25 Kasım Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri


SERKAN YAŞAR ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


MAHREM: Son zamanlarda uzun mesafelerde görsek de Adana'da Eylül ayında tam bu mesafede ve de bugünkü rakiplerine çok yakın durumdaki atları geçen Mahrem akabinde de uzunda Taşkır, Hünkaroğlu gibi erkek rakipleri geçti. Üçüncü olduğu son yarışında buradaki atlardan Starbir'e geçilmiş olmasına rağmen onun bir taktik koşusu olduğuna inanıyorum. Çünkü kazansaydı, şartı dolacaktı. Formunu koruyan kısrağın kendisine göre rakiplerini geçerek son günlerin kendisi gibi formda aprantisi Danyel Kaya'yla birincilik yapma şansını yüksek buluyorum. 

ALBANY: Bana kalırsa, bugünün en zor ve de en çetin yarışı bu ayak olacak. Atların neredeyse tamamına yakını birbiriyle denk güçte duruyor. O yüzden de ben pek bir ayrım yapmadan yazabildiğim kadar at yazdım ama yine de bir ata öncelik vermem gerekiyorsa, Albany'yi seçerim. Son birinci olduğu gün yine Özcan Yıldırım'ın bindiği safkan dört gün sonra Bursa'da koşturulunca dördüncü olabilmişti. Toplam 10 günde üç şehir değiştirmesi ve de sık koşması bugünkü durumunu etkileyecek olsa da sahibi olan eküri bu sezona damga vurdu diyebiliriz. O yüzden bir ata nasıl bakılacağı, nasıl dinlendirileceği ve de nasıl koşturulacağı hakkında çok tecrübeliler. Özcan Yıldırım da başjokey olabilmek adına hamlelerini doğru yapmaya çalışıyor. Bu yüzden de Albany'yi diğer atlardan biraz daha çok tuttuğumu söylemeliyim.

ÖZDİLAYAZ: Üç yarış koştuktan sonra tam 5 ay boyunca ara vermek zorunda kalan Özdilyaz sonrasında iki koşu koştu ve pek ortalarda görünmedi ancak son iki yarışında formunu bulduğunu ispatlayarak bir kez ikinci bir defa da üçüncü oldu. Hem çimde hem de kumda iyi koşan safkan çok istikrarsız birçok rakibinin olduğu maiden yarışta ilk sıradan şans verdiğim at olacak.

ATEŞBİBİ: Halis Karataş'ın bindiği iki yarışı da kazanan Ateşbibi, son kazandığı Hazım Rıza Gözlükçü Koşusu ile birlikte ikinci kez grup birincisi olmuş oldu. O gün Cahide Koşusu'nu kazanan Ulubaş'tan o günün rövanşını alırken hiç de zorlanmadı. Bir öncesinde de buradaki Cibekoğlu ve Unzen'in olduğu bir grubu geçti. Jokeyi Halis Karataş'ın sadece ona binmeye geliyor olması da değerlendirmelerimizde çok önemli bir yere sahip. Şu anki durumu da dikkate alınarak küçük kuponlara tek yazılabilir.

KISMET KIZ: Bu yarış da gün içinde zor adledilebilecek bir özelliğe sahip denilebilir. Tamamına yakını doğuda koşmuş atlar var ve de içlerinde en istikrarlı görüneni de Kısmet Kız. Zaten yarış da aprantilere özel ve de en başta söylediğim gibi son zamanların en çok başarı gösteren aprantisi de Danyel Kaya. Hem atın formu iyi hem de jokeyinin. Üstüne üstlük Ankara'daki son kum yarışında da Beyaz Kule'ye baş farkıyla geçilmişti. Ayrıca Adana'da yaptığı son çalışma olan 800 metredeki 28 - 55 rahat galobunu da çok beğendim. 

ELOİN: Şimdiye kadar sadece bir defa birinci olabilen Eloin o gün de Hakan Yıldız'la koşuyordu. İlk başlarda Azad Kızılca'nın bir atı olan safkan daha sonra el değiştirdi ve de yeni sahiplerindeki ilk koşusunda burada da rakip olan Dear Molly'e 2 boy farkla geçildi. Sonraki yarışları kötü olunca bir süreliğine geri alınıp düzenli olarak idman pistine çıkarılan Eloin bugün de binecek olan jokeyi Hakan Yıldız'la 1000 metrede 1.02 yaparak durumunun ne kadar iyileştiğini gösterdi. Ben bugünkü gruba bakınca rakipleriyle denk olduğunu düşündüğümden çok iyi durumunu göz önünde bulundurarak banko yazacağım.

EDİTÖR: Sihirli Kantarma'yı desteklemek için emeğe saygı kapsamında duyarlı davranan ve reklam engelleyici uygulamalar kullanmayan herkese teşekkür ederiz. Şansınız bol olsun. 

İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri 

1.4.5.8.9.2
4.5.2.3.7.9.10.8
5.2.4.1.6
6 ATEŞBİBİ // 5.4
4.3.1
5 ELOIN BANKO

50.4 TL // 151.2 TL


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.