaktaki değerlendirdiğim diğer safkanlar hakkında uzunca yorum yazmayacağım çünkü Uçanbilgin kazanamazsa hepsinin de şansını eşit görüyorum.  

Mesafenin kısalığı biraz düşündürse de kalitesiyle Behramkale ilk at olarak yazılmalı.  Kocaeli'de yaptığı çalışmalar 1000 metrede 24 - 1.03 - 1.16 ve 800 metrede 24 - 50 rahat, bu yarışın tam hedef yapıldığını belli ediyor. Behramkale daha önce Kocaeli'de üç kere koşup birini kazandı ve de aynı mesafede beşinci olduğu günkü grup bu atlardan çok daha iyiydi. Bugün, dediğim gibi, kalitesiyle ilk planda. Captain Steel kazandığında üçüncü olsa da idmanlarında beğendiğim Dark Boy ilk rakip olarak yazılabilir. Bugün 300 metre daha uzun mesafede yine hızlı gidecek yarışta Captain Steel yakaladığı formuyla mutlaka eklenmeli.  Rasim Kaptan bir önceki yarışında neredeyse aynı grupta içerilerde kalınca istediği gibi gelememiş ve de önde mücadeleye giren atların birbirini sürüklemesiyle şansını yitirmişti ama yine de çok fark yemedi. Bugünkü kilo avantajıyla sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. Son olarak bu yarıştaki iyi atlardan bir diğeri olan Right Or Wrong tempo yarışlarını seviyor olmasıyla yazılabilir.

Beşinci ayakta tek yazılabilecek bir tay var. King Winner ilk yarışında 1.05 ganyanla ve de %47 AGF oranıyla koşmuştu. O gün ''Bu atın neyi var?'' diyerek açıp incelemiştim. Babası zaten Kaneko olan bu atın annesi İpek Ay; Asafhan, İpeksu, İpekkız, Güngörbaba gibi atlarla anadan kardeşti. Bu bilgilerle o günkü ganyanı bendeki yerini bulmuştu. Mehmet Kaya da çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de kapana kısılır misali iki defa iyi yarış yaptığı bu safkanı bugün maidenden çıkarabilir. Küçük kuponların ikinci teki olabilir. 

Bugünkü bankom yine son ayakta olacak. Son yarışında Reach The Top, Ashraqa ve de Gölalan'la kafa boyun fotoya girip dördüncü olan Shanghais Girl'ün zaten son üç yarışındaki durumu çok iyiydi. O gün viraja çok rahat çıktı ama rakipleri ondan daha hazırdı. Şimdiye dek kazandığı iki yarış da Kocaeli'de olan safkanın İstanbul iç pistindeki 1000 metrelik 23 - 1.02 rahat çalışması da bizlere yakaladığı formun aynen devam ettiğini göstermesi açısından önemli. Üç yarıştır binen ve de çok uyumlu olan jokeyi Metin Hamedi de tam 1 aydır yarış kazanamıyor. Böyle bir fırsatı tepmeyeceğine inanıyor ve banko olarak öneriyorum. 

Her zamanki hatırlatmamızı yineleyeceğim. Bildiğiniz üzere size sunulan reklamlar gösterilmezse Sihirli Kantarma'nın yayın hayatına devam etmesi çok zor. Çünkü reklam tıklamalarından elde edilen gelirler tüm bu hizmetlerin sunulmasını sağlıyor.  Bu bağlamda bizleri desteklemek adına yapmanız gereken tek şey reklam engelleyici uygulamalar kullanmamak. Teşekkür ediyorum. Şansınız bol olsun. 


Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

ÇATI KUPONU

2.5.
2.5.11.
4 UÇANBİLGİN 
1.2.4.7.3
3 KING WINNER
4 SHANGHAİS GİRL

4.2 TL

NORMAL KUPON

2.5.1 
2.5.11.1 
4.1.8.6.5.2
1.2.4.7.3
3 KING WINNER
4 SHANGHAİS GİRL

25.2 TL 

GENİŞ KUPON

2.5.1.9
2.5.11.1 
4.1.8.6.5.2
1.2.4.7.3
3.4.7.8
4 SHANGHAİS GİRL BANKO

134.4 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.