21 Kasım Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU)
Değerli sihirlikantarma ailemize, sizlere yani hepimize çok uğurlu bir gün diliyorum.

Adana'da yine bankomuz ULAKÇI yanıltmadı, son ayakta REX'i tam sayfa yorumla favori hanesine koyduk. Ne yazık ki 4 Atla Darkholm'e şans tanımamamız bizi üzdü. Ancak kısmetten ötesi yok tabi ki...

İstanbul programında ilk Şartlı-1 koşuda Banko seçtim gerekçeleri aşağıda detaylandırılmıştır. İlk kez koşacak safkanlar her zaman risktir ancak ben bu riski bugün alacağım. Şans yanınızda olsun...

Saygılarımla
salimkafa

İZTAN

İlk startında sentetik pistte BENHALİL gibi bir ismi geçen safkan 2,5 aylık kısa ara sonrası 3 yarış ile form seviyesini yükseltmiştir. Sadece 4 start almış olmasına karşın grupta en yüksek handikapa sahip olmasının tesadüf olmadığını, handikapörlerin de dikkatini çeken bir isim olduğunu düşünüyorum. Rakipleri daha formda gözükse de kalitesine inandığım safkan iç pistte 600'ü 40 / 400'ü 27 Rahat işiyle birlikte öncelikli tercihim olacaktır, ihmale gelmez... 

Şablon sıralamama göre olmakla birlikte ÖZEKAN da takibimdeki bir isim olduğu için dikkatten kaçmaması için kısaca not edeyim istedim.

WILD OCEAN

Mart doğumlu safkanın çoğu Nisan Mayıs doğumlu olan rakiplerine göre 2 ay daha büyük. Azımsamayın bu süreyi 2 yaşında bir safkanda %10 daha fazla gelişimini tamamlamış olması anlamına geliyor. Safkanın sahaya çıkan babadan 4 kardeşinin de yarışları makul, 3'ü ise çabucak maidendan çıktı. Diğeri de Hellbent ki son koşusunda favori isimlerdendi. 

Anneden tek kardeşi Seyyah ise çimde ilk startında maidendan çıkmış 90 handikapı kısa sürede aşmış SEYYAH'tır. 

İdman pistinde ise en formda ve pişkin gözüken safkan 2 tane 1000 galobunda sonlarda kesmeden 1.00 içinde derece yapmıştır. Makineli 400 sprinti ise 60 kg sıkletle 22 net Rahat olup, bu safkanı riske değer buluyor ve banko olarak değerlendiriyorum.

CRIMIAND WIND

Babası Epaulette önemli bir safkan olup yurt dışında 14 Startının 5'ini kazanmış ve 1400 metrede Grup 1 birincilikleri, 1600 de Grup 3 üçüncülükleri hep çim pisttedir.

Yarış hayatının ilk startını sentetikte kazandıktan sonra 7 aylık ara vermek durumunda kalan safkan formunu hızla geliştiriyor. Handikap puanı az gözükse de bunu sadece 6 startta topladığını değerlendirmek gerekiyor.

Son çalışmasında 1000'i 1,00 içinde hafif çalışarak yaparak favori olacaktır. Alternatif tek olarak öneriyorum.

BUZZER BEATER

Huysuz bir safkan, idaresi zor. Bu sorunları aşılırsa ileride çok etkili sonuçlar alacaktır. İlk sentetik startında önemli isimlere geçilirken pist rekoru çıkartan rakiplere denk gelmesi şanssızlıktı. Son kaba kum galobunda önemli kıpırdanmalar gördüğüm safkanı bu koşuyla birlikte ben takibe alacağım. Yeri olan dostlar şimdi veya daha sonraki koşularında değerlendirebilir.

6. KOŞU

Bu koşudaki ilk kez start alacak safkanların daha homojen, birbirine denk bir grup oluşturduğunu düşünüyorum. Sıralamamı ve özellikle kendi hislerinizi dikkate almanızı öneriyorum.

KAYNARCA

Kaynarca gerek yarışları gerek çalışmaları ile sınıf atlamakta olduğunu gösteriyor. 800'ü 46 saniye içindeki son çalışması ile daha büyük yarışlara da potansiyeli olabileceğini gösteriyor. 

Bu grubu geçeceğine inanmakla birlikte iç pistte 1200'ü 1,15 içinde 1000'i 1,02 içinde geçerek iyi bir tempoda galop yapan Lord Of Darkness'a da sürpriz şansı tanıyacağım.Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri 

5,7,2,6,10,9
WILD OCEAN (7)
CRIMIAND WIND (4)
4,1,5,3,7
7,10,9,11,6,3,1     İkramiye; 270 TL 
1,5

29 TL 

ÖZEL ŞABLON

5,7,2,6,9,10
WILD OCEAN (7)
4,5,3,2,1
4,1,5,3,7
7,10,9,11,6,3,1
1,5

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.