29 Kasım Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri
SERKAN YAŞAR İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Dün Bursa'da bankom Hanım Sultan tam da yorum da anlattığım gibi kazanırken, tek olarak önerdiğim Aldemir yarıştan çıkartıldı ama ona tek rakip olarak gördüğüm Taşralı kazanınca kupon da iki misli oldu. Gel gelelim ilk ayakta koşunun favorisi Wounded'i yazmadığım için bütün emeklerim ziyan oldu. Yine de 21 TLlik küçük şablonumdan faydalanıp yakalayanlar olduğunu görmek beni mutlu etti. İzmir'de yarışlar kuma alınabilir çünkü dün başlayan ve halen de devam eden bir yağmur var. Ben şablonumu kum ağırlıklı oluşturmaya gayret edeceğim. 

İlk ayakta çok at yazmamın sebebi yarışların kuma alınma ihtimalinin olmasıdır. Ben burada ilk at olarak Görkem'i yazacağım. Çalışmalarını ağır kilolarla yürütüyor ve son yarışında birincilik alsaydı, kazancından ötürü bugünkü bu koşuda koşması mümkün değildi. Kısa vadeli koşuda iyi grupta yaptığı ikincilikle dikkat çeken Prenses Sabrina da bu koşuda jokeyi Mustafa Çiçek'in tercihiyle ön sıralardan yazılabilir. Barış Kurdu'nun kendi hazırlayıp ilk defa bindiği Big Farrier, kum pistte üst üste üç defa kazanan Angeletta, ikide iki yapıp yine kumda son koşusunu kazanan Reflex, Özcan Yıldırım'lı Galvatron, kumda şansı az dense de son ikinci olduğu koşuda aksini ispatlayan Dedemir ve de ağır kilolu olsa da iyi bir at olan Bonanza henüz yarış karakterlerini tam olarak çözemediğimiz atların bir araya geldiği yarışta kuponlara yazılması gereken safkanlar.

Son startında Celaliye'ye foto finişte hakim olup geçen Saraybosna bugün de ilk atım olacak. Çünkü çok iyi bir form yakaladı ve de bunun meyvelerini bir bir topluyor. O gün Gökhan Kocakaya çok akıllı binerek viraj dönülür dönülmez yarışı çalmıştı ama kazanmasında Celaliye'nin biraz dış bariyere açılmasının da faydası olmuştu. Bugün artık nasıl geçebileceğini biliyor ve daha farklı bir biniş tarzı olacaktır diye düşünüyorum. Elbette kalitesiyle Celaliye ilk rakip olarak önereceğim at. Daha evvel Gökhan Gökçe'yle yarış kazanmışlığı da var. Yarışı daha bir hafta evvel karşılaşmış bu iki safkanın rövanşı gibi görsem de hafif kilolu atlar arasından da tercihlerim olacak. Üst üste kazandığı yarışların arkasından kısada üçüncü olan Demirden yeniden 1600 metreye çıkan yarışta hafif kilosuyla bu ikiliye zor anlar yaşatabilecek safkandır. Özcan Yıldırım'la İstanbul'da bir alt grubu geçmiş olsa da iyi orjini ve güzel formuyla Bütünay da kuponlara yazılması gereken bir at. 

King Dadaş'la anadan kardeş olan Miss Dadaş için mesafenin biraz kısa olduğunu düşünüyor olsam da hem 1000 metredeki 1.03 galobu hem de kilosunun uygunluğuyla yazılmalıdır. Sürekli olarak kısa vadeli yarışlarda görmeye alıştığımız Lady Adile ve Shebeen isimli taylar bu yarışın ağır topları diyebiliriz. Fakat dediğim gibi ben Miss Dadaş'ı orjini ve kilosunu göz önüne alarak favori öneriyorum. Bence bu üç atla rahat bir koşu izlenilebilir. 

Benim bugünkü bankom Lexington Fire olacak. Bana uğur getirdiğine inandığım bir at çünkü en son büyük ikramiyemi onu banko verdiğim İstanbul yarışlarında 12.218 TL olarak sizlerle beraber kazanmıştım. Lexington Fire son koşusunda artık iyi gruplarla yeniden kapışabilecek durumda olduğunu gösterdi ve de o gün Cooger çok az farkla kazanırken Kinowa'yla beraber ikincilik için fotoya girdi. Bugün Gökhan Kocakaya binmemiş ama dediğim gibi artık safkan daha iyi gruplarla yarışacak ve Gökhan Kocakaya o tip koşularda Cooger'a biniyor. Haliyle sahipleri de bir jokeyle devam etmek isteyecekler. Bu yüzden yeniden Kadir Tokaçoğlu'nun bindirildiğini düşünüyorum. Çok da uzatmadan bağlamam gerekirse; çok iyi bir duruma ulaşan safkanın bugün yeniden kazanacağına inancım tam, bankomdur. 

Bu yarışta Kaizbert'in bir atını görünce açıp incelemek istedim ve annesinin Eşrefbey'le anadan kardeş olduğunu gördüm. Hem de sentetik kumda üç yarış kazanmış. Çetin Ok da İzmir'in  sürpriz yapmayı en çok seven jokeylerinden biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden yarış öncesinde bir uzun bir de kısa şeklinde iki çalışma yapan İt May Rain'i pist ne olursa olsun favori olarak yazacağım. Yine Yurttay ve de Khaan'la anadan kardeş olan Cemalbaba son yarışında ikinci olurken bu ayakta koşan bazı rakiplerini de geçmişti. Daha önceki yarışlarında tabela bile yapamayan safkanın bir anda ikinci olması bize gösteriyor ki bir sorunu vardı ve halledildi. Eğer burası kum piste çevrilirse önereceğim at sürpriz olacak. Ünlüoğlu'nun anadan kardeşi olan Çivrilli çim pistte hiç koşmadı ve de kum piste daha uygun bir orjini olduğunu söyleyebilirim. Bugün Kara Elif'te bir ayrıcalıklı durum göremedim ama Akın Sözen gibi bir jokey bu tip atlara boş yere binmiyor. Sırf bu sebepten bile bir çarpı atılır diye düşünüyorum. 

Son yarışında tam 10 boy startta oturmasına karşın çok iyi bir dördüncülük yaptığını söyleyebileceğimiz Can Hümeyra bu defa Mustafa Çiçek'le koşacak. O günkü grubu bugünkü rakipleriyle kıyasladığımızda ise neredeyse denk olduğunu söyleyebiliriz. Bir önceki koşusunda az bir farkla ikinci olduğunda da gerisinde kalan rakibiyle arasında 8-9 boy vardı. Formu çok iyi ve bence sahipleri de kazanmanın peşinde. Çok iyi orjini olan ve son koşusunu kazanan Canımbabam da bu ayakta ön planda tutulabilecek atların başında geliyor. Bu yarış için yaptığı 800 metrelik galobundaki 26 - 55 rahat derecesini de çok beğendim. Bu formuyla iddialı olacaktır. Akın Sözen'le starttan çıktığı gibi hem de galop yapar gibi uzak farkla kazanan Akkuş Kralı da formu çok iyi olan atlar arasında ve grubun da önde gelen safkanların içinde. 


Değerli büyüklerim, sevgili küçüklerim biz elimizden gelen gayreti gösteriyor ve sizlere ücretsiz olarak bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. Sizlerden tek beklentimiz duyarlı davranarak reklam engelleyici uygulamalar kullanmamanız. Çünkü sitemizin reklam tıklamalarından gelen gelir dışında ayakta durmasını sağlayacak bir şey yok. Teşekkür ediyorum, şansınız bol olsun.Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

2.7.10.5.3.9.6.1
3.5.8.9
5.1.2
1 LEXINGTON FIRE BANKO
5.2.3.6 // 1
3.2.4 // 1.10

80.64 TL // 147 TL Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.