21 Kasım Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri
3.KOŞU TAY ANALİZLERİ 

1-BATMAN Şampiyon Azarak'ın tayının anne kardeşi Nalan Sultan iyi başladığı koşu hayatının ilk birinciliğini bu pistte çime çıkarak elde etmiş. Diğer anne kardeşi Zeynep Sultan'da ilk startını burada çim pistte kazanarak maiden dan çıkmış. Mesafeye yatkın olan isim geniş kuponlarda göz ardı edilmemelidir.

Son Galobu; 25 Çok rahat 

2-BIG INVICIBLE Baba Invıcıble Son. Anne Star Flıckers, iki Grup-1 olmak üzere şampiyon Perfect Warrior'u sahalara verdi. Diğer kardeşi Symhponı ise kısa ve orta mesafeli koşularda on bir birincilik çıkartırken bunların beşi çim pistte idi. Güçlü pedigresi ile kuponlarda yerini almalıdır. 

Son Galobu; 800'ü 54.5, 400'- 27.3 çok rahat 

3-CREED BOY Baba Dr Frong. Anne Hernando Kızı sadece aygırlık görevi üstlenmiş bir isim. Ayrıca bir Luxor temsilcisi. Creed Boy'un anne kardeşlerine baktığımız da Mıster Baron daha çok uzun mesafeli çim koşularında etkili olmuş ve Gr-1 koşuda bir üçüncülüğü bulunan bir isim. Keza Hernando Beyi'de öyle maiden dan çıktığı koşu 1900 çim ve diğer yarışlarının neredeyse tümü uzun mesafeli. Bugün nasıl performans sergileyeceğini bizde merak ediyoruz. 

Son Galobu; 800'ü 50, 400'ü 25 rahat 

4-DOĞAHAN  Baba Perfect Storm. Anne Big Sea mesafe ayırt etmeksizin iyi koşular çıkarmış bir isim. Bunlara bir defa ise uzun mesafeli koşulan GR-1 Nene Hatun galibiyetidir. Doğahan'ın anne kardeşlerinden La Luna Dıvına çim-kum katıldığı on bir koşunun tamamında tabelaya girebilirken bir defa ise kazanmıştır. Andar ve Black Of Wesport vasatı aşamamışlardır. 

Son Galobu; 1000'i 1.01, 400'ü 23.3 rahat 

5-HIRS KÜPÜ Baba Rey De Cafe. Anne Büşra Hanım vasat yarış hayatına iki defa birisi kısa, diğeri uzun olmak üzere kum pist birinciliği eklemiştir. Hırs Küpü'nün anne kardeşleri Demircigülü ve Demircigüzeli vasatı aşamayan yarış hayatına sahiptirler. Zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. 

Son Galobu; 1000'i 1.05, 400'ü 27 çalışarak

6-ITS ABOUT TIME Baba Wın Rıver Wın Spring Is Here sadece aygırlık görevi üstlenirken Aly Gırl ile kardeştir. I.A.Tıme'nın anne kardeşleri, yarış hayatına devam edip uzun mesafeli çim yarışların da zaman zaman etkili yarışlarını izlediğimiz Grand Spring. Diğer iki kardeşin den Canan Hala vasatı aşamazken, Spring Break ise yeni yeni toparlanan isimdir. 

Son Galobu; 1000'i 1.05, 400'ü 27 çalışarak

7-WILD OCEAN Baba Offle Wıld, Gray Ocean ve Grashof gibi iki kalite isimi sahalarımza vermiştir. Anne Kwanı Bay sadece aygırlık görevi üstlenirken tek temsilcisi Seyyah, geçtiğimiz yıldan bu yana koşmamış olsa da yarış hayatında gördüğü yedi sentetik kum koşusundan bir birincilik, beş defa ise ikincilik çıkarmıştır. Galoplarında da farklı görüntü ortaya koyan isim öncelikle kuponlar da yerini almalıdır. 

Son Galobu; 400'ü 22.7 rahat 


8-JULIANNA Baba Wın Rıwer Wın. Anne NIGHTINGALE iki çim birinciliği elde ederken orta derece de yarış hayatına sahiptir. Ayrıca Pivotal olmasından dolayı kaliteli isim Kaneko ile de baba kardeşidir. Anne kardeşlerinden sadece Gooble Up başarılı koşulara imza atarken beş defa uzun mesafeli kum koşusundan kazanarak ayrılmıştır. Zeyşan, By Zaza, İksir vasatı aşamamışlardır. 


Son Galobu; 600'ü 35.8, 400'ü 23.5 rahat 


9-UÇAN PRENSES Baba Kaneko, Anne Loch Diamond sadece aygırlık görevi üstelenmiştir. Kan Hattında uzun zaman önce Topkapı koşusu galibi olan Cadeux Tryst gibi isimle babadan kardeştir. Uçan Presses'in anne kardeşlerinden en dikkat çekici isimlerin başında kum ve çim pist ayırt etmeksizin toplamda on bir koşu kazanan My Numer One geliyor. 


Son Galobu; 800'ü 49.5, 400'ü 25 rahat 


10-WELL HEAD Safnur ve Havar gibi isimler baba El Corredor'un temsilcileridir.Anne Vıctory Road vasatı aşamazken. Well Head'ın anne kardeşleri, Sinsirella ve Kral Yolu'nun İstanbul sentetik pistte birer defa kazanmışlıkları bulunmaktadır.


Son Galobu; 800'ü 49.5, 400'ü 23.3 rahat 

11-WHITE NOBLE Baba Offle Wıld Baba Offle Wıld, Gray Ocean ve Grashof gibi iki kalite isimi sahalarımıza vermiştir.Anne Selcanım katıldığı on yedi koşudan iki kum pist birinciliği çıkarmıştır. W.Noble'nin anne kardeşi mesafe ayırt etmeksizin koşular kazanan ve bu piste uzun GR-3 Anafartalar ve GR-1 15 Temmuz Şehitler koşularının galibi Kıng Serkan'dır. Rose Hıll ise dört birinciliğinin üçünü uzun mesafeli koşularda elde eden bir diğer isimdir. Güçlü pedigresi ile şanslı olabilir.


Son Galobu; 1000'i 1.02, 400'ü 25 çalışarak 

12- WOMEN PİLOT Baba Paco Boy'un tek temsilcisi Belegorks vasatı aşamayan bir isimdir. Farklı pedigresi ile kendine şans yaratabilir 


Son Galobu; 800'ü 50, 600'ü 36, 400'ü 24 rahat 


Günün ilk ayağında; 

ULUKAAN Son yarışında start çıkışıyla birlikte grubu geriden takip etmeye başlayan isim, viraj dönülür dönülmez koşuya ortak olmaya çalışmış fakat önü kapanmıştı. 200 metre boyunca yol bulamayıp, önü açılanca da mesafe oldukça kısalmıştı. Attığı sprint ile tabelanın son sırasına yakın bir yer de beşinci olabilen Ulukaan bugün değişen jokeyi, 800'ü 58.3, 400'ü 28.8 rahat işi ve uygun rakipleri yanında ilk atımdır.


Günün dördüncü ayağında;


KIZIL TÜY Son koşusunda ki görüntüsüne rekor dereceli galoplar ekleyerek devam eden kaliteli isim, diğer rakiplerine göre derece olarak da (1) (1.5) saniye gibi ciddi bir fark ile koşuya katılacak. (60) KG ile 1000'i 58.5, 400'ü 23 rahat işi ve denk rakipleri yanında günün bankosudur. 

Günün beşinci ayağında;RİGHT NOW Baba Reyde Cafe çim ve kum pistte etkili olabilmiş, Avukat, Süper Stell, Yocuhan ve Aysev gibi isimleri sahalarımıza kazandırmıştır. Koşan anne kardeşi bulunmuyor. Anne Senora Dancer, sadece aygırlık görevi üstlenirken, çok farklı pedigreye de sahip bir isim. Açacak olursak Anne Senora Dancer,  Distorted Humor temsilcisi, bu aygır Arabian Hope'un da babasıdır. Arabian Hope ise geçtiğimiz yıl bu pistte koşulan  GR-3 Uluslararası İstanbul koşusunun galibidir. Aynı kan hattından GODOLPHİN Ekürisin de tam 4 tane safkan bulunuyor. 

Not olarak belirteyim 10.24'ün de kaydı bulunduğu koşudan çıkartılmıştı. O gün altılı ganyanın 12 bin verdiği program da tek olarak önermiş o ayakta da şablonum yatmıştı.. Hazırlıklarına ara vermeden devam eden tay, son işini 800'ü 48, 400'ü 24 çok rahat ile tamamladı. Bugün Saadetin Boyraz'ın binmesiyle birlikte öne düşebilirse koşunun kazananı olabilir. 

Dün Facebook'ta bir dostumuz benim bütçem çok değil, 10'TL'lik bana yarın açıktan oyun verir misin diye ricada bulundu. Sosyal medya üzerinden Hem Facebook hem de Twitter'da kimseye açıktan yani özel mesaj şeklin de oyun vermiyorum. Bunu herkesin bilmesini istedim. Bugüne özel öne çıkanlar diye ayrı bir şablon oluşturarak takipçimizi de kırmamış olduk. 


NOT; Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması için reklam tıklamaları konusunda duyarlı davranan yarış sever dostlara teşekkür ederim. 

GÜNÜN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZÖne Çıkanlar 


10-5-6

7-WILD OCEAN//2
2-3-4-5-1
5-KIZIL TÜY
6-5-1
1-5

6.4///12.8 TL 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM


10-5-6-7-9-8

7-2//3-11
2-3-4-5-1
5-KIZIL TÜY 
6-5-1
1-5-2//7

37.8//100 TL 
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.