26 Kasım Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri


NALKAPON BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş İzmir kurgum beşte kaldı yeğenim ama bazı kesimler beşinci ayakta ilk iki sıradan verdiğim Günışığı Kaptan Evo ikilisinden ceplerini şişirip 190 gayme indirdiler. Şovlarım devam edecek ama önce sana hakkımdaki gizli bilgileri vermeye devam etmem mümkün. 

Yeğenim Bulgaristan'dan Makedonya'ya Palanka tarafından girdim. Amacım oradaki işlerimi bitirip Sırbistan'a hızlıca geçmekti. Gece geç saatlerde sınıra ulaştım. Böyle durumlardaki sinsiliğim ve kendimi gizlemekteki ustalığım en çok dikkat çeken yönümdür. Sınıra geldiğimde orada mayın tarlaları olduğunu artık biliyordum ama bu defa arkamda ihtiyar yoktu. Kendi bilek gücümle bu sorunu aşmam söz konusuydu. Birden aklıma o güne kadar hiç kimsenin düşünmediği bir şey geldi; Madem ki mayınların üstüne basarak geçemiyordum, o zaman altından tünel kazıp geçmem mümkündü. Bunu düşündükten sonra iki elimi belime koyup kendimi takdir ettim. Üstün zekama bazen ben bile hakim olamıyorum.

Planımı yaptıktan sonra ihtiyaçlarımı bir kompiterden daha kuvvetli hafızama tek tek kazıdım. Bütün bu işi yapmak için bir kazmaya bir de küreğe ihtiyacım vardı. Tünelim çökmesin diye de müthiş mimarlık becerilerimi harekete geçirip kazıklar dikmeye karar vermiştim. Ama Afrikalı kabileler gibi yaşıyordum yeğenim; etrafımda alet edevat yoktu. Gecenin karanlığında çakal gürültüleriyle, tepemde uçuşan kuzgunların sesleri birbiriyle dans ediyordu. Üstelik peşimde bir aslan sürüsü olduğunu, ben güçsüz düştüğümde saldırmak için pusuya yattıklarını da biliyordum. 

Önce karnımı doyurmaya karar verdim. Yolda topladığım armut, elma, ayva, portakal, incir, kivi, domates, salatalık, kuş üzümüyle fındık, fıstık, leblebiyi çıkardım. Her ne kadar gücüm yerinde olsa da, vurduğumu devirsem de içine demir konulmuş bir çimento kadar sert olan pazularımın et, tavuk, balık yememem halinde balon gibi sönüp pamuk gibi yumuşayacağı söylentileri doğrudur. 

Yeğenim ilk iş olarak 8 km geride gördüğüm bir gölete hızlı koşma kabiliyetimi kullanarak 6 dakika 45 saniyede ulaştım. Zifiri karanlıkta alabalıkların beni göremeyeceğini biliyordum. Suya sessizce girdim. Gece görüşüm çok iyi olduğundan hemen dalıp bir kayalık buldum. Onların kayaların altında kurnazca gizlenip sabahladıklarını biliyordum. Sağ elimi şimşek gibi sokup irice bir tanesini sudan çıkardıktan sonra hemen bir sol kroşe indirip bayılttım. Onları yakalayınca bayıltmazsan, elinden bir sabun gibi kayıp gitmeleri mümkün. 

Dönerken bir domuz ailesi görüp durdum yeğenim. Açgözlü olmadığımdan en ufağını gözüme kestirdim. Sen domuz yemenin günah olduğunu söylesen de hafızlık yeteneğimi bir kompiter gibi çalışan beynimin süzgecinden geçirip aslında çok zorda kaldığında doyacak kadar yemenin mekruh olduğunu hatırladım. Yerden aldığım 25 kiloluk bir kayayı mancınık gibi kullanabildiğim kollarımın arasından tam isabetle enik domuzun kafasına indirmemle yere serilmesi bir oldu. Artık tek ihtiyacım bir tavuk etiydi yeğen ama olduğum yerde onu bulmam da mümkün değildi. Karargahıma geri döndüğümde tepemde uçuşan kuzgunları görüp bir plan daha yaptım. Enik domuzun kanını üstüme sürüp ölü numarası yaptıktan sonra onlardan birini avlayacaktım. Numaramı yediler yeğen. Üstüme üşüşür üşümez bir kuzgunu boğazından tutup boynunu kırdım. Artık her şey hazırdı.

Ziyafetimi yapar yapmaz ucu sivri bir kayadan kazma, ayıkladığım enik domuzun leğen kemiğinden de kürek yapıp kazıya başladım. 3 saat sonunda 45 metrelik tünel kazmıştım. Son 15 metreye geçmeden önce kendimi mükafatlandırıp meyvelerimden yedim. Hepi topu 5 saat sonra tüneli bitirmiştim. Kafamı kazdığım çukurdan çıkardığımda gözüme bir ışık kümesi çarptı yeğenim. Kör olacağımı sandım ama aklıma inzibatların beni yakaladığı düşüncesi düştü. Bir plan daha yapıp yerden yükseğe zıplama yeteneğimi kullanmaya karar verdim. Böylece 15 metre yukarı fırlayıp yere düşer düşmez daha onlar şaşkınlığını atmadan topukları yağlayabilmem söz konusuydu. Tam 15 metreye çıktığımda aşağıdaki ışığın ihtiyarın limuzininden geldiğini gördüm ama üstün zekam benden hızlı çalışıyordu. Bir kere kafama kaçmayı koymuştum. Düştüğümde alacağım hızla 15 km durmadan koşmam gerekiyordu. Öyle de yaptım. Hemen limuzine binip peşime takıldı. Sonra hedefime varıp durunca o da frene bastı.

Yanıma geldiğinde bana sarıldı. Ne kadar mükemmel olduğumu söyledi.  Ona dönüp tek bir şey söyledim: Mükemmelliğimin tartışılması hoşuma gitmiyor. Sonra da ''Celallenme Nalko'' deyip yere bir halı sererek üstüne oturmamı söyledi. Dediğini aynen yaptım. O da ne yeğenim; halı birden uçak gibi havalandı. O anda üstün zekamla bana bir uçan halı verdiğini anlamış olmam mümkün. İhtiyar cebinden sigarasını çıkarıp içinden bir dal çekti, çakmağıyla yakıp derin bir nefes aldı. Bana dönüp şunları söyledi: Bob Marley dinler misin Nalko? Dinlersin tabi. Senin müzik bilginin müthiş olduğunu biliyorum. Ne demiş o? Tesadüfün bir başlangıç olması, finali senin oynaman, perdeyi kaderin kapatması söz konusu. Çıktığın bu yolculuk senin kaderindi Nalko ama unutma nereye gidersen git geçmişin seni takip edecek. Her ne kadar bir tazı gibi hızlı koşsan da geçmişinden kaçamayacağın söylentileri doğrudur. Geçmişini, atalarını sen seçmedin ama geleceğini sen belirleyebilirsin. Bazen senin gibi güçlü, kuvvetli düşmanların olması mümkün ama asla pes etme'' Sonra halı birden yayından fırlamış ok gibi ilerlemeye başladı. Nereye gittiğimi bilmiyordum yeğenim. Bir ara halının üstünde uyumuşum. Gözlerimi açtığımda gün ışıyordu, horoz sesleri, köpek havlamaları birbirine karışıyordu. Kafamı kaldırıp baktığımda bir tabela gördüm. Gavurca bir şeyler yazıyordu. Hemen müthiş gavurcamla çevirisini yaptım: Aleksandır'ın Krallığı'na Hoşgeldiniz

Yeğenim acele etme. Hızlı koşan atın bokunun seyrek düşmesi mümkün. Sen tıklamanı yap, yarını bekle. Her şeyi tam tamına öğrenmek için de sabırsızlanmaya devam et. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri 

7.1.12.4.3
6.5.8.9.3.4.10.12.2.7.1.13
8.1.2
5.3
5 SHUARRY BANKO
12.10.13.3.11.4

151.2 TL 
2 yorum:

  1. Bütün editörler müthiş ve cok samimi evimde hissediyorum

    YanıtlaSil
  2. Emeğine sağlık bol şanslar.dün kıl payı kaçtı altılı,2 oldu kazansaydı çok güzel ikramiye vericekti,beşlide yıktım ancak altılıda tek biraktım beşte kadım genede beşliden oyun pramızı çıkardık.tebrikler Nalko..

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.