28 Kasım Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri
SERKAN YAŞAR BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Değişen site politikaları gereği bugün Bursa'da yorumlarımı geniş olarak paylaşacağım ve bundan sonraki süreçte de her ayakta yazdığımı ve de en önde tuttuğum atlar hakkındaki düşüncelerimi paylaşmaya gayret edeceğim. İmkanlara ilave olarak zaman faktörünü de göz önünde bulundurarak ilerleyen süreçte de bu şekilde analizler yapmaya gayret edeceğim. 

1. AYAK: Salamis kazandığı gün pistin durumundan olumsuz etkilenen Körebe tâ ki en dışa açılana dek çok etkili koşamamıştı ama oraya çıkınca istediği sprinti attı ve de ikinci oldu. Bugünkü grup biraz daha zayıf olduğundan yakaladığı bu formla ilk sıradan yazacağım. İkinci olarak ise Empire Son'a değineceğim. Bir buçuk yıl ara verdikten sonra hiç düşündüğüm gibi koşular yapamayan ve de ara sıra iyi mücadele etse de sonrasında yine hayal kırıklığına uğratan safkanın son ikinci olduğu yarışı çok beğendim. O gün ilk metrelerde liderliği almış ama arkasından gelen Falez buna müsaade etmeyince ikincilikte gitmeyi tercih etmişti. Yarış da bu şekilde başladığı gibi bitmişti. Bugünkü yarışa çok ciddi hazırlıkları bulunuyor ve de Mustafa Çiçek gibi başarılı bir jokey biniyor. Körebe'yle birlikte ayrım yapılmadan kuponlara yazılması gerekiyor. 

2. AYAK: Son koşusunda start verilir verilmez liderliği alıp son ana kadar mücadele eden Baba Mutlu aprantisi Çetin Taş'ın sürekli çalıştırdığı bir at ve çok da iyi anlaşıyorlar. Bugün de orta kulvardan çıkacak ve oradan hemen önlere doldurup liderliği alacaktır. Ben yine son metrelere dek kazanmak için elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Yine en son ikinciliğinde beğendiğim Balamirefe, İstanbul'dan gelip burada bir yarış koşarak pisti tanıyan ve bu defa jokeyi Onur Öztürk'le iki çalışma yapıp 1000 metrede ve ıslak pistti 27 - 1.10 rahat yapan Behiçefe bu ayaktaki ön planda tuttuğum atlar. 

3. AYAK: Bugünkü yarış çok hızlı gidecek; önde belki Win For Me olacak ama kesinlikle Yılmazhan, Drummer, Gözüm Kaldı üçlüsünü göreceğiz. Yani en az üç en çok da dört at ön planda giderek koşuya tempo verecek, ki bu da hızlı bir tempo demek oluyor. O halde bu ayakta biz de Wind Runner, Forever Here, Baba Dino ve de Yıldızhan Star'ı ayrım yapmadan muhakkak yazmalıyız. Bekleyeceğini sanmıyorum ama öyle yaparsa Drummer da bu atlara katılacaktır. 

4. AYAK: Mandelino'yla anadan kardeş olup gruptaki en istikrarlı sonuçları alan at durumundaki Oğlum Batuhan bir de eküri avantajına sahip olmasıyla bende ilk şansı alan at olacak. Mustafa Çiçek daha önce bir kere bindiği safkanı bugün daha iyi tanıyor. Ayrıca ekürisi Beach Life da en az onun kadar iyi duruma geldi.  Geçen hafta Akyazılı Hakan'ın kazandığı yarışta son metrelerde çok iyi sprint atan Yıldırımhan ile Bavi Reş'in anadan kardeşi olan Single Car da kazandıktan sonra hep kısa vadeli yarışlarda göründü ve de bir müddet ara verip bu yarışa bir uzun bir de kısa olan iki çalışmayla hazırlandı. Nedense bugün Halil Altın'ın bir yarış alabileceğini düşünüyorum ve her yerde de şans veriyorum. Son olarak da son yarışını dikkate almadığım ve de Gaunos'la anadan kardeş olmasından sebep kumda başarı beklediğim İtibarlı ile bu ayağı geçeceğim.

5. AYAK: Kısa vadeli 6 koşuda Kaptan Evo, Eseralp, Kışlalı, Tuğalp, Erbabam, Ağapersen gibi atları geçen Günışığı'na fotoda kaybeden Aldemir, eğer o gün tesadüfi bir yarış yapmadıysa bugün rakiplerini geçecektir. Alternatif tek olarak yazacağım. İstanbul'da Aksakal'a burunla geçilen Taşralı ise 600 metredeki 26 - 41 galobunda formunun sürdüğünü belli etmesiyle bugün tek rakip olarak gördüğüm safkan.

6. AYAK: Günü banko ile kapatmak istiyorum. Bu yarışına ağır kilolar altında ve de 1000 metrede 27-1.11-1.27 rahat şeklinde bir uzun çalışmayla katılacak olan Hanım Sultan son iki yarışında sırasıyla %0 ve %2 AGF oranlarıyla ekürisi Efe Yürek'e fedailik yaparak koştu. Bugün ise kendisi için piste çıkacak olup grubun da bu mesafedeki en iyi derecelerinden birine sahip. Ayrıca rakiplerinin tümü de kendisi gibi dişi. Özellikle son ikinciliğinde çok formda olduğunu belli eden Hanım Sultan'ın bugün tam mesafesinde, çıktığı gibi bitireceğine inanıyorum, bankomdur.

EDİTÖR: Sihirli Kantarma iki yıldır siz değerli yarış sever dostlarına ücretsiz tahmin ve içerik sunumu yapıyor. Bugün siteye gelen birkaç yorumdan ötürü yineleme gereği duyduk: Sitemiz reklam tıklamalarından elde edilen gelir sistemi üzerine kuruludur ve hiçbir surette ücretli yayına geçmeyecektir. Tek ricamız reklam engelleyici uygulamalar kullanmamanız. Duyarlı davrananlara teşekkür ediyoruz. Şansınız bol olsun.
Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

5.6 // 12.3.9
2.3.4.7.6.1.11.8.9.10
6.8.4.2.5
2.4.8.7
9 ALDEMİR // 2
5 HANIM SULTAN BANKO

21 TL //  140 TL


1 yorum:

 1. ISTANBUL ALTILISI
  1.AYAK : 9-5-7-1-3
  2.AYAK : 10-1-3-5-2-4
  3.AYAK : 2-4
  4.AYAK : 1-3-2-6
  5.AYAK : 3 (BANKO)
  6.AYAK : 13-15-2-9-4

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.