22 Kasım Serkan Yaşar İzmir At Yarışı TahminleriSERKAN YAŞAR İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Dünkü İstanbul altılısını yakaladık ama ne çare; 90 TL verdi, bu da 27 TL kâr ettiğimiz anlamına geliyor. En son geçen ay yakaladığımız 12.600 TLden sonra adı bile okunmaz ancak moral motivasyon açısından önemli görüyorum. 

BAY JAK: Son dört yarışında ilk üçten düşmeyen Bay Jak, bir önceki yarışını jokeyinin hatasından kaybederken üçüncü olduğu son yarışında fena koşmadı ve yakın arayla üçüncü oldu. Bugün apranti Furkan Him, ağabeylerinin arasında böyle bir atla şans bulmuş ve çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Çünkü Bay Jak'ın grubun geri kalanına göre form durumu daha iyi ve de yarış tam istediği gibi koşulacağa benziyor. Bursa'da son 1000 metrelik galobundaki 1.02 rahat derecesi de ne durumda olduğunun en güzel kanıtı. Apranti kardeşimiz hata yapmazsa, son metrelerde adını duyacağımızdan eminim.

STRONG HEART: Benim için bir şampiyon olan Kuloğlu'nun anadan kardeşi durumundaki tay 60 kilogram ağırlık altında yaptığı 400 metrede 23.5 ve de 1000 metrede 24.5 // 1.03 rahat galoplarıyla bu koşuya çok iyi hazırlandığını gösteriyor. Şubat ayında doğmuş olmasıyla da diğer atlardan büyük. Real King,  Şahkar ve de Perfect Emerald ay olarak en yakın safkanlar. Gerek hazırlıkları, gerek doğum tarihi, gerek orjini ve de gerekse jokeyiyle tüm rakiplerden önde tuttuğum safkan günün ilk bankosudur. 

AKDOĞAN: Burada son yarışında geçildiği iki rakibi olsa da ben bu defa farklı bir sonuç çıkacağını düşünüyorum. Çünkü o yarıştan sonra jokeyi Sinan Özen, Akdoğan'la özel ilgilenip iki tane uzun çalışma yaptırdı. Her iki çalışması da 1000 metrede 27 // 1.10 rahat şeklinde sonuçlandı ve arada idman jokeyiyle yaptığı bir de 600 metrelik 27 // 40 rahat galobu var. Sinan Özen'in daha önce iki kere kazandığı bu atla üçüncü birinciliğinin peşinde olduğu söylenebilir.

ERTEMİZ: Uzun zaman sonra birincilik özlemine son veren Ertemiz dört yaşındayken İstiklal Savaşı Koşusu'nu kazanıp ne kadar kaliteli bir at olduğunu da göstermişti. Beş yaşında çok ortalarda görünmedi ve biraz da unutuldu. Son bir buçuk yıldır da sadece çim ve sentetik pistte koştu. Ancak üç yaşındayken İzmir kumunda üç yarış kazandı ve ikisi de tam bu mesafedeydi. Son kazandığı koşuyla moral bulan Ertemiz bir hafta önce İzmir'e geldi ve bu pistte iki kez çalışma yaptı. Bu çalışmalarındaki dereceler ise 600 metrede 28 // 41 ve de 1200 metrede 28 // 1.11 // 1.26 rahat olarak tutuldu. Yani yakaladığı form hâlâ devam ediyor, diyebiliriz. Bugün yine Özcan Yıldırım binecek ve onunla da çok iyi anlaştığını gördüm; ikide iki yapabilirler.

ERENEFE: Anadan kardeşleri İlkaan ve Denizcanım çok kaliteli atlardı. İkisi de koşmaya ilk başladıkları dönemde rüzgar gibi estiler. Birçok grup yarışta hem kazandılar hem de iyi dereceler yaptılar. Bu koşuya çok iyi hazırlanan Erenefe sadece bu ayın içinde üç tane uzun çalışma yaptı ve de her galobunda bir öncekinin derecesini iyileştirdi. Son iki idmanında 600 metrede 23 // 35 rahat ve de 25 // 1.03 rahat yapan safkan Şubat ayı doğumlu olmasıyla da Lady Yağmur dışındaki tüm atlardan büyük. Tüm bunlara ek olarak bugün İzmir'in en başarılı jokeyi Mustafa Çiçek'le koşacak olmasıyla bankomdur.

BAŞYAZAR: İçeriden gelip dört atla birlikte potoya girerek üçüncü olduğu koşuda dikkatimi çeken Başyazar bugün de tam istediği gibi hızlı gidecek bir yarış buldu. Birinci olduğu son yarışta yine Nevzat Avcı biniyordu, mesafe 1400 metre, pist kum ve de şehir İzmir'di. O gün de tam da böyle bir grubu geçmişti. Çalışmalarını Bursa'da sonlandıran safkan son çalışmasında ıslak pistte 56 kilogram ağırlık altında 26 // 41 rahat yaptı. Nevzat Avcı da Emmi'den inip Başyazar'a binmiş. Son ayakta ikramiyeyi biraz yükseltebilir. 

EDİTÖR: Siz yarış severlerin reklam tıklamaları sayesinde kendisini geliştirmeye ve büyümeye devam eden Sihirli Kantarma'yı desteklemek için engelleyici uygulamalar kullanmadığınız ve duyarlı davranarak katkıda bulunduğunuz için teşekkür ediyoruz. 
Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri 

2.1.4 // 3.5.9.6
7 STRONG HEART BANKO
2.3.1 // 4.6.5.8
7.1.4.3
3 ERENEFE BANKO
7.6.3.15.1.12.13.9.2.10.4

27.72 TL // 150.92 TL 


1 yorum:

  1. Allah için bu nalkapon ne kullanıyor? ne kullanıyorsa bayağı iyi olması lazım, normal bir insan bu kadar hayal kurup, tek ayak üstünde 40 tane yalan söyleyemez, o palavraları yazacağına güzel bir şekilde yorum yapsa daha makbul olmazmı?

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.