21 Kasım Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri


NALKAPON BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Nasılsın yeğenim? Dün sana anlattığım müthiş hatıralarımı hatırladın mı? Artık gizli yönlerimi öğrenmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Evliya Çelebi gibi Bayrampaşa'dan İrlanda'ya yalın ayak yürüdüğümü, Avrupa'yı nasıl gezdiğimi okurken ''Vay be Dayım neymiş'' diyecek sonra da üstün altılı bilgimle çıkardığım bankolarım kazandığında ganyanda cakanı  katmerlisinden satacaksın. Ama hepsinden önce her şeyin başına dönmemiz lazım. O karanlık gecede olanları senin de bilmeye hakkın var. Yoksa beni anlayamaman söz konusu. 

Sene 1989 yeğenim, o zamanlar İstanbul Bayrampaşa'nın en cevval delikanlısıyım. Nüfus bu kadar yok, herkes herkesi tanır. Namım dilden dile dolaşıyor. Bütün kızlar peşimde pervane, devirdiğim fedailer memleketine dönerken yerine gelenler önümde ceketini ilikliyip hazır ola geçiyorlar. O zamanların meşhur pavyoncusu Nizamettin Kaplan, sağ kolu olmam için evimin önünde yatıyor. İşte böyle bir günde akşam eve biraz kafam çakır döndüm. Babam Hoca İsmet bana dönüp ''Ağzın leş gibi rakı kokuyor. Bir daha eve sarhoş gelmeyeceksin, gelirsen seni evden kovarım, Hoca İsmet'in oğlu ayyaş olmuş, dedirtmem. Bu böyle biline, demedim mi?'' diyerek üstüme yürüdü. Anam Evliya Hatice de  onun önünü kesip bana ''Senin gibi gavuru doğuracağıma taş doğursaydım daha iyiydi. Artık seni babana karşı savunmamam söz konusu.'' dedi. Anamla babam hakkında kötü fikirlere kapılmanı istemem. Dürüstlüğümü, mertliğimi, cömertliğimi onlara borçluyum haberin ola. Yeğenim, anam neyse de babama çok sert çıktım. Geçmişte onun pavyondan çıkmadığını, kumarhanelerin bir numaralı müdavimi olduğunu, şarabın en iyisinden anladığını biliyordum. Sonra bir inşaat işine girip müteahhite yaranmak için hoca oldu. Bütün bunları düşündükten sonra ona dönüp ''Bana bak şimdilerin hocası eskilerin Hovarda İsmet'i beni kıskandığını biliyorum. Gücümün herkes farkında, pavyoncular kralı peşimde; kıskanılmak doğamda var. Eğer benimle böyle konuşursan evi terk etmem an meselesi.'' dedim. Her ne kadar çok iyi poker oynasam da o gün sarhoşluğun etkisiyle babamın eski bir kumarbaz olduğunu hesaba katmadığım söylentileri doğrudur. Blöfümü görüp beni evden kovdu yeğenim. 

Gururuma yediremeyince evden çıktım. Yolda karşıma o zamanlar iyi dostum olan Büllük Adnan çıktı. Bana dönüp ''Nalko nereye böyle, seni kötü görmüş olmam mümkün.'' dedi. Ona sadece bir tek söz söyledim: Şu anda moralim çok bozuk. Kafamı yere eğip biraz da üzgünce yürümeye başladım yeğenim. Kafamda kırk bin tane at koşuyordu. Kaç saat böyle yürüdüğümü bilmiyorum ama bir ara kafamı kaldırdığımda Edirne il sınırına geldiğimi gördüm. O kadar yoğun düşüncelere dalmıştım ki Taksim'e doğru yürüyeceğime düşüne düşüne Edirne'ye varmıştım. 

Artık geri dönüş yoktu yeğenim. Kafamda birden ışıklar çaktı. Madem oraya kadar gelmiştim artık sınırı geçip dünyayı gezmem söz konusuydu. Babam da deli divane gibi beni arayacaktı. Pasaportum yoktu, ceplerim şiş değildi ama cesaretim her şeyden üstündü. Bir yol ayrımında olduğumu biliyordum; ya Bulgar sınırını geçecektim ya da Yunan. Biraz düşündükten sonra Bulgar sınırına karar verdim. Oradan Makedonya, Kosova, Sırbistan, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Avusturya, Almanya derken İrlanda'ya kadar durmayıp oradan da bir ay tatil yaptıktan sonra Portekiz, İspanya, İtalya, Hırvatistan üzerinden Yunanistan'a geçip yüzerek İzmir'e varmanın planlarını yaptım.

Bulgaristan'da Papaz Hıristo'nun kızı ecnebi güzeli İvanka'yla mükemmel günler geçirdim yeğenim. Türk Düşmanı alçak Boris'in de haddini bildirmiş olmam mümkün. Çok aç kalıp güçsüz düştüğüm birgün ayakkabımın bağcığını çözüp bir geyiği boğarak öldürdükten sonra derisinden kendime ceket yaptım. Bunların hepsini merak ettiğini biliyorum ama şimdi anlatmam mümkün değil. Yarınki müthiş kurgumda her şeyi bir bir öğreneceksin. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

GÜNÜN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri 

5.3.2.8.4
2.8.9.11.4.7.5.12
8.2.1.6
6.5.8.2.1.4
2.3
1 AKYAZILI HAKAN BANKO

134.4 TL 

1 yorum:

  1. sen son düzlüğe girmişssin haberin yok nalkapon bırak artık at yarışını torunlarını sev ha birde çok film izleme

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.