13 Kasım Salim Kafa Adana At Yarışı Tahminleri
Değerli dostlar merhaba, öncelikle mutlu ve şanslı bir gün diliyorum. Adana programını incelediğimde nedense bir türlü güvenemediğim isimlerin AGF'lerde ön planda olacağını düşünüyorum. Bu nedenle farklı tespitlerle sizlere cazip alternatifler sunduğunu düşünüyorum.

Farklı fikirleri hislerimizle taçlandırarak bir yerlerde gizlenmiş şansımıza bu kez kavuşmayı herkes için diliyorum. 

Sevgi ve Selamlarımla

PURO 

Safkanın annesi Monjal bir Royal Abjar kızı ve kumda başarılı bir kısraktır, babası Bosporus ise söze gerek yok BELMONT ve RAMPOLDI gibi kumun etkili safkanlarını vermiş bir aygırımız. Özetle Royal Abjar - Bosporus eşleşmesinden gelen Puro'nun tam bir kaba kum kan hattına sahip olduğunu düşünüyorum. İlk çim yarışını iyi bulduğum safkan dikkatli izlendiğinde ilk başta kısa bir teredddüt etmiş, sürekli teşvik istemiş ve teşviklere cevap vermiştir. Samet safkanı artık daha iyi tanıyor ve yarın pedigrisine uygun koşullarda kazanmasını bekliyorum. Favorim ve Alternatif tek adayımdır.

ALBURAK KIZI

Koşudaki bir çok safkanın çim pistte ilk kez bu mesafeye çıkacağını dikkate alarak sürprize açık bir koşu olabileceği görüşündeyim. Muhtemelen AGF çıkacak olan PARPALİ'nin en uzun olarak 1600 çimde çıktığı koşulardan birincilik çıkaramadığını da dikkate alarak temkinli olmakta fayda görüyorum. 

ALBURAK KIZI'na dikkat çekmek istememin sebebi eski formunda olmasa da 1700 çimde çıktığı 4 yarışın 3'ünü kazanmış olarak mesafeye daha yatkın gözükmesidir. 
Diğer taraftan koşudaki tek dişi olması nedeniyle de sıklet avantajı bulunuyor. Sert binicisi ile kuponlarda yer verilmesi gereken cazip bir isim olduğunu düşünüyorum.

SEFİR BEY

Yaklaşık 4 ay ara sonrası start aldığı çok sert grupta, bugünkü rakibi Sky Wolf'un 1,5 boy önünde 3.lük elde eden SEFİR BEY 1 ay dinlenmesi ve artan koşu nefesi ile Favorim olup kazanabileceğini düşünüyorum. Tek rakip olarak SKY WOLF'u görüyor ve ayrım yapmak bence riskli olabilir.

ALGANTAY

Adana'da ilk yarışında 1500 Kumda 1,45,38 gibi bu grup için yeterli bir dereceyle 2. okurken safkanı çok beğendim. Yarışı dikkatle tekrar izlerseniz son 200 de kapanan ve makasta kalan safkan yarıştan koptu derken dizginleyip içeri aldıktan sonra tekrar güçlü bir sprint yaparak az farkla 2.likle yetinmek durumunda kaldı. Bir miktar sıkleti artmış olsa da eküri avantajı ve 10 Kasım tarihli 600'ü 42,2 - 400'ü 27,4 Rahat galobuyla koşunun favorisi olarak görüyor ve Banko olarak değerlendiriyorum.

Günün 3.ayağında 5-RÖNESANS Eklenmiştir. ADANA ŞABLONU

PURO (7) / 3,5,9,2
11,5,4,1,3,7,8,6,
1,2,3,4,6,5
3,6
5,2,3,1
ALGANTAY (1)

(25,20 TL // 132 TL)  


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.