24 Kasım Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri
Değerli dostlarım,

Sizlere önerdiğim cazip isimler 2. oldukça inanın çok üzülüyorum. Son 2 günde önerdiğim Garavas, Kral Artur, Uçan Uçan, Küçük Eray gibi oyunları daha cazip hale getirecek isimler ne yazıktır ki hep 2. oldular.

Ancak bu iş böyle işte, bileni yok ancak tecrübesini ve bilgisini paylaşmaya çalışan bir dostunuz olarak kabul ediniz beni...

Şimdi gelelim İstanbul programına...

Hepinize süper bir hafta sonu diliyor, şansın ve uğurun hiç olmadığı kadar yanınızda olmasını can-ı gönülden diliyorum

Sevgi ve Saygılarımla
salimkafa

ASLANSÜTÜ

Safkanın geçen yıl bu mevsimde 2000 sentetikte bir yarışı var ki, tekrar ederse tren yapar geçer diyorum.

Lakin yapabilir mi dostlar?

Son 3 çim yarışında 1600 çimi 1.46.76 birinciliği, peşine 1900 çim 5. liği ve son olarak 1600 çimde 1.47.02 derece ile 2. liği ile  form durumunun iyi seviyede olduğunu görüyorum.

7 Kasım Tarihli 1000'i 1.08 içindeki Rahat galobunun son 400'ü ingiliz atı gibi desem yeridir (26,2). Peşine 600'ü 41 ve 400'ü 27 Rahat çalışması da formunun tesadüf olmadığını gösteriyor.

Yıllarca balkonundan dürbünle Veliefendi'yi seyretmiş bu kardeşinize eski mahallesinden gelen haberler de olumludur. Pist ve mesafede en iyi dereceye sahip bu safkana  bir çiziği ihmal etmeyin cazip favorimdir.

GRASHOF

Franz Grashof bir Alman mühendis, Grashof Sayısı da onun eseri olup üniversitelerde okutulur. Adını Franz Grashof'tan aldığı aşikar olan tayın sahibinin ailesinden birinin mühendis olması muhtemeldir ;)

Son yarışında Jack Sparrow'dan haklı olarak tedirgin olan jokeyi biraz aceleci davrandı ve sonlarda Flying Zeus'a da geçilerek 3. kaldı.

Bu defa 59 Kg sıklette olan Flying Zeus'un zorlanabileceğini düşünerek Grashof'u favori hanesine yazıyorum.

AKHARMAN

Son yarışında favori isim iken o gün AKDAMAR'ın kazanmasını beklediğimi yorumlamış ve yanılmamıştım.

Açıkçası idman pistindeki durumunu pek beğenmesem de yarışları farklı bir havada olan safkanın uzayan mesafede şansının artacağına inanıyorum. Favorim ve alternatif tek adayımdır.

4. AYAK

Açıkçası 1500'ü 1,30 içinde koşabilen atların mücadelesi olacak. İş ya kapamaya ya da hissiyatımıza kalıyor.

Ben sıralamamı şablonda veriyor olacağım. Ancak yine de yorumcu olarak bir favori göztermek icap eder. Gerek yaşı, gerek son yarışı, sıkleti ve pistteki durumuyla Yağızığınoğlu'nu favori olarak değerlendireceğim.

UĞUR BUBAM

Nedense isminden bir şampiyon çıkacağını düşünmeme gibi bir ön yargım var... Sahibi olacağı ata 20 yıl isim düşünen bendenizin bu takıntısı da normaldir.

Bu safkanın bu grubun atı olmadığını düşünüyorum, Sakarya koşu derecesi de pist koşullarında iyi sayılır. O koşuda çok yıpranmamış ve hazır ise bu grubu normal şartlarda Sentetik Pistte geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Banko olarak değerlendireceğim.

JOSHUA

Gün geçtikçe formunu artıran isim 25 Ekim'den bu yana idman pistinde çok iyi çalışmalara imza atıyor.

Son işinde 60 kg sıklet ile 1000'i 1.01 Rahat derecesi tatminkar olup mutlaka şans tanıyacağım bir isimdir.

Değerli dostlar şablonları ayraç yerine kafa karıştırmamak için Normal ve Özel Şablon olarak yayınlıyorum. Şablonlar aynı olup ilki 2 Bankolu,  ikincisi tek bankoludur.

Her zaman en iyisi sizin hisleriniz ve tuttuklarınızdır...

NOT; Günün dördüncü ayağında yarıştan çıkartılan 3-Urashan yerine 4-Erenefendi eklenmiştir. İSTANBUL NORMAL ŞABLON

10,2,5,6,11,7,8
6,2,1,3
AKHARMAN (1)
7,6,2,1,4
UĞUR BUBAM (2)
2,7,3,4,10

İSTANBUL ÖZEL ŞABLON

10,2,5,6,11,7,8
6,2,1,3
1,2,8
7,6,2,1,4
UĞUR BUBAM (2)
2,7,3,4,10

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.